Jak zrobić fotoksiążkę? 7 funkcji edytora, które musisz znać

Masz już zdjęcia, masz wybrany swój idealny szablon, przechodzisz do edytora i możesz spokojnie oddać się projektowaniu wymarzonej fotoksiążki. Na pewno zwróciła twoją uwagę intuicyjność i prostota naszej aplikacji. Chcielibyśmy, mimo wszystko, przybliżyć ci jej kilka funkcji, które sprawią, że projektowanie twojej książki oraz jej końcowy efekt, jeszcze bardziej cię zadowolą. Przedstawiamy ci 7 funkcji edytora Printu, które musisz znać!

1. Dodaj stronę!

Na każdym etapie projektowania twojej fotoksiążki, możesz dodać stronę. Wystarczy, że w edytorze klikniesz “+ strona”.

2. Edytuj napisy

W naszych szablonach masz możliwość dowolnej edycji pól tekstowych. Wystarczy, że klikniesz w wybrane napisy i je zaznaczysz. Pojawi się też okienko z różnymi opcjami – zmiany czcionki, wielkości fontu, co dodatkowo pozwoli Ci spersonalizować fotoksiążkę.

3. Dodaj grafikę z innych szablonów

Podoba Ci się wybrany szablon, ale chcesz dodać do niego elementy graficzne z innego szablonu? Masz taką możliwość! Wystarczy, że wejdziesz w “Tryb ekspert”, klikniesz “Dodatki”, a po lewej lub po prawej stronie pojawi się okienko z różnymi elementami z innych szablonów. Klikając w wybraną grafikę w fotoksiążce w edytorze, pojawi się okienko z opcjami, które pozwolą ci dowolnie zmieniać położenie/kolor/wielkość elementu.

4. Dodaj filtr do wybranego zdjęcia

Chcesz, żeby twoje zdjęcia w fotoksiążce były czarno-białe? Dzięki naszym specjalnym filtrom masz możliwość edycji zdjęć! Kliknij w “Tryb ekspert”, zaznacz wybrane przez siebie zdjęcie, a gdy pojawi się okienko z różnymi opcjami kliknij “różdżkę” i ciesz się różnorodnością filtrów w naszym edytorze!

5. Dodaj zdjęcie na całą stronę lub jako rozkładówkę

Twoja książka dosłownie może być wypełniona zdjęciami! Jeśli chcesz, żeby twoje fotografie zajmowały całą stronę lub całą rozkładówkę, to kliknij w “Tryb ekspert”, zaznacz zdjęcie, a gdy pojawi się okienko, wybierz opcję “Użyj zdjęcia jako tła”.

6. Przesuń lub dodaj komórkę zdjęciową

Chcesz zmienić rozmieszczenie zdjęć? A może chcesz dodać własną komórkę zdjęciową? Wejdź w “Tryb ekspert”, kliknij w wybrane zdjęcie, żeby zmienić jego położenie lub użyć innych opcji. Kliknij w “+ Zdjęcie”, żeby dodać nową komórkę zdjęciową.

7. Pobierz zdjęcia z innego projektu fotoksiążki

Czy wiesz, że możesz użyć zdjęć z innych projektów twoich fotoksiążek? Wystarczy, że klikniesz w pasek “Dodaj zdjęcia” i wybierzesz opcję “PRINTU”. W okienku pojawią się wszystkie projekty twoich produktów, wybierz jeden z nich, żeby pobrać zdjęcia.


Jak widzisz, nasz edytor daje ci wiele możliwości w tworzeniu fotoksiążki. Skorzystaj z wymienionych funkcji i ciesz się prostym projektowaniem!

Jak zrobić fotoksiążkę? 7 funkcji edytora, które musisz znać
4.5 (90.71%) 99 głosów