Najpiękniejsze miejsca na świecie

Najpiękniejsze miejsca na świecieJakie miejsca na świecie zawsze wychodzą na zdjęciach pięknie? Znamy ich wiele: Paryż, Rzym, Wenecja, Hiszpania, Anglia, Karaiby i wiele przyszło Wam już pewnie fotografować. Ale czy słyszeliście o takich okazach wartych zobaczenia, jak hotel w skale w górach Cederberg, Golden Gate Bridge czy świątynia Daigo-ji w Kyoto w Japonii? Jeśli nie, zachęcam, żebyście zobaczyli jakie perełki dla Was przygotowałam.

Marvellous Cave Hotel in Cederberg Mountains

źródło: marvellousplaces.com

Hotel w skale w górach Cederberg – klimatyczny i bardzo romantyczny (a z pewnością podnoszący poziom adrenaliny) hotel umieszony w skałach gór Cederber w Południowej Afryce (Cave Hotel), w pobliżu miasta Clanwilliam. Posiada tylko 10 wykutych w skale pokoi. Niezwykły, prawda?

Snowy Grand Canyonfot. Veronika Pekkerne Toth

Wielki Kanion, Kolorado – Największy przełom rzeki na świecie, na jego terenie znajduje się również Park Narodowy Wielkiego Kanionu. Zdjęcie zostało wykonane zaraz po opadzie śniegu – przedstawia Kanion nieznany, inny, niezwykle urzekający w swojej surowości i zgaszonych barwach. Golden Gate Bridgefot. Micheal Perry

Golden Gate Bridge – most łączący San Francisco z hrabstwem Marin, o długości ponad 2700m jest jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych. Potężny, zbudowany tak by wytrzymać nawet najmocniejsze trzęsienia ziemi, a do tego piękny i zapierający dech w piersiach. Stawał się miejscem akcji w scenach z Hulka, X-Men 3, Detektywa Monka, Supermana czy Star Treka. Zapora w Tajlandiiźródło: marvellousplaces.com

Zapora w Tajlandii na zbiorniku Khlong Yai w mieście Rayong. Patrzę i nie mogę przestać – to miejsce hipnotyzuje… Plantacje herbaty w Munnarfot. Vito Dozio

Plantacje herbaty w Munnar, Indie – Największą atrakcją miasta Munnar są malownicze plantacje herbaty, położone na urodziwych okolicznych górach. Krzewy pokrywają wzgórza i doliny, tworząc tym samym widok, któremu nie oprze się żaden aparat. Zdjęcie zostało wykonane o poranku i nosi nazwę „Morning tea” (Poranna herbata).

Świątynia Daigo-ji w Kyoto w Japonii źródło: zicasso.com

Świątynia Daigo-ji w Kyoto, Japonia – ta cudowna świątynia znajduje się w wschodniej części wyspy Honsiu. Jesień w Kyoto jest niesamowita – mieni się szeroką gamą kolorów, które urzekają i sprawiają, że nie można oderwać od nich oczu. Niezwykle fotogeniczne miejsce.

Zjeżdżalnia Świątyni Majów, Bahamy źródło: mrvellousplaces.com

Zjeżdżalnia Świątyni Majów, Bahamy – zjeżdżalnia ma długość 60 stóp i wpada do basenu pełnego rekinów. Brzmi jak z filmu Indiana Jones, ale jak widać nie tylko zabawa jest przednia, ale i kadry wychodzą niczego sobie. Nie mówiąc już o samej wyspie, która przyciąga migawki jak magnesy!

Rodos źródło: marvellousplaces.com

Rodos – wyspa położona na Morzu Egejskim, na granicy dwóch kontynentów: Europy i Azji. Jedna z najchętniej odwiedzanych wysp greckich. Na jej terenie znajdziemy ogromną ilość średniowiecznych jak i antycznych zabytków, a także wiele urokliwych i odludnych miejsc, takie jak to…

Plitvickie Jezera Chorwacja źródło: np-plitvickie-jezera.hr

Plitvickie Jezera, Chorwacja – Park Narodowy wpisany na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO. System 16 jezior rozdzielonych dwoma piętrami, połączonych ze sobą kaskadami i wodospadami, tworzą niesamowity widok. Kolor jezior zależny jest od ilości minerałów i organizmów żyjących w wodzie. Może się zmieniać od błękitnego przez jasno zielony aż po ciemno niebieski czy siwy.

Loften Islands, Norwegia fot. Luca Venturi

Loften Islands, Norwegia – Lofoty to archipelag na Morzu Norweskim. Od maja do lipca trwa tam dzień polarny. Drewniane domki mieszkańców zbudowane są na skalnych półkach lub na palach wbitych w podłoże. Surowy klimat wyspy oraz kolorowe akcenty urbanistyczne nadają temu miejscu niezwykły charakter, który warto odkrywać za pomocą naszych aparatów. Jakie są wasze typy najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie? Piszcie w komentarzach!

Polecamy też wpis: najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce.