Prezent na 90 urodziny Babci lub Dziadka – wyjątkowy i prosto z serca

Zbliża się jubileusz 90 urodzin Twojej babci lub dziadka, a Ty nadal nie masz odpowiedniego prezentu? Poszukujesz czegoś, co podkreśli tak wyjątkową okazję, a przy tym wzruszy do łez najważniejszego w tym dniu jubilata?

Przygotowaliśmy kilka porad, które rozwiążą Twój problem i podsuną Ci idealny prezent na 90 urodziny dla babci lub dziadka.

 

Fotoksiążka jako prezent na 90 urodziny dla babci
Zaprojektuj wyjątkową pamiątkę dla swoich najbliższych – wybierz fotoksiążkę jako prezent na 90 urodziny

Zwykły prezent na niezwykłą okazję? – nie pozwól na to!

90 urodziny to naprawdę niecodzienna okazja. Nie każdy ma szansę uczestniczyć w tak wyjątkowej okoliczności. Jeżeli Twój najbliższy planuje przyjęcie urodzinowe, na którym chciałby z całą rodziną świętować swoje 90 urodziny to jest to wspaniały moment, aby wyrazić wszystkie ciepłe słowa, na które być może w codziennym zabieganym życiu zabrakło czasu.

Bardzo ważne jest, aby wręczony prezent na 90 urodziny babci czy dziadka stanowił piękny przekrój jego życia. Trzeba przyznać, że taki jubileusz to naprawdę niezwykła okazja. Dlatego jej uczczenie również wymaga niecodziennego i wyjątkowego prezentu.

Prezent na 90 urodziny dla babci i dziadka bez wątpienia musi być niepowtarzalny!

Szablony

Zaskocz solenizanta w jego 90 urodziny!

Niespodzianka na 90 urodziny to nie lada wyzwanie – bo przecież nasz solenizant otrzymał w swoim życiu już mnóstwo prezentów na różne okazje. Farmaceutyki, kwiaty czy czekoladki na prezent to najprawdopodobniej tylko niewielka część upominków, z którymi regularnie spotykał się przy każdej większej okazji.

Ponadto warto pamiętać o tym, że 90-letnia osoba najczęściej potrzebuje pomocy bliskich każdego dnia. Różnego rodzaju medykamenty, ciepły koc, szlafrok czy bambosze zazwyczaj kupowane są na bieżąco. A 90 urodziny należy uczcić w szczególny sposób!

Z pewnością zależy Ci, aby jako prezent na 90 urodziny Twoja najwspanialsza babcia lub dziadek otrzymali coś, czego na pewno się nie spodziewają. Niespodzianka na 90 urodziny musi więc płynąć prosto z serca.

Fotoksiążka – czyli pomysł na prezent na 90 urodziny babci lub dziadka

Jeżeli chcesz podarować wyjątkowy prezent, który wspaniale odzwierciedla tak szczególną okazję jaką są 90 urodziny, a dodatkowo pozwoli Ci wykonać spersonalizowaną pamiątkę na lata to Twój wybór powinien paść na fotoksiążkę. Estetycznie oprawione fotografie rodzinne to najlepszy prezent, jaki może otrzymać osoba w takim wieku.

Fotoksiążka to prezent, którego 90-letni solenizant na pewno się nie spodziewa. Za jego czasów nie było możliwości wykonania takiej książki fotograficznej. Z pewnością jubilat będzie zaskoczony i wzruszony tym, jak wspaniale oprawione zostały cenne dla niego pamiątki.

Fotoksiążka jako prezent na 90 urodziny dla dziadka i babci
Sprawdź fotoksiążkę rodzinną i podaruj swoim najbliższym wspaniały prezent na 90 urodziny

Dlaczego fotoksiążka to dobry prezent urodzinowy dla 90-latka?

Starsze osoby zawsze eksponują zdjęcia dzieci i wnucząt w ramkach w swoim mieszkaniu, a te bardziej osobiste trzymają schowane głęboko w zakamarkach kredensów.

Fotografie są dla nich bezcenne i przywiązują do nich niezwykłą uwagę. To one pozwalają im wracać do najpiękniejszych momentów życia i sprawić, by wspomnienia na zawsze pozostały żywe. Żaden inny prezent nie wzbudzi tak pozytywnych emocji i wzruszeń.

Fotoksiążka jest uniwersalnym podarunkiem bez względu na to, czy 90-letnim solenizantem jest babcia, dziadek, ciocia czy wujek – przecież każdy z nich kolekcjonuje swoje najpiękniejsze wspomnienia.

Prezent na 90 urodziny dziadka lub babci w formie fotoksiążki? Koniecznie sprawdź wszystkie dostępne szablony dla Babci i Dziadka (kliknij tutaj).

Fotoalbum – gustowny prezent na 90 urodziny

Jeżeli chcesz, aby Twój prezent na 90 urodziny dla babci czy dla dziadka charakteryzował się najwyższą jakością, posiadał bardzo elegancką oprawę zdjęć i wyróżniał się solidnym wykonaniem to warto wówczas postawić na prezent klasy premium, jakim jest fotoalbum Printu.

Jakie są różnice między fotoksiążka a fotoalbumem? Fotoksiążka w swojej formie przypomina tradycyjną książkę, na która składa się twarda oprawa i miękkie strony wewnętrzne, podczas gdy każda z kart fotoalbumu jest tej samej grubości, co strona tytułowa (gramatura jednej karty wynosi 700 g).

