Gdzie przechowywać zdjęcia?

Gdzie przechowywać zdjęciaOnline, na dysku, na płytach, a może w albumie? Która możliwość jest najlepszym rozwiązaniem? Wywoływać czy przechowywać w wersji cyfrowej? Zaraz wspólnie postaramy się znaleźć odpowiednie miejsce dla Twoich zdjęć.

Wywoływać? TAK, ale tylko te najlepsze!

Kiedy pojawiły się pierwsze aparaty analogowe, żeby zobaczyć zdjęcie trzeba je było najpierw wywołać. Od kiedy na rynek wkroczyły aparaty cyfrowe, wywoływanie zdjęć już nie jest czynnością tak oczywistą. Moim zdaniem aparaty to urządzenia stworzone przede wszystkim do tego, byśmy mogli w rękach trzymać nasze wspomnienia. Nic nie ma większej wartości od kawałka papieru z uwiecznionymi na nim ludźmi i emocjami. Nie bój się wywoływania zdjęć. Wybierz po kilka najlepszych ujęć z każdej sesji i po prostu zrób to! Do tego wybierz album, w którym umieścisz najlepsze kadry. Zdjęcia od razu posegreguj i opisz (oznacz ludzi, miejsca lub cytaty na karteczce papieru i przydziel je do zdjęć). Nie zaniedbuj tej czynności, jaką jest natychmiastowe porządkowanie zdjęć w albumie. Niech to będzie czynność przyjemna, może nawet podlegająca pewnemu rytuałowi. Kup ładny album, usiądź wieczorem przy oknie, zapal świeczki i wkładając zdjęcia pod folię po prostu wspominaj…

Jak przechowywać zdjęcia

Fotoksiążka? TAK, to piękna pamiątka na długie lata!

Jeśli preferujesz bardziej nowoczesne formy przechowywania zdjęć, ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie fotoksiążki. Jest to bardzo prosta czynność: wystarczy że wybierzesz zdjęcia, szablon który Ci się podoba i rozmieścisz w nim zdjęcia. Do tego opisy, zapisanie projektu i gotowe! Fotoksiążka to niebanalna i piękna pamiątka na długie lata. Przekonaj się o tym sam/sama -> https://printu.pl/fotoksiazka/

Dysk? TAK, ale ten zewnętrzny!

Żyjemy w rzeczywistości w której wszystko podlega cyfryzacji. Zdjęcia zapisujemy już na kartach SD, które wystarczy włożyć do komputera, by szybko i łatwo zgrać zdjęcia. Dysk komputera to jednak nie za dobre miejsce do przechowywania kadrów na dłuższą metę. Zdjęcia powinniśmy archiwizować (co najmniej raz na rok), to znaczy kopiować je na dysk zewnętrzny (to bardzo dobra inwestycja, – Twoje zdjęcia będą na nim bezpieczne).

Gdzie i jak przechowywać zdjęcia

Płyty? Nie, mają ograniczoną żywotność!

Jeśli przechowujesz zdjęcia na płytach, pamiętaj, że powinniśmy być one trzymane w odpowiednich warunkach. Zaniedbanie tego punktu może znacznie skrócić żywotność płyt i przyczynić się do utraty danych. Osobiście odradzam płyty CD i DVD – po jakimś czasie możesz mieć problem z ich odczytem.

Na zakończenie

Jak przechowywać zdjęcia? Decyzja należy do Was. Ja, jako, że jestem fotograficzną maniaczką, archiwizuję moje kadry na wszystkie wyżej wymienione sposoby. Cyfrowe przechowywanie zdjęć jest wygodne, bezpieczeństwo zapewnia moim zdjęciom dysk zewnętrzny, a ręczne wywoływanie jest świetną zabawą, a tworzenie fotoksiążek wciąga i sprawia, że moje zdjęcia mają piękną oprawę. Gorąco polecam!

Przeczytaj też

Jak segregować zdjęcia?
Obróbka zdjęć od podstaw

One comment

  1. Damian says:

    Tak dysk ale ma swoja zywotnosc i trzeba co ils lat zmieniac cos 5 -7 niejestem pewny plyty do 25 lat w dobrych warunkach polecam wirtualne dyski ale tylko sprawdzone te ktore maja szanse na przetrwanie google dysk i chomikuj pl sa dla mnie najlepsze pozdrawiam :)

Comments are closed.