Drukowanie zdjęć online: Jak przechowywać zdjęcia papierowe i nie tylko?

Masz w planach zadbać o zgromadzone w różnych miejscach zdjęcia? To najlepszy moment! Na jaką formę ich utrwalenia postawisz?

Najbezpieczniejszy wydaje się wydruk zdjęć – jednak czy wiesz o wszystkich możliwościach takiego sposobu przechowywania? Jeśli nie, to ten artykuł został stworzony właśnie dla Ciebie. Co więcej – wszystkie propozycje możesz zamówić przez internet, siedząc wygodnie we własnym fotelu.

Poznaj oryginalne sposoby utrwalenia wspomnień i miej pewność, że żadna z chwil nie pójdzie w zapomnienie…

Drukowanie zdjęć online - gdzie przechowywać zdjęcia
Zadbaj o ulotne chwile, przechowując je na lata w formie papierowych zdjęć

Wywoływanie zdjęć online – od czego zacząć?

Chcesz przygotować się do wydruku zdjęć? Rozpocznij od zgrania ich w jedno miejsce, a następnie dokonaj selekcji. Koniecznie przejrzyj wszystkie swoje foldery, w których przechowujesz zdjęcia, pod kątem wielokrotności czy ich jakości – wywołane odbitki, które okażą się rozmazane i niewyraźne na pewno nie powinny trafić do Twojego albumu na zdjęcia.

A może utknąłeś już na samym początku drogi i bezskutecznie próbujesz przesłać zdjęcia na swoje urządzenie?

W takim razie zajrzyj do naszego artykułu i dowiedz się, jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer. Odnajdziesz tam także kilka prostych porad odnośnie katalogowania fotografii. Dzięki tym wskazówkom wprowadzisz sprawny system porządkowania, który pozwoli Ci w sekundę odnaleźć poszukiwane zdjęcie.

Zgranie zdjęć, a następnie ich selekcja to dwa podstawowe kroki, które należy wykonać przed wywołaniem zdjęć

Jak przechowywać zdjęcia papierowe i nie tylko? Oryginalne propozycje

Stawiając na tradycyjne sposoby przechowywania zdjęć, warto rozeznać się wśród produktów, które aktualnie cieszą się dużą popularnością i zachowają Twoje wspomnienia w formie wydrukowanych fotografii, choć niekoniecznie tylko na papierze!

Pośród tych najpowszechniejszych znalazły się:

● fotoksiążki

● albumy na zdjęcia i fotoalbumy

● fotoplakaty, fotoobrazy, zdjęcia na płótnie

● fotokalendarze

● wywoływanie zdjęć – odbitki

● kubki ze zdjęciem

● magnesy ze zdjęciem

Każdą z tych form utrwalenia ulotnych chwil możesz wykorzystać, aby przygotować pamiątkę rodzinną lub wręczyć jako prezent dla bliskiej Ci osoby. Wybierając analogowe utrwalenie momentów masz pewność, że upominek dostarczy obdarowanemu wiele emocji – łez wzruszenia oraz ogromu radości i szczęścia.

Gdzie najlepiej przechowywać zdjęcia - oryginalne pomysły
Masz do wyboru wiele form przechowywania zdjęć – wybierz tę, najlepszą dla Ciebie

Fotoksiążka – personalizowany prezent i oryginalna forma przechowywania zdjęć papierowych

Pierwszym, wśród wcześniej wymienionych produktów, w którym można wydrukować zdjęcia jest fotoksiążka.
To zdecydowanie najbardziej angażująca i w pełni spersonalizowana forma prezentu, czy skarbnicy rodzinnych wspomnień. Możliwość tę zapewniają opcje edytorskie – żonglowanie pomiędzy dostępnymi motywami, zmiany grafik czy edycje tekstów i życzeń, umieszczonych w danym szablonie.

Oczywiście teksty te mogą objąć całą stronę – nic Cię nie ogranicza! Za pomocą fotoksiążki i umieszczonych w niej słów, jesteś w stanie wyrazić wszystkie skrywane emocje.

