Piosenka dla rodziców na podziękowania na weselu. 20 genialnych utworów!

Wspólny taniec w rytm piosenki dla rodziców na podziękowania weselne to już tradycja.

Para Młoda okazuje w ten sposób szacunek względem rodziców i podkreśla, że dobre rodzinne relacje są ważną częścią ich nowego życia.

Jaką piosenkę na podziękowania dla rodziców wybrać, by zrobić naprawdę duże wrażenie? Poznajcie 20 propozycji od Printu i wybierzcie utwór, który zachwyci Waszych najbliższych!

Cudownych rodziców mam i nie tylko - piosenki dla rodziców na podziękowania
Poznaj najlepsze propozycje piosenki dla rodziców, która zabrzmi na Waszym weselu w czasie podziękowań

Piosenki dla rodziców na podziękowania na weselu – zestawienie TOP 20 najlepszych propozycji

Zestawienie, które dla Was przygotowaliśmy zawiera zarówno propozycje wielkich hitów, jak i niestandardowe utwory, które idealnie sprawdzą się u osób poszukujących pomysłowej piosenki dla rodziców na weselu.

Podziękowanie rodzicom to niezwykle symboliczny moment na weselu. Zwiastuje powstanie nowej rodziny, tworzonej przez Młodą Parę, a tym samym jest wyrazem wielkiej wdzięczności względem rodziców za wszystkie lata poświęcenia i troski. 

Artykuł został podzielony na kategorie, które pomogą Wam odnaleźć piosenkę dla rodziców idealnie dopasowaną do Waszych potrzeb. Na koniec zapisaliśmy kilka cennych wskazówek, dotyczących Waszego wyboru. Przejdźcie do interesującej Was kategorii lub zapoznajcie się z całym artykułem:

57 rzeczy, których musisz dopilnować przed ślubem
Sprawdź czy wszystko masz pod kontrolą. Przejrzyj listę rzeczy do zrobienia przed ślubem.

“Cudownych rodziców mam” i nie tylko… czyli najlepsze piosenki dla rodziców na podziękowania

Choć utwór “Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej to jedna z pierwszych propozycji, jaka przychodzi do głowy zastanawiając się nad piosenką dla rodziców na podziękowania, nie oznacza to wcale, że trzeba przy niej pozostać. Podobnie popularnym utworem jest piosenka zespołu Cliver “Podziękowania dla rodziców” czy ujmująca “Alleluja”, przerobiona specjalnie pod tę okazję. 

W każdym z wymienionych hitów przewagę stanowi uniwersalny, a przy tym trafiający w samo sedno tekst piosenki na podziękowania dla rodziców. Dlatego część Par decyduje się pozostać przy sprawdzonych propozycjach.

Nie oznacza to jednak, że nie ma innych piosenek dla rodziców, które równie świetnie oddadzą atmosferę tej chwili. TOP 20 to zestawienie utworów, które z powodzeniem sprawdzą się jako alternatywa największych przebojów.

Sentymentalne podziękowania dla rodziców – piosenki dawnych lat

Utwory lat 70 i 80 są pełne uroku, a rodzicom przypominają o ich młodzieńczych latach.

W tekstach piosenek na podziękowania dla rodziców sprzed lat można znaleźć frazy, które idealnie pasują do momentu podziękowań. Przyjemna linia melodyczna stanowi dodatkowy atut hitów sprzed kilku dekad.

Sprawdźcie propozycje najpiękniejszych piosenek na podziękowania dla rodziców, które powstały w ich młodości:

Anna Jantar – Radość najpiękniejszych lat

Utwór Anny Jantar to jedna z popularniejszych propozycji piosenek na podziękowania, choć… wcale nie nawiązuje do relacji rodzicielskiej. “Radość najpiękniejszych lat” swoją popularność zawdzięcza nastrojowi, w jaki wprowadza słuchaczy. Beztroski klimat jaki towarzyszy linii melodycznej i uniwersalny tekst piosenki na podziękowania dla rodziców to świetna propozycja, która niesie wiele pozytywnych emocji.

