Bożonarodzeniowych prezentów czar…

Boże Narodzenie to magiczny czas. Rodzinne spotkania, wspólne ubieranie choinki i… przedświąteczny szał zakupów.
Jak znaleźć ciekawe prezenty na święta i jednocześnie zachować ten magiczny, świąteczny czas?

Zobacz szablon „Wesołych Świąt” i inne szablony świąteczne

Mikołaj przychodzi do wszystkich

Świąteczna gorączka zakupowa zaczyna się na wiele tygodni przed Wigilią. Dobrze, że w naszą tradycję nie wpisały się również prezenty wielkanocne, bo te trzeba by było wybierać zaraz po Nowym Roku. Pomysły na prezenty świąteczne są różne i zależą z reguły od pomysłowości obdarowującego, wolnego czasu na poszukiwanie prezentów pod choinkę oraz… zasobności portfela.

Ważne jest, aby każdy z rodziny otrzymał nawet najmniejszy prezent na święta. Bo w ten świąteczny czas nie liczy się wielkość podarunku, ale pamięć o najbliższych.

Idealny prezent pod choinkę

Wielu z nas marnuje dużo czasu na poszukiwanie prezentów a gwiazdkę. Chociaż niektórzy sięgają po uniwersalne rozwiązania typu perfumy, kosmetyki czy biżuteria, to większość chce, aby jego pomysł na prezent gwiazdkowy był najlepszy. W tej przedświątecznej gonitwie nawet mnie zdarza się zapominać, co jest w tym wszystkim najważniejsze.

Nawet najlepszy pomysł na prezent gwiazdkowy nie zastąpi rodzinnej bliskości i wspólnego przeżywania świąt. Dlatego, aby nie zagubić tej magicznej atmosfery świąt, od kilku lat moje prezenty na Boże Narodzenie są dobierane z myślą o osobie, która ma je dostać. Moim zdaniem idealny prezent na święta to ten, który dostarcza wyjątkowych emocji i wzruszeń.

Szablony

Prezent świąteczny z fotografią w tle

Mój tegoroczny pomysł na prezent gwiazdkowy to albumy ze zdjęciami.

Jednak wybrane przeze mnie albumy są wyjątkowe. Po pierwsze, nie mają tradycyjnej formy, lecz są w postaci drukowanych cyfrowo książek. Po drugie, każdy tego rodzaju prezent na święta – dzięki wykorzystaniu różnych szablonów fotoksiążki – jest przygotowany specjalnie dla obdarowanego. Po trzecie, zdjęcia w nim opublikowane dostarczają wszystkim wielu wspomnień i wzruszeń.

Dodałabym jeszcze jedną zaletę – cena. Kilkadziesiąt złotych za wysokiej jakości fotoksiążkę to naprawdę niedużo. Poza tym w okresie świątecznym można skorzystać z licznych promocji, dzięki którym fotograficzne prezenty na gwiazdkę będą jeszcze tańsze.

Dla rodziców, dziadków, rodzeństwa

Mój pomysł na prezent pod choinkę to również rozwiązanie uniwersalne. Wystarczy, że wybiorę różne szablony świąteczne i podmienię zdjęcia, a fotoalbum, który zrobiłam dla rodziców stanie się również dobrym prezentem na święta chociażby dla dziadków.

Wbrew pozorom taka fotoksiążka to też ciekawa alternatywa podarunku dla rodzeństwa. To starsze z pewnością ucieszy się ze wspólnych zdjęć z dzieciństwa. Natomiast minibook, w którym zdjęcia mają formę zbliżoną do fotek publikowanych w mediach społecznościowych, to dobry pomysł na prezent gwiazdkowy dla będącego cały czas „online” nastolatka.

Oszczędność czasu

O tym, że cena fotoksiążek jest atrakcyjna, już pisałam. Jednak wybór tego rodzaju prezentu pod choinkę ma też inną, bardzo ważną zaletę.

Możliwość przygotowania fotoksiążki czy fotoalbumu z poziomu własnego domu za pośrednictwem komputera jest nie tylko wygodne, ale również pozwala zaoszczędzić czas. Poza tym moje prezenty pod choinkę zostały również dostarczone na mój adres, a jedyne, o co musiałam dodatkowo zadbać, to świąteczne opakowanie prezentowe.

Chociaż przyznam, że dzięki drukowanym okładkom fotoksiążki mają tak ciekawy wygląd, że do ich zapakowania wystarczyłaby zwykła, materiałowa wstążka. Zaoszczędzony na poszukiwaniu prezentów świątecznych mogłam poświęcić innym, niezwykle ważnym rzeczom. Przecież pierogi na wigilię same się nie ugotują, a choinka nie przyjdzie z lasu ubrana w bombki i światełka.

A tak na poważnie to mogłam na spokojnie zająć się przygotowaniem świąt i spędzaniem tego świątecznego czasu z rodziną. Ja odpoczywałam, a moje prezenty pod choinkę właśnie się drukowały…

Zobacz szablon „Wesołych Świąt” i inne szablony świąteczne