Jak zaplanować podziękowania dla rodziców?

Zaraz po przysiędze małżeńskiej, kolejnym ważnym elementem podczas ślubu i wesela są podziękowania dla rodziców.

Każda Para Młoda ma swój sposób na werbalne lub niewerbalne życzenia dla osób, które ich wychowały. Prawdę mówiąc, sama sobie nie wyobrażam, aby na jakimkolwiek weselu zabrakło właśnie tego elementu.

Zobacz szablon “Prezent na podziękowanie” i inne szablony na podziękowanie dla rodziców

Gdy z moim (przyszłym) mężem zaczęliśmy planowanie wesela, drugim ważnym elementem na liście były podziękowania dla rodziców. Nie chcieliśmy, aby nasze były takie standardowe – kwiaty, prezent dla rodziców i w tle piosenka, o tym jak wspaniali oni są, chcieliśmy aby wszystko było jednocześnie bardzo intymne, spersonalizowane, ale i pozwoliło im na długo zapamiętać ten element zabawy.

3 zasady, o których należy pamiętać przy przygotowaniu podziękowań dla rodziców

Musieliśmy przy przygotowaniach pamiętać, że nasi rodzice bardzo szybko się wzruszają, dlatego podziękowania musiały być stworzone z myślą o tym, by mieli możliwość uronienia tej łezki szczęścia, ale i opanowania emocji. Dlatego tutaj podpowiem Wam trzy zasady, o których musicie pamiętać!

PO PIERWSZE – powiadom swoich rodziców na godzinę przed planowanymi podziękowaniami, że będą proszeni na środek sali, tak aby mamy mogły poprawić makijaż, ojcowie odnaleźć marynarkę. Nie ma nic gorszego, jak branie ich z zaskoczenia

PO DRUGIE – dajcie im możliwość wypowiedzenia się dla gości – uwierzcie mi, tym dniu duma ich rozpiera i będą chcieli się tym dzielić ze wszystkimi

PO TRZECIE – jeżeli planujesz pokaz zdjęć, zrób je po wręczeniu prezentu, kwiatów i życzeń dla rodziców – to właśnie w tym momencie mama będzie miała czas na otarcie łez szczęścia, gdy inni nie będą na nią patrzeć.

Przygotowania podziękowania dla rodziców to też osobny temat i niesamowita misja, do której warto podejść z powagą i.. pomysłem!

Szablony

Podziękowania dla rodziców – w jaki sposób powiedzieć im „kocham”?

Każdy ma swój sposób – jedni wyrecytują wiersz dla rodziców, który samodzielnie przygotowali, inni poproszą orkiestrę o piosenkę, która zaczyna się od słów:

„Cudownych rodziców mam!
Odkryli mi każdą z dróg
Po, której szłam.
Mam cudownych rodziców, bo
Przyjaciółmi moimi są…”

Nieważne jednak jaką formę wybierzesz, nie zapomnij o odpowiedniej atmosferze i odpowiednich prezentach dla rodziców. Nie muszą być przecież drogie – oni zdają sobie sprawę z tego, ile kosztowały nas przygotowania ślubu i wesela i docenią gest, coś spersonalizowanego.

Ale co? Kwiaty? Pomysł dobry, ale mało trwały! Tort? Też nie najgorszy, jednak przy tym ślubnym będzie wyglądać bardzo skromnie. Moim zdaniem najlepiej jest.. zatrzymać najpiękniejsze chwile w fotoksiążce!

Fotoksiążka ze wspólnymi zdjęciami

Stworzyliśmy bardzo intymny fotoalbum dla naszych rodziców – z tym samym zestawem zdjęć – naszymi zdjęciami od urodzenia, aż po sesję narzeczeńską. Zadbaliśmy o to, by nie zabrakło zdjęć z rodzicami, gdzie pokazujemy jak szczęśliwą rodziną jesteśmy.

Na każdej stronie umieściliśmy podziękowania – za troskę, za naukę, za to, że pokazali nam pasje, rozwijali je. Każda sentencja, która była do nich kierowana, była czystą prawdą. Dlatego nie były nam potrzebne żadne wiersze dla rodziców, drogie wycieczki, biżuteria i inne gadżety, którymi młode pary obdarowują swoich najbliższych. Nasze podziękowania były personalizowane, zamknięte w pięknej okładce i takie, do których zawsze będą mogli wrócić nawet, jak my będziemy daleko. Bo tak naprawdę zawsze będziemy blisko!

Nie rezygnujcie jednak z piosenek i pokazaniu przed światem, jak dużo zrobili oni dla Was!

My wybraliśmy taką formę podziękowania dla rodziców na prezent, jednak spotkaliśmy się także z koncertem, wierszami i slajdami ze zdjęciami czy nawet filmami, które młode pary realizowały przed ślubem. Każdy sposób jest dobry, bo rodzice przy tego typu podziękowaniach docenią gest i fakt, że w tak ważnej chwili, też byli istotni, nie zapomnieliśmy o nich.

Dlatego nigdy, ale to nigdy nie rezygnujcie z tej formy. Może być intymna, ale też bardzo głośna – wszystko zależy od Waszych rodziców!

Zobacz szablon “Podziękowania dla rodziców” i inne szablony na podziękowanie dla rodziców