Wywołaj zdjęcia online w formie fotoksiążki
Wybierz fotoksiążkę, jako rodzinną pamiątkę lub prezent dla bliskiej Ci osoby

Kolejnym, bezwzględnyzm atutem tej formy przechowywania zdjęć, jest fakt dostępności wspomnianych wcześniej motywów – w pełni dopasowanych do uroczystości czy danego okresu w roku. Dzięki temu masz możliwość przygotowania prezentu na ślubne podziękowania rodzicom czy wręczenia oryginalnej pamiątki na Dzień Taty.

Ilość dostępnych kategorii, jak i samych szablonów fotoksiążki, ucieszy nawet najbardziej wymagających! Wystarczy, że zgromadzisz potrzebne zdjęcia, a następnie uzupełnisz nimi wybrany motyw!

Jak przygotować fotoksiążkę?

Przygotowanie fotoksiążki, jako rodzinnej pamiątki lub prezentu na urodziny, nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy, że wykonasz wszystkie podpunkty z poniższego planu, a Twój prezent czy też pamiątka, będzie gotowa w zaledwie 30 minut.

Oto niezbędne kroki:
? W górnym pasku menu na naszej stronie kliknij w zakładkę SZABLONY. Wybierz kategorię, a następnie szablon, który najbardziej wpadł Ci w oko
? Zdecyduj o rozmiarze fotoksiążki, oprawie i papierze
? Naciśnij przycisk ZRÓB FOTOKSIĄŻKĘ, aby przejść do intuicyjnego edytora
? Dodaj fotografie z dowolnego źródła
? Ułóż zdjęcia wedle własnego pomysłu – oczywiście możesz także dowolnie zmodyfikować wybrany szablon
(od tekstów, po grafiki)

Jeśli zapełniłeś wszystkie strony, dodałeś niezbędne napisy czy życzenia, to projekt fotoksiążki jest skończony – możesz zamawiać!

Szablony

Album na zdjęcia lub nowoczesny i profesjonalny fotoalbum

Pisząc o fotoalbumach nie sposób pominąć fakt, że są one nowoczesną alternatywą dla przechowywania wywołanych zdjęć w tradycyjnych albumach na zdjęcia.

Oczywiście ten klasyczny sposób bezpiecznego przechowywania zdjęć papierowych nadal ma swoich zwolenników, jednak wraz z upływem lat i postępem technologicznym, forma ta staje się mało atrakcyjna. Zdecydowanie ciekawiej wygląda wydrukowane zdjęcie, uzupełnione o wyraźną czcionkę czy motyw kwiatowy adekwatny do tego, który towarzyszył Młodej Parze w trakcie uroczystości zaślubin i wesela, niż zwykła wywołana odbitka zdjęcia.

Problematyczne staje się także poszukiwanie adekwatnego albumu na zdjęcia – często zdarza się tak, że oferowane na rynku albumy zupełnie nie pasują do Pary Młodej, czy charakteru uroczystości. W tej sytuacji problem znika, ponieważ w Printu okładkę wybierasz sam!

Album na zdjęcia jako forma przechowywania zdjęć papierowych
Fotoalbumy Printu wyróżniają sztywne strony papieru fotograficznego, a także możliwość rozłożenia ich na płasko, w trakcie przeglądania wspomnień

Jeżeli zależy Ci na wspomnianych detalach, to fotoalbum z całą pewnością spełni Twoje oczekiwania. Jest to produkt w pełni personalizowany, ponieważ masz wpływ na każdy element jego wyglądu – od okładki, po najmniejsze detale na pojedynczej stronnicy fotoalbumu.

Drukowanie zdjęć w takiej formie, to także dostęp do ogromnej ilości gotowych szablonów, które wystarczy wypełnić fotografiami, na których Ci zależy. Po złożeniu zamówienia Twój unowocześniony album ze zdjęciami zostanie dostarczony prosto pod drzwi. Proces tworzenia takiego albumu na zdjęcia jest bardzo prosty i intuicyjny – wszystko odbywa się za pośrednictwem Twojej ulubionej przeglądarki, bez konieczności pobierania dodatkowych programów.

