Prezent dla dziadków

Fotoksiążka dla dziadków„Bycie dziadkami to nie lada wyzwanie, naznaczone upływającym czasem… i mam wrażenie, że „na starość”, chciałoby się zatrzymać ten przemijający czas na dłużej… Nic nie zatrzymuje danej chwili w taki sposób jak fotografia. Nasza pamięć bywa zdradliwa i ograniczona. Nie zawsze, gdy sięgamy do jej szuflad, udaje nam się odnaleźć odpowiednie kadry minionego czasu.

Fotografia od dawien dawna pozwala nam na uchwycenie i zatrzymanie czasu na dłużej. Jest nośnikiem wspierającym naszą pamięć… Często przemyca w sobie to czego nasze oko nie było w stanie w danym momencie uchwycić, a po latach jest cudowną pamiątką, przywołującą magiczne wspomnienia.

Rok temu dziadkowie Lei otrzymali pierwszą fotoksiążkę i po roku, wiem, że był to strzał w dziesiątkę – ponieważ książka wciąż jest „w ruchu”. Przy każdym większym rodzinnym spotkaniu, urodzinach, imieninach książka ląduje u kogoś na kolanach – a dziadkowie z dumą opowiadają o znajdujących się w niej zdjęciach. W tę wigilię drudzy dziadkowie otrzymali swoją fotoksiążkę i mam nadzieję, że są nie mniej zadowoleni.

Ja osobiście muszę pochwalić jakość i wykonanie książki, oraz fakt, że poprzez prosty program jesteśmy w stanie sami stworzyć taką książkę, wykorzystując do tego mnogość układów, stylów, czcionek i opcji edycji zdjęć.  Ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia i czas, który jesteśmy w stanie poświęcić – bo tworzenie/kreowanie takiej książki jest strasznie wciągające, zwłaszcza, gdy chce się, aby była wyjątkowa! Już nie mówiąc o tym, że zmusza nas do przewertowania setek czy tysięcy zdjęć, które znajdują się na naszym dysku”.

Zapraszamy do całego wpisu redaktor Angeliki z bloga „Mama Granda” tutaj: „Prezent na dzień babci i dziadka”.

Pamiętajcie, by dzień babci i dziadka obchodzić codziennie, spędzić trochę czasu z kochanymi osobami, przytulić, powiedzieć dobre słowo, iść na spacer, zadzwonić, jeśli mieszkamy daleko. A jeśli zbliża się jakaś okazja, warto poświęcić trochę czasu, wybrać zdjęcia i stworzyć dla dziadków fotoksiążkę, by mogli mieć piękne wspomnienia zawsze w zasięgu ręki.

A po więcej zdjęć z wręczenia fotoksiążki dziadkom, zapraszam poniżej.

Fotoksiążka dla dziadków (1) Fotoksiążka dla dziadków (2) Fotoksiążka dla dziadków (3) Fotoksiążka dla dziadków (4) Fotoksiążka dla dziadków (5) Fotoksiążka dla dziadków (6) Fotoksiążka dla dziadków (7) Fotoksiążka dla dziadków (8) Fotoksiążka dla dziadków (9) Fotoksiążka dla dziadków (10) Fotoksiążka dla dziadków (11) Fotoksiążka dla dziadków (12) Fotoksiążka dla dziadków (13)