Obydwa produkty wykonane są z dbałością o każdy detal, co oznacza, że jakość obu pamiątek jest tak samo wysoka. Jednak sztywne karty fotoalbumu – w odróżnieniu od fotoksiążki – które otwierane są na płasko, zapewniają dodatkowy szyk i elegancję produktu.

Fotoksiążka i fotoalbum jako pomysł na prezent
Dowiedź się więcej o fotoksiążce i fotoalbumie Printu. Sam zdecyduj w jakiej formie chcesz zachować wspomnienia Twoich bliskich

Prezent na 90 urodziny babci albo dziadka od całej rodziny

Prezent na tak okrągły jubileusz powinien być przemyślany. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest omówienie projektu fotoksiążki lub fotoalbumu z całą rodziną.

Każdy przodek posiada zapewne pojedyncze fotografie z solenizantem, których nikt inny wcześniej nie oglądał. Tego typu zbiorowy prezent będzie stanowił atrakcję nie tylko dla samego solenizanta, ale i wszystkich gości uczestniczących w przyjęciu urodzinowym.

Dużo osób – w tym sam jubilat – najprawdopodobniej pierwszy raz zobaczy wiele zdjęć, na których się znajduje. Będzie to ciekawy impuls do rozpoczęcia rozmowy z krewnymi, z którymi dawno nie mieliśmy okazji porozmawiać.

Jak zrobić fotoksiążkę rodzinną? – historia wielu pokoleń w jednej fotoksiążce

Historię rodzinną ujętą w fotoksiążce mogą rozpocząć fotografie jubilata – z dzieciństwa, ślubu, rodzinnych spotkań… Tych zdjęć z reguły nie ma zbyt wiele – w latach 50 fotografia stanowiła naprawdę unikalną pamiątkę. Nie jest to jednak powód, aby zrezygnować z wspomnień młodych lat solenizanta. Nawet jeśli dysponujemy tylko dwoma lub trzema zdjęciami z tamtych czasów, to mimo wszystko warto je zeskanować i ten sposób rozpocząć projekt prezentu.

Kolejne kadry i strony fotoksiążki mogłyby przedstawiać następne pokolenia solenizanta – od dzieci po prawnuki. A przecież wnuki są oczkiem w głowie babci i dziadka. Nie bez powodu mawia się, że dziadkowie kochają bardziej wnuczęta od własnych dzieci.

W ten sposób fotoksiążka może prowadzić solenizanta przez historię rodzinną niczym drzewo genealogiczne, podkreślając każdy nowy etap w życiu rodziny. Kolejne zdjęcia niemowlaków sygnalizować mogą nowe pokolenie.

Warto samemu odpowiedzieć sobie na pytanie jakie reakcje wzbudzają w Twojej babci czy dziadku fotografie ich potomków z dzieciństwa i okresu dorastania. Czy inny prezent dla 90-latka jest w stanie wywołać podobne wzruszenie?

 

Fotoksiążka rodzinna jako pomysł na prezent na 90 urodziny
Fotoksiążka rodzinna sprawdzi się idealnie jako prezent dla 90-letniego solenizanta

Fotoksiążka z tekstem czyli prezent dla 90-latka pełen życzeń i troski

W kreatorze online, dostępnym bezpośrednio na stronie Printu można uzupełnić projekt swojej fotoksiążki lub fotoalbumu o ciekawe opisy, tytuły i sentencje, które znajdowałyby się obok zdjęć.

Warto o tym pamiętać tworząc fotoksiążkę dla osoby w podeszłym wieku. Wpisanie imion i dat urodzenia przy zdjęciu każdego członka rodziny może okazać się bardzo pomocne dla 90-letniej babci czy dziadka.

Podczas tworzenia fotoksiążki czy fotoalbumu każde zdjęcie zapewne zainspiruje Cię do umieszczenia niezwykłych życzeń urodzinowych. Przy poszczególnych fotografiach możesz podziękować również za troskę, poświęcony czas i miłość, jaką zostałeś obdarowany przez babcię czy dziadka. Krótkie teksty na każdej stronie fotoksiążki czy fotoalbumu zawsze wywołują wielkie wzruszenie.

Taki prezent dla 90-latki lub 90-latka będzie nie tylko sentymentalny, ale i bardzo praktyczny!

Fotoksiążka jako prezent dla babci na 90 urodziny
Wybierz prezent, który zachowa najpiękniejsze wspomnienia Twoich bliskich

Jaki prezent na 90 urodziny babci i dziadka będzie najlepszym pomysłem? – podsumowanie

  • Fotoksiążka pomaga w chwilach osamotnienia. Gdy starszą osobę dopadnie nostalgia, może w każdej chwili sięgnąć po fotoksiążkę rodzinną i poczuć obecność najbliższych osób.
  • Niestety nierzadko z wiekiem nasze ukochane babcie i dziadkowie zaczynają mieć problemy z pamięcią. Nie mogą przypomnieć sobie imion wnucząt czy nawet własnych dzieci. Fotoksiążka może być więc praktyczną przypominajką. Wystarczy obok zdjęć dzieci wypisać ich imiona, daty urodzenia i inne ważne informacje.
  • Starsze osoby zawsze z dumą prezentują fotografie swoich najbliższych. Posiadając fotoksiążkę mogą chwalić się swoimi dziećmi i wnukami w każdym momencie, gdy niespodziewanie odwiedzi ich sąsiadka lub inny gość.
  • Fotoksiążka jako prezent na 90 urodziny opowiada o miłości rodziny do bliskiej osoby. To przekazane na papierze emocje i uczucia, które zostaną z solenizantem na zawsze.