Prezent na imieniny dla mamy

Chociaż imieniny kojarzą się bardziej z imprezką u ciotki, to nasze mamy też lubią obchodzić to święto.

Przecież to doskonała okazja do otrzymania kolejnych kwiatów czy czekoladek. Jednak Twój prezent dla mamy na imieniny może być o tysiąckroć zaskakujący niż najpiękniejszy bukiet róż.

Pomysł nr 1: album dedykowany mamie

Zastanawiając się nad tym, jaki pomysł na prezent dla mamy na imieniny będzie najlepszy, warto wziąć upodobania samej solenizantki. Każda mama z pewnością czuje sentyment do czasów, które przeminęły i już nie wrócą. Przecież dzieci rosną tak szybko, a człowiek z każdym dniem się starzeje… Istnieje jednak sposób na przynajmniej chwilowe przywołanie miłych wspomnień.

Fotoalbum dedykowany mamie, w którym znajdą się zarówno zdjęcia z młodości solenizantki, jak też fotografie prezentującą ją jako troskliwą żonę i matkę, z pewnością zaskoczą obdarowaną. Co więcej, wydrukowane w wysokiej jakości zdjęcia oprawione w estetyczną okładkę to z pewnością oryginalny prezent na imieniny dla mamy.

Szablony

Pomysł nr 2: fotoksiążka o tych, którzy kochają ją najbardziej

Jeśli z jakiś powodów nie chcesz przygotować albumu o swojej mamie, może warto pomyśleć o fotoksiążce ze zdjęciami osób bliskich solenizantce.

Taki prezent na imieniny dla mamy sprawdza się szczególnie w rodzinach wielopokoleniowych, gdzie solenizantka posiada nie tylko dzieci, ale również wnuki czy prawnuki. Zdjęcia członków całej rodziny oraz przyjaciół Twojej mamy będą miłym upominkiem dla obdarowanej. Poza tym taki symboliczny podarunek będzie doskonałym dowodem na to, że mama jest ważną osobą nie tylko w życiu swoich dzieci, ale również dla innych członków rodziny.

Pomysł nr 3: prezent na imieniny dla mamy pełen wesołych historii

Nikt przecież nie powiedział, że oryginalny prezent na imieniny dla mamy ma być sztywny i buńczuczny. Tym bardziej, kiedy sama solenizantka znana jest z poczucia humoru (zarówno w stosunku do innych, jak i siebie samej).

W życiu każdej rodziny wydarzyły się historie, które do tej pory wywołują salwy śmiechu. Niekiedy wystarczy przegrzebać domowe fotograficzne archiwum, żeby znaleźć namacalne dowody tych wydarzeń. A gdyby te wszystkie wesołe historie zebrać w jedną fotoksiążkę?

Taka fotograficzna niespodzianka to nie tylko niezłe zaskoczenie dla mamy, ale też trafiony pomysł na jej imieninowy prezent.

Zobacz szablon “Prezent dla mamy” i inne szablony dla mamy

Pomysł nr 4: autorska książka kulinarna

Ciekawym pomysłem, który – uprzedzam – wymaga nieco większego zaangażowania, jest autorska książka kucharska. Pomysły na ten prezent na imieniny dla mamy są dwa: albo książka kucharska z przepisami mamy albo zbiór przepisów sprawdzonych przez Ciebie.

W pierwszym wariancie będziesz musiał „podkraść” receptury na najlepsze dania Twojej rodzicielki. Poza tym trzeba je też sfotografować (tutaj mogą pomóc członkowie rodziny na stale stołujący się u Twojej mamy). Jeśli jednak chciałbyś swoją nietypową książką kucharską naprawdę zaskoczyć mamę, możesz przygotować dla niej wersje… swoich autorskich przepisów. Taki prezent nie tylko pozwoli mamie spojrzeć na nowo na kwestię gotowania, ale też będzie dowodem na to, że jednak nauczyłeś się gotować.

Kolorowe zdjęcia i ciekawe przepisy nowych dań z pewnością będą stanowiły oryginalny prezent na imieniny dla mamy.