Podziękowanie za współpracę dla pracownika odchodzącego z pracy – wzór

Nawet najlepszy pracownik będzie prędzej czy później odchodził z firmy. Nie oznacza to wcale, że ucieka do konkurencji.

Przecież wiele stanowisk jest zwalnianych przez osoby przechodzące na emeryturę. Jak oryginalnie podziękować lojalnemu pracownikowi za jego wieloletnią pracę?

Zobacz szablon “Podziękowania dla pracownika” i inne szablony biznesowe

Praca drugim domem

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w pracy spędzamy często o wiele więcej czasu niż we własnym domu. Co więcej, jeśli pracuje się w dobrym środowiskiem, to firma staje się niemal drugim domem. Tym bardziej ciężko rozstać się z nią po wielu latach.

Lojalny pracownik powinien otrzymać odpowiednie podziękowanie za współpracę. I nie muszą to być wcale hojne nagrody pieniężne. Często wystarczy gustowny upominek nawiązujący do jego działalności w firmie.

Fotoksiążka jako podziękowanie za wspólną pracę

Oczywiście pomysłów na upominek dla przyszłego emeryta może być wiele. Jakiś nietypowy gadżet, zestaw aromatycznych kaw czy drogi alkohol to jednak nie zawsze trafione prezenty z tej okazji.

Ciekawszym wariantem będzie np. fotoksiążka, w której znajdą się zdjęcia współpracowników, kierownictwa i budynków firmy. Taki prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturę to bardzo sentymentalny podarunek, dzięki któremu będzie mógł wracać myślami do miejsca, w którym spędził większość swojego życia. W fotoksiążce możesz zaprezentować zdjęcia z pracy i pamiętny piknik firmowy.

Szablony

Podziękowanie za wspólną pracę jako wyraz docenienia

W przypadku pożegnania z wieloletnim pracownikiem istotne jest właściwe docenienie jego wkładu w rozwój przedsiębiorstwa. Oczywiste jest, że siłą każdej, nawet najmniejszej firmy, są jego pracownicy. Dlatego też warto doceniać poświęcenie, jakie wkładają w wywiązywanie się ze swoich zawodowych obowiązków. Szczególnie w sytuacji, kiedy pracownik był związany z firmą przez kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat.

Przygotowanie dedykowanej mu fotoksiążki, w której zostanie zaprezentowana również jego sylwetka to właściwe podziękowania dla pracownika za współpracę i jednocześnie wyrażenie szacunku dla wysiłku, jaki pracownik codziennie wkładał w swoją pracę zawodową.

Zobacz szablon “Podziękowania dla pracownika” i inne szablony biznesowe

Prezent nie tylko dla emeryta

Jednak podziękowanie za wspólną pracę nie musi dotyczyć tylko pracowników odchodzących na emeryturę. Niekiedy pracownik – z różnych względów – jest zmuszony do rezygnacji z pracy w danej firmie. Jeśli był on nieoceniony dla pracodawcy, dobrze jest również go odpowiednio nagrodzić. Fotoksiążka nawiązująca do działalności firmy to sprawdzony prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturę, jak też dla tego, który musi odejść z przedsiębiorstwa.

Poza tym taka fotoksiążka nie musi być w 100% poważna. Jeśli pracodawca lub współpracownicy posiadają ciekawe zdjęcia z codzienne pracy odchodzącego pracownika, to również warto je umieścić. Wszystko zależy tak naprawdę od polityki firmy, poczucia humoru samego pracownika i zdjęć, jakimi dysponuje dyrekcja i koledzy z pracy. Być może został kiedyś zorganizowany i udokumentowany za pomocą aparatu fotograficznego firmowy wyjazd integracyjny, którego wspomnienia przywoływane są po dziś dzień? Jeżeli tak, to umieszczenie tych zdjęć w fotoksiążce będzie wspaniałą pamiątką dla pracownika.

Odejście z pracy – szczególnie takiej, którą się lubi – jest wystarczająco smutnym wydarzeniem dla pracownika. Humorystyczna książka jako podziękowanie za wspólną pracę pomoże nieco rozchmurzyć odchodzącego pracownika i pozostawiany przez niego zespół. Poza tym taki podarunek może być też jasnym sygnałem, że odejście z pracy nie oznacza wcale końca znajomości z zawodowymi kolegami. Chociaż nie będzie się już członkiem zespołu, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby umówić się z dawnymi kolegami z pracy na koleżeńską kawkę.