Jak edytować zdjęcia w fotoksiążce?

Zdjęcia bez wątpienia odgrywają główną rolę w fotoksiążce i w fotoalbumie. Możesz je edytować tak, by stanowiły idealną całość razem z szablonem. Zapraszam Cię do obejrzenia filmu, w którym pokażę Ci możliwości ich edycji. Wystarczy, że klikniesz w zdjęcie, a w Twoim projekcie pojawią się podstawowe opcje modyfikacji. Zanim jednak zaczniesz projektować fotoksiążkę, sprawdź, jak wgrać zdjęcia do edytora. Możesz skorzystać z 6 źródeł, jednym z nich jest możliwość wgrania zdjęć z telefonu (kliknij tutaj)

 

Wypróbuj możliwość edycji zdjęć w fotoksiążce

Kiedy wybierzesz szablon, wgrasz zdjęcia do edytora i zaczniesz układać je na kartach fotoksiążki, pewnie pojawi się ochota na małą modyfikację. Nic dziwnego, większość z nas lubi zrobić coś “po swojemu”. Na szczęście w edytorze Printu masz taką możliwość. Możesz nanieść niewielkie poprawki. Wystarczy że klikniesz w zdjęcie i skorzystasz z opcji, które pokażą się poniżej.

Jeśli jednak chcesz edytować zdjęcia jeszcze bardziej-włącz tryb ekspert, o którym mówię w tym odcinku -> kliknij. To narzędzie umożliwi Ci przemieszczanie komórek zdjęciowych, zmianę rozmiaru zdjęć, oraz wiele innych opcji, takich jak, np. zamieszczanie i usuwanie dodatków.

Transkrypcja odcinka: Jak szybko zrobić fotoksiążkę? Funkcja automatycznego tworzenia

Projektując swoją fotoksiążkę, masz możliwość edycji zdjęć. Jeśli chcesz to zrobić, kliknij w zdjęcie. Możesz zmienić zanikanie, możesz przybliżyć i oddalić zdjęcie w komórce. Zmienić jego położenie w pionie i w poziomie Możesz dopasować je do klatki tak, by było widoczne w całości lub wypełnić nim całą klatkę. Zdjęcie możesz również obracać. Po włączeniu trybu ekspert, możesz przenieść zdjęcie nad lub pod inny obiekt.