Nietypowy prezent na imieniny? Fotoksiążka może być strzałem w dziesiątkę!

Imieniny są nietypowym świętem. Jedni je obchodzą, inni wolą świętować wyłącznie urodziny.
Jeśli jednak zostałeś już zaproszony na imieniny, powinieneś poszukać nietypowego prezentu dla solenizanta.

Czy fotoksiążka to dobry pomysł dla każdego jubilata?

Zobacz szablon “Dla Ciebie” i inne szablony urodzinowe

Jaki prezent na imieniny?

Dobór imieninowego prezentu powinien być uzależniony od osobowości solenizanta. Biorąc pod uwagę, że imieniny kojarzą się często z herbatką u dziadków czy ciotki niż huczną imprezą u przyjaciela, do zakupu podarunku z tej okazji należy podejść z odpowiednim rozsądkiem.

Wprawdzie prezenty uniwersalne nie istnieją, jednak pewien prezent na imieniny może sprawdzić się w wielu sytuacjach. Oryginalna fotoksiążka, której zawartość będzie dopasowana do charakteru solenizanta, to stylowy i oryginalny podarunek. Niżej podpowiadamy kilka pomysłów dla konkretnych solenizantów.

Szablony

Prezent na imieniny dla dziadka

Z fotoksiążki na pewno ucieszą się dziadkowie. I chociaż można by pomyśleć, że to pokolenie będzie akurat zwolennikiem tradycyjnej fotografii, to starannie wydana książka z wydrukowanej w wysokiej jakości zdjęciami również sprawi wiele radości.

Czego taka książka na imieniny może dotyczyć? Pomysłów jest wiele. Najprostszy to album rodzinny przygotowany specjalnie dla seniora. Można też stworzyć fotoksiążkę w formie fotograficznego drzewa genealogicznego, w którym głównym pniem rodziny będzie oczywiście solenizant. Równie dobrze fotograficzny prezent na imieniny może dotyczyć specyficznego hobby solenizanta, np. wędkowania.

Prezent imieninowy dla ciotki

Solidny problem z projektowaniem fotoksiążki może pojawić się w sytuacji, kiedy ma być to prezent na imieniny dla ciotki. Szczególnie, jeśli owa ciocia nie jest ulubioną ciotką obdarowującego.

Jednak nie pójść na imieniny nie wypada, jak również nie wypada dać byle jakiego podarunku. Jeśli projektujący książkę nie ma zbyt wielu fotografii związanych z solenizantką, może przygotować fotoksiążkę o jej ulubionych rzeczach.

Wiele ciotek kocha koty czy psy. Taki koci album czy album psiaka może okazać się trafionym pomysłem. Fotoksiążka ze zdjęciami rodzinnych pupilów to ciekawy pomysł na prezent imieninowy dla ciotki.

Zobacz szablon “Prezent dla niego” i inne szablony urodzinowe

Co kupić na imieniny koleżance z pracy?

Imieniny często obchodzi się symbolicznie nie tylko w rodzinie, ale również w swoim miejscu pracy. I chociaż poczęstunki z tej okazji nie są tak wystawne jak na początku lat 90-tych, to skromny prezent imieninowy podarowany koleżance z pracy sprawi jej sporo radości.

Czy fotoksiążka to też dobry pomysł na prezent na imieniny dla koleżanki? Z pewnością tak! Warto umieścić w niej fotki dotyczące właśnie pracy. I nie chodzi tutaj o zdjęcia z biznesowych konferencji i spotkań, lecz spontaniczne fotki ze współpracownikami. Pracując w jednej firmie przez kilka lat, z pewnością było się bohaterem zdjęć zrobionych telefonem przez kolegów czy koleżanki.

Taka fotoksiążka jako prezent na imieniny dla koleżanki z pracy nie musi być wcale obszerna. Kilka rozkładówek, przedstawiających wesołe historie sprawi naprawdę dużą niespodziankę.