Jaki prezent na rocznicę ślubu?

Rocznica ślubu to uroczystość ważna i dla większości z nas bardzo wzruszająca. Kolejny rok spędzony u boku ukochanej osoby z całą pewnością zasługuje na odpowiednie uczczenie. Z tej okazji, najczęściej decydujemy się na wręczenie prezentu małżonkowi lub rodzicom, którzy akurat swoją rocznicę świętują.

Jak wybrać idealny prezent na rocznicę, aby był stosowny do okazji i relacji łączących nas z obdarowywanym?

Zobacz szablon “Prezent na rocznicę” i inne szablony na rocznice

Rocznica ślubu – data warta zapamiętania

Ileż to razy słyszeliśmy dowcipy, w których głównym bohaterem jest stereotypowy mężczyzna nie pamiętający, kiedy przypada dzień rocznicy jego własnego ślubu. W rzeczywistości, sprawy z pewnością nie mają się aż tak źle – chętnie świętujemy wszelkie rocznice i święta rodzinne, w których możemy przypomnieć bliskiej osobie, jak bardzo jest dla nas ważna.

Rocznica ślubu, niezależnie od tego, ile lat minęło od powiedzenia sobie sakramentalnego „tak” to okazja ważna i przypominająca, jak wiele dobrych chwil przeżyliśmy wspólnie, ale i uświadamiająca, jak wiele jeszcze przed nami.

Jeśli akurat zbliża się data rocznicy waszego ślubu, czy może lada chwila będą świętowali ją twoi rodzice, warto zastanowić się nad stosownym i gustownym upominkiem.

Szablony

Prezent na rocznicę ślubu dla męża – elegancja i praktyczność

Nie ukrywajmy – to kobiety znacznie lepiej odnajdują się w rolach obdarowujących, czerpiąc radość z poszukiwania upominku idealnego dla swoich mężów. Rocznica ślubu to doskonała okazja do tego, żeby sprawić ukochanemu upominek gustowny, ale i użyteczny.

Wybór prezentu idealnego powinien zależeć przede wszystkim od oczekiwań i charakteru twojego męża. Być może możesz dać mu coś, czego od dawna potrzebuje, jednak nie miał czasu sobie tego kupić? Jeśli wyszłaś za mąż za konkretnego, praktycznego mężczyznę z technicznymi zainteresowaniami, istnieje duża szansa, że będzie to nowe pudełko na narzędzia lub zestaw kluczy mechanicznych.

Jeśli jednak wiesz, że twój mąż ceni sobie upominki o charakterze bardziej formalnym i pamiątkowym, podaruj mu na przykład szykowny zegarek, spinki do mankietów lub skórzany portfel z grawerem prosto od serca. Tego typu prezent na rocznicę przez lata będzie przypominał mu o twoim pełnym miłości geście.

Co jej kupić? Idealny prezent na rocznicę ślubu dla żony

Jeśli poszukujesz inspiracji do kupna upominku dla żony, z pewnością spektrum możliwych opcji, ale i dylematów będzie większe. Ponownie – najważniejsza jest twoja znajomość jej gustu. Większość kobiet ucieszy się z flakonika ulubionych perfum, biżuterii lub eleganckiej sukienki, jednak bez wątpienia znajdą się i takie, na twarzach których szczery uśmiech wywoła wspólny wyjazd na weekend czy szalona atrakcja, taka jak skok spadochronem.

Najistotniejsze, o czym powinieneś pamiętać to to, aby w rocznicę ślubu poświęcić ukochanej swój czas – niezależnie od tego, jak zamierzacie go spędzić.

Wzruszający prezent na rocznicę ślubu rodziców

Często o tym zapominamy, a jednak rocznica ślubu rodziców to okazja, w której i my powinniśmy aktywnie uczestniczyć. Dziesiątki lat spędzonych razem to w dzisiejszych czasach osiągnięcie, które warto celebrować w rodzinnym gronie. Z tej okazji, warto przygotować prezent na rocznicę ślubu dla rodziców choćby symboliczny upominek uświadamiający, jak bardzo cenimy ich wytrwałość we wspólnej miłości, jednocześnie dopatrując się w niej autorytetu.

Doskonałym pomysłem na prezent na rocznicę ślubu rodziców będzie pamiątkowy, własnoręcznie zaprojektowany album ze zdjęciami. Umieść w nim fotografie z całego ich wspólnego życia – poczynając od młodości, aż do czasów obecnych. Samodzielnie zaprojektowany album warto podpisać, dodając do niego szczere życzenia z okazji tego ważnego święta.

Niezależnie od tego, którą rocznicę ślubu świętujemy, pewne jest jedno – każda z nich warta jest celebrowania czasu we dwoje i okazania sobie, jak bardzo wdzięczni jesteśmy drugiej osobie za jej obecność w naszym życiu.

Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest okazywanie sobie ciepłych uczuć na co dzień – nie tylko od święta.

Zobacz szablon “Prezent na 10 rocznicę” i inne szablony na rocznice