Wielkanocne zdjęcia

Jak robić wielkanocne zdjęcia? Najbardziej kolorowe Święta przed nami, teoretycznie także jedne z cieplejszych. Warto zadbać by były także wyjątkowo uwiecznione. Proponuję wspólnie poszukać kilku ciekawych inspiracji. Co wy na to?

Inspiracja nr. 1: kolor!

Wielkanocne zdjęcia Wielkanoc to przede wszystkim kolor nasyconej zieleni, mocnej żółci, pomarańczy, odcieni błękitu i krwistej czerwieni. Proponuję wam jednak te wszystkie mocne odcienie nieco stonować i na nowo spojrzeć na nie z perspektywy, bardzo modnych w tym sezonie fotograficznym, pasteli.  Wszystkim kolorom wiosny – kwiatom, rzeżusze, kompozycjom świątecznym, mówimy stanowcze tak! I czerpiemy inspirację przede wszystkim z budzącej się natury. Tutaj najciekawsze będą kadry podczas malowania jajek, pieczenia świątecznych kolorowych bab i mazurków, a także podczas strojenia koszyczków.

Inspiracja nr 2:  zabawa!

Wielkanocne zdjęcia

Bawiące się dzieci to prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych i najbardziej radosnych obrazów jakie można uwiecznić. Nasze pociechy będą wtedy naturalne i najbardziej fotogeniczne. Nie żałujcie zdjęć podczas szukania zająca w ogródku, lub podczas zorganizowanych im przez was zabaw. Nie będzie to proste zadanie, ale zobaczycie jak wdzięczne wyjdą wam kadry.

Inspiracja nr 3: przebieranki!

Wielkanocne zdjęcia Jeśli wasze dzieci lubią co chwilę zmieniać kostium i są tak chętne do współpracy jak model wyżej, grzechem byłoby nie skorzystać z wielkanocnej aury! Inspiracje kurczaczkami, króliczkami, jajeczkami są jak najbardziej wskazane, nie zapomnijmy także o szczypcie fantazji i kreatywności. Uporządkujmy przestrzeń i gotowe! Pamiętajcie tylko, aby zbytnio nie przesadzać z bogatością przestrzeni wokół modela – lepiej jak jest ona stonowana i nie pojawia się w niej za dużo rzeczy, które w efekcie będą bardzo przeszkadzać i „bałaganić” zdjęcie. Stawiamy na minimalizm.

Inspiracja nr 4: rekwizyty!

Wielkanocne zdjęcia Rekwizyty mile widziane, a szczególnie te mogące dać się zjeść. Marchewka dla króliczka, kapusta, jajka, w których można zanurzyć zęby, tkaninowe motylki, koszyczki, a także co najważniejsze, czekolada. Zdjęcia z pomysłem gwarantowane. Wielkanocne zdjęcia

Inspiracja nr 5: sesje niemowlęce!

Wielkanocne zdjęcia

Jeśli wasze dziecko urodziło się tym wielkanocnym czasie, proponuję zaczerpnąć nieco inspiracji i koniecznie wykonać sesję zdjęciową w świątecznym klimacie. Nakrycia głowy z uszami królika wykonane z delikatnej włóczki, to naprawdę hit wiosennych zdjęć!

Inspiracja nr 6: bądź blisko!

Wielkanocne zdjęcia

Zdaję sobie sprawę jak bardzo jest to abstrakcyjna i ciężka do zrealizowania inspiracja, kiedy ma się na głowie przygotowania do świąt, porządki, gotowanie, pilnowanie dzieci, zorganizowanie im czasu i tak dalej. Jestem jednak dobrej myśli i wiem, że kiedy emocje już odpadną, a wy zasiądziecie do wielkanocnego śniadania, wtedy będziecie najbliżej siebie  -i taką chwilę z pewnością będziecie chcieli uwiecznić. Ale jak to zrobić, kiedy obydwoje jesteście przy stole wraz z dziećmi i chcielibyście także wszyscy razem być na zdjęciu? Wyjść jest kilka, robimy zdjęcia na zmianę, prosimy kogoś, ustawiamy aparat z samowyzwalaczem na regale, bądź desce do prasowania, lub innym, bardzo praktycznym wyjściem jest nabycie statywu i pilota do aparatu. Jest to w sumie niewielki koszt (ok. 100zł), ale jakże ułatwiający życie.

Inspiracja nr 7: elegancja!

Wielkanocne zdjęcia

Takie kadry koniecznie muszą się znaleźć na liście naszych inspiracji. Elegancki, troszkę z chaosem ale jakże słodki i piękny, prawda?

Inspiracja nr 8: chodźmy na spacer!

Wielkanocne zdjęcia Oby pogoda dopisała przez całe Święta, bo przecież to idealny czas na wszelakie spacery, wypady i wycieczki. Zaproponowany kadr można wykonać wracając do domu ze święconką, albo w każdym innym wybranym przez was momencie. Kluczem jest tutaj elegancki strój, wielkanocny rekwizyt i umiejętność wykorzystania przestrzeni.

Inspiracja nr 9: szczegół i moment!

Wielkanocne zdjęcia

Detal świadczy o smaku i umiejętnościach, a także oddaje klimat. Świąteczny szczegół będzie jeszcze bardziej wymowny od całego, szerokiego kadru. Zachęcam do patrzenia z bliska i ustawienia trybu Makro w waszych aparatach – efekty będą oszałamiające.

Inspiracja nr 10: kolaż lub fotoksiażka!

Wielkanocne zdjęcia

Przez święta z pewnością zgromadzicie obszerny materiał fotograficzny, o który warto zadbać. Osobiście uwielbiam tworzyć kolaże i karty scrapbookingowe, ale o wiele szybszym i prostszym sposobem jest stworzenie wielkanocnej fotoksiażki. Warto powierzyć ją w ręce Printu, stworzymy ją dla Ciebie z całym profesjonalizmem.

Wesołych Świąt!

ps. wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Pinterest.com