Album na Chrzest Święty – pamiątka ze zdjęciami gotowa w kilka chwil!

Chrzest Święty to wydarzenie wyjątkowe i ważne – w pamięci rodziców pozostaje na całe życie, z kolei w życiu dziecka rozpoczyna niejako kolejny jego etap. Nic dziwnego, że uroczystość tą staramy się przeżywać nieprzeciętnie, pozostawiając po niej unikatowe pamiątki.

Mamy dla ciebie pomysł, w jakiej formie zachować zdjęcia z tej niezwykłej okazji, aby po latach wspólnie z bliskimi przeżywać na nowo emocje związane z chrzcinami pociechy.

Zobacz szablon “Pamiątka Chrztu Świętego” i inne szablony na chrzest

Pamiątki Chrztu Świętego – mniej i bardziej ulotne

Większość z nas w swoich rodzinnych domach może znaleźć pamiątki Chrztu wywołujące niemałe emocje. Świece, ubranka, czy biżuteria otrzymana w prezencie to wymowne rekwizyty, które warto zachować dla następnych pokoleń.

Mimo to, nie da się ukryć, że to właśnie poruszające zdjęcia stanowią najlepszy ślad ważnych wydarzeń naszego życia. Zachowanie wizerunków bliskich osób, które były z nami w tym wyjątkowym dniu to pamiątka absolutnie bezcenna.

Jeżeli wkrótce organizujesz uroczystość Chrztu Świętego, w trakcie planowania nie zapomnij wziąć pod uwagę wykonania odpowiednich zdjęć. To jedne z tych rekwizytów, które będą cieszyły twoich bliskich przez lata!

Dobór fotografa na Chrzest Święty

Jeśli zależy ci na tym, aby chrzciny twojego dziecka były wspominane wyjątkowo, w pierwszej kolejności zadbaj o dobór odpowiedniej osoby, która wykona zdjęcia zarówno podczas uroczystości w kościele, jak i późnej – w czasie spotkania z najbliższymi. Czym powinien cechować się idealny fotograf, który wykona zdjęcia podczas chrztu świętego?

Przede wszystkim sprawdź, czy osoba, którą „masz na oku” posiada doświadczenie w wykonywaniu podobnych fotografii. Należy pamiętać, że wykonywanie zdjęć dzieciom diametralnie różni się od tych wykonywanym dorosłym, którzy posłusznie słuchają poleceń fotografa. Specjalista będzie potrafił dobrać odpowiedni moment do wykonania fotografii w trakcie Chrztu.

Nie zapominajmy także, że najprawdopodobniej nie my jedyni będziemy chrzcili dziecko w wybranym przez siebie dniu – tego typu uroczystości zwykle dzielimy z innymi osobami, dlatego też dobry fotograf w trakcie chrzcin dziecka musi wyróżniać się dobrą strategią wykonywania zdjęć.

Przez myśl wielu z nas może przejść pomysł: a może poprosić wujka o wykonanie zdjęć? Pamiętajmy jednak, że prosząc bliską nam osobę o pomoc – nawet, jeśli ta pasjonuje się fotografią – możemy popełnić niewielkie faux paux, odbierając krewnemu możliwość celebrowania chrztu świętego wraz z resztą rodziny.

Szablony

Jak skomponować album na pamiątkę Chrztu?

Po wykonaniu zdjęć przychodzi chwila, w której powinniśmy je odpowiednio oprawić.

Aby pamiątka Chrztu Świętego była czymś naprawdę wyjątkowym, nie powinniśmy umieszczać fotografii w zwykłym albumie. Już zanim po niego sięgniemy powinien jasno dawać do zrozumienia, z jakim wydarzeniem się wiąże. Pamiątka Chrztu w postaci albumu będzie prezentować się najlepiej, gdy oprawiona zostanie w okładkę o jasnych barwach – na przykład pastelowym różu czy błękicie.

Zwolennicy klasyki mogą zdecydować się na biel, która ze Chrztem Świętym kojarzy się nam najbardziej. Warto na samej okładce zamieścić dopisek wskazujący, czego album dotyczy, a także jedno ze zdjęć dziecka.
Zdjęcia w albumie ze Chrztu skomponuj według własnych preferencji. Najrozsądniej będzie poukładać je chronologicznie, zaczynając na przykład od przygotowań do uroczystości.

To oczywiste, że głównym bohaterem pamiątki ze Chrztu Świętego ma być jego najważniejszy uczestnik – nasza pociecha. Najwięcej miejsca w tej wyjątkowej pamiątce poświęć właśnie jej.

Fotoksiążka – Chrzest na zdjęciach w wyjątkowej formie

Innym, wyjątkowym pomysłem na zachowanie wspomnień z tej szczególnej uroczystości jest Fotoksiążka. Chrzest dziecka zaprezentujemy w niej w dowolnej formie, zależnej między innymi od indywidualnego doboru szablonu.

Album w postaci przypominającej książkę to bez wątpienia unikalna pamiątka, którą będziemy mogli chwalić się podczas z bliskimi przez całe lata. Dodatkowo, możesz mieć pewność, że będzie ona o wiele trwalsza od standardowo wywoływanych fotografii w zwykłym albumie. Dzięki możliwości wyboru twardości okładki, a także papierowi wysokiej jakości, taka pamiątka Chrztu Świętego będzie cieszyła całą rodzinę przez długi czas.

Wyjątkowe wydarzenia z naszego życia – począwszy od Chrztu – warto odpowiednio dokumentować.

Pamiętajmy, że odróżnieniu od ulotnej, ludzkiej pamięci, zdjęcia w pięknej formie stale będą przywoływały wspomnienia pięknych chwil. Wykonując fotoalbum lub fotoksiążkę możemy być pewni, że nasza pociecha w przyszłości będzie nam wdzięczna za zachowanie ważnego w życiu momentu w pięknej, trwałej formie.

Zobacz szablon “Chrzest Dziecka” i inne szablony na chrzest