Fotoksiążka ze starych zdjęć. Jak ją zrobić? Skanowanie zdjęć telefonem

„To ja, a to Twój Dziadek” – powiedziała Babcia, przeglądając z wnuczką stary album ze zdjęciami. Pojedyncze karty trzymały się już tylko na kilku nitkach, reszta zdjęć rozpierzchła się po całej powierzchni albumu. Niektóre z nich były w lepszym, inne w gorszym stanie.

Tydzień później wszystkie te fotografie znalazły się na dysku komputera, aby później powstała z nich wyjątkowa fotoksiążka ze starych zdjęć.

Fotoksiążka ze starych zdjęć, które zostały zeskanowane
Jak uratować stare, często zniszczone fotografie? Nadaj im nowe życie, zachowując ich zeskanowaną wersję w fotoksiążce Printu!

Fotoksiążka ze starych zdjęć – skanowanie zdjęć w domu przy użyciu skanera

Za nic nie chcemy stracić naszego rodzinnego „wehikułu czasu”. Aby uchronić zdjęcia od zatracenia, powinniśmy poważnie pomyśleć o ich zachowaniu.

Dobry skaner do zdjęć powinien poradzić sobie z tym wyzwaniem. Wykonując skan ze zdjęcia pamiętaj o tym, aby dobrze ułożyć fotografie w skanerze – zaoszczędzisz w ten sposób wiele czasu przy ich obróbce.

Skanowanie zdjęć powinniśmy również zaplanować tak, aby nie narobić „bałaganu” w plikach. Pamiętaj o utworzeniu osobnego folderu, w którym umieścisz gotowe skany ze zdjęć oraz nazywaniu każdego pliku w sposób, który ułatwi Ci późniejszą pracę.

Posiadając skany ze zdjęć pozostaje tylko wybór formy, w jakiej na nowo wydrukujesz fotografie. Idealnym rozwiązaniem jest fotoksiążka – stare zdjęcia będą się dobrze prezentować podczas ich przeglądania, a do tego pozostaną zabezpieczone na kolejne lata.

Fotoksiążka jako drzewo genealogiczne i pamiątka dla całej rodziny
Zeskanowane i wydrukowane w fotoksiążce zdjęcia zachowują niezwykły klimat dawnych lat w odświeżonej i estetycznej formie

Skanowanie starych zdjęć telefonem – najlepszy skaner zdjęć na Androida

Nie każdy z nas posiada w domu skaner zdjęć. Z pomocą przychodzi nam nasz smartfon, swoisty przenośny skaner do zdjęć.

Aplikacja Skaner zdjęć Google na telefony z systemem Android jest idealnym narzędziem stworzonym właśnie w tym celu. W kilka minut możemy stworzyć wyjątkową kolekcję starych zdjęć w galerii naszego telefonu.

Aplikacja ta to bardzo łatwy w użyciu skaner – zdjęcia skanuje się poprzez zrobienie fotografii oraz zaznaczenie jej rogów. Po włączeniu aplikacji pojawia się poradnik, z którym na pewno dasz radę zeskanować zdjęcia w dobrej jakości.

Skanowanie zdjęć i umieszczanie ich w fotoksiążce
Edytor fotoksiążki umożliwia dodanie napisów i ozdobnych grafik przy fotografiach lub pozostawienie projektu w klasycznym, eleganckim tonie

Skanowanie zdjęć telefonem iPhone – skaner zdjęć systemu iOS

Skanowanie fotografii jest możliwe również na telefonach z systemem iOS.

Skaner do fotografii Photomyne to aplikacja, która Ci w tym bez wątpienia pomoże. Nie ma potrzeby, aby specjalnie umawiać się na skanowanie zdjęć u fotografa. Dzięki zaawansowanym aparatom w telefonach iPhone możesz uzyskać świetny efekt bez wychodzenia z domu.

Skanowanie zdjęć za pomocą Photomyne jest jeszcze prostsze, niż użycie aplikacji Skaner zdjęć Google. Wszystko, co musisz zrobić, to pstryknąć zdjęcie przytrzymując kółeczko – skaner do zdjęć zrobi za Ciebie całą resztę. Aplikacja automatycznie poprawia i retuszuje zdjęcie, aby efekt końcowy był jeszcze lepszy.

Fotoksiążka ze skanowanych zdjęć jako pomysł na prezent
Fotoksiążka ze starymi, zeskanowanymi zdjęciami to idealny pomysł na prezent dla bliskich z okazji urodzin, rocznicy, świąt i wielu innych okazji!

Fotoksiążka – drzewo genealogiczne Twojej rodziny

Forma, w której zachowasz swoje zeskanowane zdjęcia jest niesamowicie ważna. Dzięki fotoksiążce możesz przedstawić całą historię rodzinną – pełną wspomnień, pięknych emocji i wyjątkowych momentów.

Najbliżsi docenią wysiłek włożony w stworzenie pamiątki, jaką jest fotoksiążka ze skanowanych zdjęć.

Taką pamiątkę w prosty sposób wykonasz zarówno ze skanów zapisanych na komputerze, jak i tych znajdujących się w Twoim smartfonie (obejrzyj krótkie wideo i dowiedz się, jak wgrać zdjęcia do edytora fotoksiążki bezpośrednio z telefonu). Wystarczy, że wybierzesz gotowy szablon i dodasz zdjęcia, aby powstała wyjątkowa fotoksiążka vintage.

Szablony

Fotoksiążka vintage może być pamiątką dla Ciebie lub prezentem dla Twoich najbliższych – Dziadków, Pradziadków i innych krewnych.  Fotoksiążka dla emeryta to idealna okazja na powrót do wyjątkowych wspomnień i chwil pełnych wzruszenia!