Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Wraz z początkiem czerwca kończy się czas pierwszych komunii świętych. Pozostają wyjątkowe przeżycia, wymarzone prezenty i wspomnienia. Jednak, aby pierwsza komunia święta nie poszła zbyt szybko w zapomnienie, warto pomyśleć o pamiątce tego wyjątkowego wydarzenia.

Im pamiątka pierwszej komunii świętej będzie bardziej oryginalna, tym będzie budziła większe zainteresowanie rodziny i przyjaciół.

Zobacz szablon “Pierwsza Komunia Święta” i inne szablony komunijne

Pierwsza komunia święta w fotografii

Oczywiście najbardziej długotrwałą pamiątką wyjątkowej uroczystości, jaką jest pierwsza komunia święta, są zdjęcia. Z reguły za profesjonalne fotografie z tego dnia odpowiedzialny jest wynajęty przez rodziców fotograf. Jednak dobrze zrobione zdjęcia to jedno, a ich odpowiednia oprawa to drugie. Nawet najlepiej wykonane zdjęcia szybko się zniszczą, jeśli nie będą odpowiednio przechowywane.

Album z fotografiami z tego dnia to doskonała pamiątka komunijna. Jednak nie musi on mieć wcale tradycyjnej formy. Wręcz przeciwnie, nowoczesne albumy mogą zaskoczyć formatem i sposobem prezentacji zdjęć.

Szablony

Wyjątkowy fotoalbum dla profesjonalnych zdjęć

Wiadomo, że jeżeli zdjęcia zostały wykonane przez profesjonalistę, to powinny również zostać w odpowiedni sposób oprawione. Aby nie umniejszyć w żaden sposób talentowi fotografa, polecam elegancki fotoalbum, w którym opublikowane zdjęcia nie stracą na swej jakości. A to wszystko dzięki specjalistycznemu naświetlaniu, które sprawi, że zdjęcia zachowają odpowiednią kolorystykę i ostrość, a tym samym będą doskonałą pamiątką pierwszej komunii świętej.

Atutem fotoalbumu jest również to, że można go otwierać na płasko. Dlatego idealnie nadaje się do publikacji dużych zdjęć, np. grupowego zdjęcia dzieci z pierwszej komunii świętej.

Pamiątki komunijne w wersji light

Jednak fotoalbum to nie jedyna forma oprawy zdjęć. Jeśli pamiątka komunijna ma być lekka i często transportowana (przecież zdjęcia muszą obejrzeć wszystkie babcie, ciocie i większość rodziny), zdecydowałabym się wówczas na fotoksiążkę. Można śmiało stwierdzić, że jest to wersja light fotoalbumu. Ma wprawdzie sztywną okładkę, jednak zdjęcia drukowane są na cieńszych stronach, dzięki czemu sam produkt jest lżejszy i bardziej poręczny.

Profesjonalny druk cyfrowy w żaden sposób nie umniejszy jakości zdjęć. A oryginalna forma publikacji zdjęć sprawi, że będzie to wyjątkowa pamiątka pierwszej komunii świętej. Ponadto fotoksiążka idealnie nadaje się do publikacji zarówno zdjęć profesjonalnych, jak również tych zrobionych amatorsko przez rodziców czy innych członków rodziny.

Zobacz szablon “Pamiątka pierwszej Komunii Świętej” i inne szablony komunijne

Pierwsza komunia święta w obiektywie… smartfona

Zdjęcia zdjęciami, nie zapominajmy jednak, że coraz więcej fotografii powstaje przy użyciu telefonu komórkowego a nie tradycyjnego aparatu. Co więcej, dzięki coraz lepszym parametrom smartfonów, zdjęcia wykonane za ich pomocą mogą być naprawdę bardzo dobrej jakości. Gdzie jednak opublikować te zdjęcia?

Biorąc pod uwagę, że tego rodzaju fotografie są wykonywane z reguły spontanicznie (bez zbędnego ustawiania fotografowanych osób), będą one szczególną pamiątką komunijną. Aby zachować ich spontaniczny charakter, warto opublikować je w formie Minibooka. Niewielkich rozmiarów książka pozwala na wydrukowanie zdjęć według własnego, indywidualnego projektu.

Atutem Minibooka jest też jego cena. Kilkadziesiąt złotych to niedużo za profesjonalny wydruk i oprawę zdjęć. Ponadto niski koszt wykonania pozwala na publikację wielu zdjęć. A tych zrobionych telefonem komórkowym będzie z pewnością najwięcej. Przygotowany przeze mnie Minibook z okazji pierwszej komunii świętej był dużym zaskoczeniem dla rodziny, której znudziło się oglądanie tradycyjnych, „ustawianych” zdjęć z uroczystości.

Pierwsza komunia święta to dzień pełen emocji i radości. Dlatego zasługuje na właściwe „udokumentowanie”. A nic nie oddaje lepiej towarzyszących nam uczuć niż zdjęcia zrobione z zaskoczenia. Te wykonane telefonem komórkowym i opublikowane w Minibooku sprawią, że komunia święta nie odejdzie za jakiś czas w zapomnienie.