Fotoalbum to także świetna propozycja na elegancki prezent dla ważnej osoby.
Jego szykowny i emocjonalny charakter idealnie sprawdzi się nawet w najbardziej wzruszających okolicznościach.

Fotoobrazy, fotoplakaty, zdjęcia na płótnie – nadaj charakter Twojemu wnętrzu

Wywoływanie zdjęć online w formie posterów to ostatnio bardzo powszechny i modny sposób przechowywania wspomnień. Jego nieodzownym atutem jest prostota i minimalistyczna forma, która dodatkowo ozdobi każde wnętrze. Wystarczy Ci zaledwie kilka minut, a przygotujesz pamiątkę lub prezent gotowy do powieszenia.

Dobranie odpowiedniej ramy gwarantuje, że obraz ze zdjęcia będzie idealnie dopasowany do charakteru mieszkania lub sprawdzi się, jako dodatek w pomieszczeniu osoby obdarowanej fotoplakatem. Podobnymi produktami, które mogą ubarwić Twoje ściany, są fotoobrazy i zdjęcia na płótnie.

Fotoobraz do przechowywania zdjęć
Wybierz minimalistyczną formę przechowywania Twoich wspomnień – fotoplakat Printu prosto na Twoją ścianę

Zastanawiasz się, dlaczego postawić na taką formę utrwalenia zdjęć? Powodów jest kilka! Największym atutem fotoplakatu i fotografii na płótnie, spośród innych sposobów wywoływania zdjęć, jest szybkość. Twój fotoobraz zamówisz w zaledwie 5 minut.

Myślisz, że to niemożliwe? Sprawdź poniżej!

Jak przygotować fotoplakat Printu w 5 minut?

Oto mini wskazówka, jak sprawnie wydrukować zdjęcia przez Internet w formie fotoplakatu:

? Wejdź do edytora, naciskając przycisk ZRÓB FOTOPLAKAT
? Postaw na dowolną ilość zdjęć (układ od 1 do 35 komórek zdjęciowych)
? Dodaj fotografię i dokonaj niezbędnych zmian edytorskich (tylko jeśli to potrzebne!)
? Zamów przez internet z dostawą do domu!

To naprawdę proste!

Wystarczy tylko, że wcześniej przygotujesz zdjęcia, które chcesz wywołać jako fotoplakat – samo złożenie zamówienia zajmie Ci dosłownie 5 minut.

fotoobraz na płótnie jako sposób na przechowywanie wspomnień
Wybierz minimalistyczną ramę do oprawienienia Twoich wspomnień w fotoplakacie

Fotokalendarz – cały rok razem z Twoimi najpiękniejszymi chwilami

Wydruk zdjęć w formie fotokalendarza to kolejny ze sposób na trwałe przechowywanie zdjęć na papierze. Decydując się na tę formę, masz pewność, że Twój kalendarz ze zdjęciami jest w pełni spersonalizowany i zaznaczyłeś w nim najważniejsze daty: urodziny każdego członka rodziny, zaplanowany urlop czy istotne spotkania i wydarzenia tego roku (na przykład ślub przyjaciół albo długo wyczekiwany koncert).

Od tego momentu nic nie umknie Twojej uwadze!

Co ciekawe, każdy miesiąc opatrzony jest wybranym przez Ciebie zdjęciem. To Ty decydujesz, która ze zgromadzonych fotografii będzie umieszczona wewnątrz fotokalendarza. Wydruk zdjęć w takiej formie jest dość oryginalny, ponieważ jego emocjonalny atut ma w tym przypadku ogromne znaczenie.

 

Fotokalendarz do drukowania zdjęć online
Wywołaj rodzinne zdjęcia w fotokalendarzu i mniej wszystkie wydarzenia w jednym miejscu

Po upływie konkretnego roku kalendarz z własnymi zdjęciami posłuży jako rodzinna pamiątka, do przechowywania fotografii.

