Fotoksiążka a fotoalbum – różnice

Zastanawiasz się, czym różni się fotoksiążka od fotoalbumu? Wahasz się, który produkt wybrać na daną okazję? Koniecznie obejrzyj nasze porównanie tych dwóch fotoproduktów. Sprawdź różnice i wybierz produkt idealny dla Ciebie!

1. Okładka

Fotoksiążka posiada trzy rodzaje oprawy: miękką, twardą lub płócienną, a w fotoalbumie okładka, jak i środek albumu to karty o tej samej grubości.

2. Środek i sposób otwierania

Fotoksiążka posiada strony miękkie (jak w tradycyjnej książce), łączone na grzbiecie, nie da się ich rozłożyć na płasko. Rodzaj papieru używanego do druku to papier kredowy. Każda strona fotoksiążki jest drukowana oddzielnie – pierwsza i ostatnia strona są stronami pojedynczymi, a okładka wykończona jest wyklejką w kolorze czarnym.

Fotoalbum posiada sztywne i grube rozkładówki, które można rozłożyć „na płasko”, co ułatwia jego przeglądanie. W fotoalbumie rozkładówki wykonuje się jako całość – na odwrocie okładki znajduje się pierwsza strona albumu.

3. Technika powstawania obrazu

Fotoksiążka wykonywana jest w technice druku cyfrowego (szybszej i tańszej), a fotoalbum jest naświetlany na papierze fotograficznym Kodak Endura Premium. Technika ta pozwala na otrzymanie wyższej jakości obrazu, niż w przypadku druku cyfrowego, przez co zdjęcia zachowują żywe kolory.

4. Papier

Fotoksiążka drukowana jest na papierze kredowym o gramaturze do 200 g/m2. Strony zadrukowane są obustronnie. Dostępny jest papier matowy lub błyszczący. Fotoalbum drukowany jest na papierze fotograficznym Kodak Endura Premium o gramaturze 700 g/m2. Strony są sztywne, bardzo wytrzymałe, matowe lub błyszczące.

Poznaj nasze produkty bliżej. Wybierz jeden z ponad 100 dostępnych szablonów i zaprojektuj fotoksiążkę lub fotoalbum idealny dla Ciebie!

Fotoksiążka a fotoalbum – różnice
4.6 (91.2%) 50 głosów