Nietypowy prezent dla dziecka

Każde dziecko uwielbia dostawać prezenty. Nie musi być nim jednak zawsze reklamowana w telewizji zabawka.

Nowocześni rodzice coraz bardziej cenią nietypowe podarunki, których nie znajdzie się w większości sklepów z dziecięcymi akcesoriami. A może fotoksiążka byłaby interesującym prezentem dla malca?

Zobacz szablon “Hej ho” i inne szablony dziecięce

Zaskakujący prezent dla dziecka

Fotoksiążka to propozycja podarunku, która z pewnością zaskoczy zarówno malca, jak też jego rodziców. I chociaż pozornie album ze zdjęciami wydaje się początkowo zbyt poważnym prezentem dla kilkulatka, dobrze zaprojektowana fotoksiążka dla dziecka może być trafionym upominkiem.

Wszystko zależy od pomysłowości obdarowującego i zdjęć, jakie znajdą się w fotoksiążce.

Szablony

Rodzinna pamiątka dla malucha

Fotoksiążka dla dziecka będzie z pewnością cenną rodzinną pamiątką. Szczególnie jeśli znajdą się w niej zdjęcia nie tylko samego malca, ale również najważniejszych członków jego rodziny. Oprócz fotek rodziców i rodzeństwa powinny zmieścić się w niej również zdjęcia dziadków. Jeśli ci nie żyją i dziecko nigdy ich nie poznało, ich fotografie będą szczególnie dla niego ważne. Poza tym nie pozwolą, aby wnuczek o nich zapomniał.

Fotoksiążka ze zdjęciami członków rodziny to z pewnością cenna rodzinna pamiątka dla malucha. I chociaż może na początku dla dziecka ten prezent nie będzie wydawał się tak atrakcyjny jak kolejna zabawka, to z pewnością doceni jego znaczenie po latach.

Fotograficzne drzewo genealogiczne

Fotoksiążka dla dziecka może być też alternatywą dla drzewa genealogicznego. Wprawdzie zaprojektowanie jej w takiej formie będzie wymagało nieco więcej wysiłku (związanego głównie z odnalezieniem zdjęć najstarszych przodków rodziny), jednak warto go ponieść dla efektu końcowego.

Projektując fotograficzne drzewo genealogiczne, warto też przemyśleć jego zakres. Fotoksiążka dla dziecka może obejmować jedynie najbliższą rodzinę, kuzynów, dziadków oraz – ewentualnie – pradziadków. Umieszczenie zdjęć osób, o których malec nie ma zielonego pojęcia, nie ma najmniejszego sensu. Dlatego tylko dobrze przemyślany projekt fotoksiążki będzie trafionym fotograficznym podarunkiem dla dziecka.

Oryginalny prezent dla dziecka

Tak naprawdę fotoksiążka dla dziecka daje wiele możliwości projektowych. Warto pamiętać, że ma ona stanowić prezent dla malucha. Chociażby z tego względu warto przemyśleć przygotowania albumu o nim samym. Zdjęcia z najmłodszych lat dzieciństwa lub najciekawszych chwil w jego życiu będą dla niego miłą niespodzianką.

Jeśli dziecko ma jakąś życiową pasję – np. lubi malować, śpiewać, czy kocha zwierzęta – to zbiór jego zdjęć w tym kontekście też będzie prezentował ciekawą naturę dziecka. Bez względu na wybrane zdjęcia fotoksiążka dla dziecka będzie pełna kolorów. Chociażby ze względu na wysokiej jakości wydruku zdjęć.

Fotoksiążka dla dziecka to nie nudny album fotograficzny, lecz nowoczesny zbiór najciekawszych zdjęć z życia malca.

Zobacz szablon “Album dla dziecka” i inne szablony dziecięce