Oczywiście fotokalendarz można podarować także jako prezent, na przykład dla ukochanych Dziadków. Taki prezent nie tylko posłuży jako przypomnienie seniorom o urodzinach bliskich i innych ważnych uroczystościach, ale także ozdobi dowolne miejsce uroczymi zdjęciami wnuczków. Kalendarz na zamówienie, wypełniony własnymi zdjęciami, najwygodniej kupić online i otrzymać przesyłkę w ciągu kilku dni.

Chcesz wywołać zdjęcia online? Postaw na foto odbitki

Jeżeli preferujesz przechowywanie zdjęć w pudełkach lub klasycznych albumach do zdjęć to wybierz tradycyjne odbitki! To kolejna forma zachowania ulotnych chwil na znacznie dłużej. Wywołanie zdjęć umożliwia powrót do wspomnień w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca – wystarczy, że masz je przy sobie.

Do wspólnego oglądania odbitek foto możesz zaprosić najbliższych! Czas umili Wam wspominanie zabawnych, jak i tych niezręcznych momentów.

Wywołaj zdjęcia online i przechowuj zdjęcia jako odbitki
Jeśli chcesz wywołać zdjęcia online, to postaw na odbitki

Odbitki możesz zamówić także online, czyli bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że wybierzesz format i zdjęcia, które chcesz wywołać. Najważniejsze, że wywołanie zdjęć przez Internet pozwoli bezpiecznie je przechować i sprawi, że nie znikną one niespodziewanie z dysku Twojego przepełnionego komputera czy smartfona.

Fotokubek, czyli Twój personalizowany kubek ze zdjęciem

Zależy Ci na nietypowych sposobach przechowywania zdjęć? Fotokubek to właśnie taka propozycja – zupełnie nieoczywista, a jakże praktyczna! Wybierz ulubiony kadr i zaprojektuj kubek w prezencie dla bliskiej Ci osoby lub przechowuj własne zdjęcia w ten niecodzienny sposób.

Codzienna kawa lub herbata w foto kubku z Twoim zdjęciem będzie idealnym pretekstem do wspominania dobrych chwil!

Fotokubek ze zdjęciem
Podaruj fotokubek bliskiej osobie, wtedy każda chwila przy herbacie będzie krążyła myślami wokół Ciebie

Magnesy ze zdjęciem – mini pamiątka przyjemnych chwil

Ostatnim fotoproduktem, o jakim warto wspomnieć jest magnes na lodówkę ze zdjęciem. Na miniaturowej pamiątce możesz umieścić zdjęcie z urlopu (co jest świetną alternatywą tradycyjnych magnesów i innych pamiątek z wakacji), zabawne fotografie dzieci albo zdjęcia samodzielnie przyrządzonych, ulubionych potraw!

Magnesy ze zdjęciem bardzo dobrze sprawdzają się również jako prezenty dla gości na weselu czy dodatek do urodzinowego prezentu dla bliskich. Niektóre firmy oferują magnesy na lodówkę ze zdjęciem i tekstem – możesz więc dodatkowo zamieścić na nim miłe słowo.

Gdzie bezpiecznie przechowywać zdjęcia? Podsumowanie

Wszystkie z wymienionych w tym artykule sposobów wywoływania zdjęć przez internet z dostawą do domu możesz wykorzystać, aby utrwalić ulotne chwile i zachować je w formie namacalnej pamiątki.

To, jaki sposób wywołania zdjęć wybierzesz, zależy wyłącznie od Twoich potrzeb i upodobań. Pamiętaj, że każda z propozycji wydruku zdjęć online jest w pełni personalizowana. Tylko Ty decydujesz, że rodzinna fotografia wyląduje na ścianie jako fotoplakat, czy znajdziesz na nią miejsce w tradycyjnym albumie na zdjęcia lub unowocześnionej fotoksiążce.

Nie ma jednak wątpliwości, że cokolwiek wybierzesz, pozwoli Ci to na utrwalenie wspomnień i ich długoletnią trwałość – nie tylko w pamięci!

Czy któryś z fotoproduktów chwycił Cię za serce? 🙂