Fotoksiążka ze starych zdjęć

Fotoksiążka ze starych zdjęć

Stare fotografie. Każdy z nas ma je w domu, wielu trzyma je w sejfach, traktując jak największy skarb. Są naszą pamięcią. Pomagają przypomnieć sobie naszych przodków, ich twarze, historie z nimi związane. Stare fotografie zatrzymują czas i pozwalają nam przenieść się w przeszłość, poczuć klimat dawnych czasów. Dzięki nim odbywamy podróż w czasie, co wywołuje dreszczyk emocji i pokazuje jak szybko zmienia się świat.

Oglądaniu kadrów z życia naszych przodków powinna towarzyszyć refleksja: fotografujmy tak często jak to możliwe – bo każda fotografia do kawałek pamięci.

A co zrobić ze starymi zdjęciami, które niszczeją? Dla tych podniszczonych wskazana jest renowacja, retusz i naprawa u fotografa. Potem warto zebrać te, które chcemy uwiecznić,  zeskanować je i stworzyć z nich fotoksiążkę, a nawet kilka, tworząc niepowtarzalną kronikę rodzinną i piękną pamiątkę.

„Każda z nich jest inna, ale każda opowiada o rodzinie. I proszę nie paść ze śmiechu oglądając stare zdjęcia :) Jedna jest tylko o rodzinie mamy, ale nie będę pokazywać Wam wszystkich zdjęć. Zobaczcie tylko kawałek.  A druga jest tylko o tacie”.

Zapraszamy do obejrzenia starych rodzinnych zdjęć redaktor Ani z bloga „Biesy Dwa” tutaj:
„Książka o rodzinie

Swoją fotoksiążkę rodzinną stworzysz tutaj.