Dlaczego warto wziąć udział w akcji „Aniele, zgłoś się” ?

aniele zgłoś sięCzy wiesz, że według danych GUS, około 2,8 mln ludzi w Polsce żyje na skraju ubóstwa, z czego blisko 1 mln stanowią dzieci i młodzież? Dzieci cierpią w nich nie tylko z powodu głodu i niedożywienia, ale z powodu nierówności w dostępnie do edukacji i kultury, złych warunków mieszkaniowych. Nie wszystkie z nich mogą mieć swoje własne, ładne pokoje. Ale możemy to zmienić!

Piękne Anioły to stowarzyszenie, które działa w Krakowie od 2012 roku, a obecnie pomaga potrzebującym dzieciom i rodzinom także w Katowicach, Warszawie i Kielcach. Prowadzi działalność dobroczynną na rzecz dzieci i młodzieży oraz zapobiega skutkom wychowania w niekorzystnych warunkach rodzinnych i mieszkaniowych. Głównym celem Pięknych Aniołów jest projekt „Słoneczne Pokoje”, który realizują przy współpracy z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Najbardziej potrzebującym dzieciom, często z rodzin wielodzietnych, remontują pokoje, aby mogły mieć miejsce do nauki przy własnym biurku, możliwość spania we własnym łóżku, kolorowe miejsce do zabawy i odpoczynku. Stowarzyszenie do tej pory wyremontowało ponad 40 pokoi dzieci z różnych zakątków Polski.

W ramach akcji „Aniele, zgłoś się”, PRINTU zbiera pieniądze, które zostaną przeznaczone na remont pokoju, który zamieszkuje Pani Ewa, samotnie wychowująca 3 dzieci: Olivię (1,5 roku), Fabiana (3 latka) i Nadię (5 lat). Jeśli wspólnie uzbieramy środki, Stowarzyszenie Piękne Anioły będzie mogło zrealizować remont dla swoich podopiecznych. Rodzina mieszka w jednopokojowym mieszkaniu socjalnym we wsi Gołkowice w woj. śląskim. Dzieci nie posiadają swojego kącika do zabawy, umeblowanie pokoju stanowią rzeczy przeznaczone przez inne osoby. W pokoju znajdują się stare zniszczone kanapy, ściany są brudne i wymagają odświeżenia. Pomieszczenie ogrzewane jest piecykiem typu koza, który oprócz grzania, pełni funkcję pieca do gotowania. Mały aneks kuchenny tuż przy wyjściu stanowią stare, odrapane szafki, nie spełniające w chwili obecnej swojej funkcji. Mała łazienka jest pomieszczeniem zagrzybiałym i zimnym. Zebrane pieniądze, w pierwszej kolejności będą przeznaczone na położenie na podłogę paneli, odmalowanie ścian, przygotowanie kącika do zabawy i odpoczynku dla dzieci. Jeśli środków wystarczy, Piękne Anioły przeznaczą je na remont łazienki, aby była wreszcie pomieszczeniem ładnym, estetycznym i z którego dzieci będą z radością korzystały.

W ramach akcji „Aniele, zgłoś się„, pomóc dzieciakom może każdy z nas, czyli każdy potencjalny klient PRINTU. Kupując fotoksiążkę 20×20, 25×20 lub 30×30 w listopadzie i grudniu, na stronie printu.pl każdy może pomóc, wczytując w swoim zamówieniu kod POMAGAM – wówczas 40zł ze sprzedaży fotoksiążki zostanie przeznaczone dla Stowarzyszenia Piękne Anioły.

W akcję zaangażowała się aktorka Paulina Holtz, mama dwójki dzieci, która wystąpiła także w video promującym akcję.

Akcję wspierają Anioły: tvs.pl, dziecisawazne.pl, mamygadzety.pl, formykolory.pl, bakusiowo.pl, kinderki.eu, trojaczki.com.pl, nieperfekcyjnamama.pl, poliszmamidzieciole.pl, optymistycznie.eu, bomabycmrucznie.pl, benc.pl.

Gorąco zachęcam Was do wzięcia udziału w akcji. Potrwa ona do końca grudnia 2015. Pamiętajcie, że pomóc można przy okazji zakupu fotoksiążki dla siebie lub bliskiej osoby pod choinkę, nie wydając dodatkowych pieniędzy. Z uwagi na charakter akcji proszę Was o udostępnianie tego wpisu, dołączenie do wydarzenia na Facebooku oraz zaproszenie do pomocy rodziny i znajomych.

ANIOŁY, ZGŁOŚCIE SIĘ!

printu-plakatanioly-wersja2-p05e-fb3animacja