Urszula Sipińska – Cudownych rodziców mam

Utwór Urszuli Sipińskiej to hit, który jest najczęściej wybieraną piosenką dla rodziców na weselu. Idealnie odzwierciedla okazję i wprowadza gości w niezwykły nastrój. Tekst “Cudownych rodziców mam” przekazuje wiele wdzięcznych słów, przez co bez wątpienia zyskuje uznanie.

Czerwone Gitary – Niebo z moich stron

Podziękowania dla rodziców: piosenki w stylu disco polo. Największe hity!

Wszyscy znamy piosenki porywające do tańca tłumy weselnych gości – często są to utwory właśnie w stylu disco polo. Są dobrze znane, pełne pozytywnych tekstów, nierzadko z dozą humoru.

Jeżeli Wasi rodzice uwielbiają taki klimat, poniższe piosenki będą najlepszym wyborem!

Poznajcie topowe propozycje piosenek na podziękowanie rodzicom w stylu disco polo:

Cliver – Podziękowanie dla rodziców

Cliver na podziękowania dla rodziców jest bezwzględnym numerem jeden! Utwór powstał specjalnie na weselne podziękowania, dzięki czemu świetnie oddaje klimat chwili. Tekst Cliver “Podziękowania dla rodziców” przekazuje to, co zwykle Para Młoda wygłasza podczas uroczystej przemowy. Całość tworzy magiczne tło do wspólnego tańca.

Mig – Podziękowanie dla rodziców

Preludium – To dzięki Wam

Akcent – Rodzinny dom

Bayer Full – Walc dla rodziców

Wzruszające podziękowania dla rodziców – piosenki, które poruszą serca!

Podziękowania dla rodziców często są jednym z bardziej wzruszających momentów na weselu.

Jeżeli łączą Was z rodzicami dobre relacje i pragniecie wyrazić szczere słowa podzięki za lata poświęcenia i troski, Wasz wybór piosenki dla rodziców powinien paść na któryś z poniższych utworów. 

Zaprezentowane piosenki na podziękowania dla rodziców poza wzruszającym przekazem, wyróżniają się nastrojowym podkładem muzycznym. Sprawdźcie sami:

Jenny – Hallelujah

Wszyscy doskonale znamy tę melodię. Przeróbki z wykorzystaniem oryginalnego podkładu “Hallelujah” Leonarda Cohena podbijają internet. W coverach pojawiają się teksty, dostosowane do różnych okazji. Piosenka doczekała się także przeróbek na polską wersję “Alleluja” w ramach podziękowania dla rodziców. Warto poznać aranżację wokalistki Jenny, która kultowy podkład dopełniła ckliwym tekstem alleluja na podziękowanie dla rodziców.

Tanognetta – Podziękowania dla rodziców

Bajery – Tylko Wy rodzice

Wieża Ciśnień – Ten cudowny dzień

Wacura Sisters – Dziękujemy Wam

Mały Chór Wielkich Serc – Dzięki Wam

MaXim – Dziękujemy z całych serc

Wesołe piosenki na podziękowanie dla rodziców – uniwersalne propozycje

Na koniec przedstawiamy uniwersalne piosenki na podziękowanie dla rodziców na weselu, które łatwo wpadają w ucho i zachęcają gości do zabawy.

Wesołe piosenki na podziękowanie dla rodziców to propozycje dla każdego. Ich uniwersalny charakter dowodzi, że sprawdzą się one w przypadku każdych podziękowań. I choć nie ujmuje im to wzruszającego klimatu, dodatkowo wprowadzoną one zarówno rodziców, jak i gości w dobry nastrój.

Przekonajcie się sami:

Dziemian – Za każdy dzień

Specjal – Rodziców mam jak z bajki

VanHoltz – Rodzicom

Bernadeta Kowalska – Kochani rodzice

Jack – Dziękuję rodzicom

 

Jaka piosenka dla rodziców Pary Młodej będzie najlepszym wyborem?

Co prawda nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaka piosenka dla rodziców Pary Młodej najlepiej zabrzmi na weselu. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że jest to niezwykle emocjonalny moment. Każda spośród zaproponowanych piosenek na podziękowanie dla rodziców wzbudzi w nich wiele wzruszenia.

