Jak zatrzymać chwilę?

Jak zatrzymać emocje„Jakie są moje sposoby na zatrzymanie chwil? Zapisane. To co zanotowane na pewno łatwo da się odtworzyć. Moje zapiski przybierają różne formy, czasem prowadzę dziennik z naszej podróży, czasem to luźno zapisane słowa w kalendarzu, a czasem bloguję.

Przyklejone

Moim ulubionym sposobem, chociaż bardzo czasochłonnym jest moja wersja scrapbooka. Do specjalnego (albo mniej specjalnego) albumu wklejam zdjęcia, bilety, ulotki, do tego kilka słów czy rysunków. Mamy taki album z naszej podróży do krajów Beneluxu czy pierwszego roku Adasia. Niestety doba się nie wydłuża, a mam wrażenie, że wręcz kurczy, w związku z tym kolejne zdjęcia czekają w kolejce do wklejenia. A im dłużej czekają tym większa szansa na to, że powstaną po prostu albumy ze zdjęciami, bo na resztę zabraknie czasu albo pomysłu.

Wydrukowane

I w takiej sytuacji przychodzi Printu i fotoksiążka. To był mój pierwszy kontakt z taką formą zachowania zdjęć. Edytor jest bardzo prosty w obsłudze. Przygotowanie zdjęć nie zajęło mi więcej niż 30 minut. Polecam wcześniej wybrać zdjęcia, które chcemy umieścić w albumie. Można również dodać podpisy czy notatki. Wybór albumów, układów stron i oprawy jest bardzo zróżnicowany, każdy znajdzie coś co zaspokoi jego potrzeby i trafi w gusta. Ja wybrałam czarną, płócienną okładkę i szyte strony. Można powiedzieć wersję minimalistyczną, ale właśnie takie lubię.

Ja tym razem przygotowałam album ze zdjęciami z Barcelony. Przygotowując go zaczęłam myśleć o kolejnym wyjeździe. Przypomniałam sobie ile radości, słońca i przygód mieliśmy w Katalonii”.

Zapraszamy do całego wpisu redaktor Ewy z bloga „efcia.com” tutaj: „Zatrzymać emocje”.

A w jaki sposób Ty zatrzymujesz emocje?Jeśli w formie wydrukowanej, koniecznie wypróbuj PRINTU i nasze fotoksiążki. Zapraszamy do projektowania.

Fot. Wioleta Galla, mama-bloguje.com

One comment

Comments are closed.