Zachowaj magię świąt!

Święta, święta i po świętach! To przysłowie zna chyba każdy z nas. Rzeczywiście świąteczny czas mija bardzo szybko. Chyba wszyscy się zgodzą, że w sumie za szybko! Znam jednak sposób, aby zachować magię Bożego Narodzenia na nieco dłużej…

Zobacz szablony świąteczne

Zrób sobie prezent na święta po świętach

Czytając powyższe zdanie, pewnie sądzicie, że najadłam się w Boże Narodzenie za dużo makowca i dostałam jakiś świątecznych halucynacji. Spokojnie! Makowiec dawno przetrawiony, a ja doskonale wiem, co piszę.

Tak samo jak wy uwielbiam rodzinne święta. Kolorowa choinka, śpiewanie kolęd i prezenty na gwiazdkę sprawiają, że człowiek na nowo uświadamia sobie, że najważniejsza jest rodzina. Ja, chcąc nieco przedłużyć tę magiczną, świąteczną atmosferę, postanowiłam w tym roku zadbać o właściwą oprawę dla świątecznych wspomnień. Wspólne chwile postanowiłam uwiecznić na zdjęciach. Z ich zrobieniem nie miałam najmniejszego problemu – niemal każdy z członków mojej rodziny ma telefon wyposażony w dobrej jakości aparat.

Moim pomysłem podzieliłam się z tą częścią rodziny, która musi mieć stały dostęp do smartfona nawet w Boże Narodzenie – nastoletnim ciotecznym rodzeństwem. Małolaci, wykorzystując swoje telefony w pożytecznej sprawie, zrobili naprawdę dobre zdjęcia. Kiedy zgrałam je wszystkie na komputer, były dla mnie bardzo miłą niespodzianką. Kolekcja rodzinnych zdjęć to przyjemny prezent świąteczny otrzymany w sumie wtedy, kiedy te święta właśnie się skończyły.

Rodzinne święta w wyjątkowej oprawie

Jednak przeglądanie zdjęć w wersji elektronicznej nie jest tak urokliwe, jak oglądanie wywołanych fotografii.

Z drugiej strony wybór kilkunastu najciekawszych zdjęć do wywołania nie byłby dla mnie łatwy. Chociażby dlatego, że każde z tych kilkudziesięciu zdjęć było dla mnie wyjątkowe. I jak wybrnąć z tej sytuacji?

Przeszukując internet, udało mi się znaleźć właściwe rozwiązanie – fotoksiążkę. Produkt łączy w sobie tradycyjny album ze zdjęciami z urokiem oglądania fotografii w wersji papierowej. Poza tym taka fotoksiążka może zawierać nawet 180 stron, więc z pomieszczeniem wszystkich zdjęć nie miałam problemu. W mojej wersji znalazły się nie tylko fotki rodziny, ale również spontaniczne ujęcia radości, kiedy rozpakowywaliśmy świąteczne prezenty.

A że nie każdy pomysł na prezent gwiazdkowy był trafiony, to w fotoksiążce znalazły się naprawdę wyjątkowe zdjęcia. Chociażby zdjęcie zaskoczonej babci, która dostała nowoczesny tablet zamiast stylowej apaszki. Oczywiście wszystko było wynikiem pomyłki, bo najmłodsi członkowie pomieszali prezenty pod choinkę. Jednak zdziwiona mina babci, na której twarzy pojawiło się pytanie Co to właściwie jest? – bezcenna!

Szablony

Pomysły na wyjątkowe prezenty gwiazdkowe

Zrobienie fotoksiążki nie zajęło mi wiele czasu. Wgrałam zdjęcia, wybrałam świąteczny szablon i zleciłam wszystko do druku. Kurier przywiózł produkt w ciągu tygodnia. Oprócz tego, że udało mi się zachować świąteczny czas na dłużej, zyskałam coś jeszcze. Zamawiając fotoksiążkę, kupiłam trzy egzemplarze. Jeden oczywiście był dla mnie. Dla kogo kupiłam dwa pozostałe? To moje prezenty świąteczne na przyszłoroczną gwiazdkę. Jeden dam babci, aby pamiętała jak przeraził ją tablet. Drugi zaś podaruje mojemu kuzynowi, który zrobił najwięcej zdjęć do tegorocznego albumu.

Liczę na to, jak zobaczy jak jego fotki prezentują się w fotoksiążce, to w przyszłym roku też zrobi jeszcze więcej ciekawszych zdjęć.

Prezent nie tylko na święta

Chociaż ja moją fotoksiążkę zamówiłam z okazji Bożego Narodzenia, może ona być dobrym podarunkiem z każdej innej okazji. Dobór odpowiednich zdjęć i szablonu wystarczy do tego, aby przygotować drukowany album z każdej innej okazji. A tych jest w ciągu roku wiele.

Dzień Mamy, Pierwsza Komunia Święta czy nawet wyjazd na wakacje to doskonała okazja, aby przygotować dedykowany, drukowany album ze zdjęciami. Sprawdźcie sami, jak łatwo tworzy się taką wyjątkową kolekcję zdjęć.

Zobacz szablon “Wesołych Świąt” i inne szablony świąteczne