Jaką piosenkę na podziękowanie dla rodziców ostatecznie wybrać? Postawcie więc na piosenkę dla rodziców na weselu, która spodoba Wam się najbardziej i będzie współgrać z Waszą oprawą muzyczną. Wybór dobrze znanych hitów (takich jak “Cudownych rodziców mam”, Cliver – “Podziękowania dla rodziców” czy “Alleluja” na podziękowanie dla rodziców) nie musi być nudnym rozwiązaniem, jeżeli idealnie pasuje do Was i Waszych rodziców. 

Podziękowania dla rodziców - piosenka do wspólnego tańca
Znając gusta swoje i rodziców wybierzcie piosenkę na podziękowania, która najbardziej Was oczaruje

Piosenka na podziękowanie dla rodziców na weselu wybrana – co dalej?

Wybraną piosenkę należy przedstawić zespołowi, odpowiedzialnemu za oprawę muzyczną na Waszym weselu.

Warto zapytać czy istnieje możliwość wykonania wybranej piosenki dla rodziców na weselu na żywo, czy lepiej, aby została odtworzona jej oryginalna wersja. Własna aranżacja muzyczna zespołu może stanowić ciekawe urozmaicenie dobrze znanych utworów.

Piosenka na podziękowanie dla rodziców zachowana w fotoksiążce
Postawcie na oryginalny utwór lub dobrze znany hit, a następnie skonsultujcie z zespołem jaka wersja podkładu piosenki dla rodziców będzie najlepsza

Kiedy zatańczyć do piosenki na podziękowanie dla rodziców?

Tradycyjne podziękowania składają się z dwóch części. Pierwszą rozpoczyna zaszczytna przemowa, wygłoszona przez Państwa Młodych do rodziców przy zebranych wokół gościach oraz wręczenie symbolicznych prezentów.

Druga natomiast jest bardziej rozrywkowa i składa się ze wspólnego tańca w rytm piosenki na podziękowania dla rodziców. To właśnie wtedy zabrzmi wybrany przez Was utwór!

Zastanawiacie się o której godzinie zorganizować podziękowania? Nie jesteście pewni w jaki sposób sprawić rodzicom najwięcej radości? Koniecznie zajrzyjcie do artykułu o podziękowaniach dla rodziców, który pomoże Wam dokładnie zaplanować tę chwilę.

Fragment piosenki dla rodziców na weselu wydrukowany w fotoksiążce
Fotoksiążka to idealny prezent na podziękowania, który może skrywać fragmenty tekstu wybranej piosenki dla rodziców

Tekst piosenki na podziękowania dla rodziców zachowany w wyjątkowym prezencie

Wiele osób przy wyborze piosenki na podziękowania dla rodziców kieruje się głównie jego tekstem. To w końcu w nim tkwi cały urok. Ujmujące słowa możecie zachować na dłużej – umieszczając najlepsze frazy w prezencie, który im podarujecie.

Jaki prezent będzie idealny, by zachować tekst piosenki na podziękowania dla rodziców, która zabrzmi na Waszym weselu? Najlepszą propozycją jest fotoksiążka.

Fotoksiążka to sentymentalna pamiątka, opowiadająca historię przy pomocy wyjątkowych zdjęć. Fotografie mogą zostać uzupełnione o indywidualne teksty, które wyrażą Wasze uczucia. Koniecznie sprawdźcie bestsellerowy szablon fotoksiążki na podziękowania dla rodziców

To od Was zależy, jaką formę ostatecznie przyjmie fotoksiążka podarowana rodzicom. Pola tekstowe projektu można dowolnie edytować – wpisując w nich własne słowa wdzięczności, wyjątkowe cytaty czy właśnie tekst piosenki na podziękowania dla rodziców. W osobnym artykule przygotowaliśmy zestawienie tekstów na podziękowania dla rodziców, które idealnie sprawdzą się w fotoksiążce na prezent, ale i na samym weselu podczas przemówienia do rodziców.

Prezent w formie fotoksiążki będzie idealnym uzupełnieniem wspólnego tańca do piosenki dla rodziców na weselu.

Szablony