Organizacja Chrztu Świętego i pamiątka uroczystości – pomysły

Nie ukrywajmy – narodziny dziecka wywracają świat do góry nogami. Odtąd każdy element naszej codzienności przechodzi na zupełnie inne tory, a my sami musimy zmierzyć się z jedną najważniejszych, życiowych ról.

Zapewne z tych względów, chrzciny dziecka traktujemy równie poważnie – w końcu okoliczność ta oznacza symboliczne przyłączenie naszej pociechy do ważnej wspólnoty.

Młodzi rodzice, stając przed koniecznością organizacji tej ważnej uroczystości często nie wiedzą, na czym skupić się najuważniej. W kilku krokach podpowiadamy, co uczynić, aby Chrzest Święty pozostawił po sobie piękne, wzruszające wspomnienia.

Zobacz szablon “Chrzest dziecka” i inne szablony na chrzest

Organizacja Chrztu Świętego: po pierwsze – dobór kościoła idealnego na Chrzest

To właśnie kościół jest najważniejszym miejscem tego dnia – to w końcu w nim odbędzie się najważniejszy element uroczystości. Pamiętajcie, że jego wybór nie powinien być przypadkowy – z daną parafią wasze dziecko będzie związane w pewien sposób już zawsze, dlatego ważne, by była dla was w pewien sposób wyjątkowa.

Chrzciny przeprowadźcie w kościele, który budzi w was pozytywne skojarzenia (np. braliście w nim ślub), lub w takim, do którego po prostu przynależy większość waszej rodziny. Uczestniczenie w kolejnych sakramentach w bliskiej emocjonalnie parafii będzie dla dziecka w przyszłości o wiele przyjemniejsze. Ważnym aspektem jest także wybór kościoła odpowiednio co do ilości gości na Chrzcie Świętym.

Jeśli Chrzciny mają być uroczystością kameralną, na którą zapraszacie tylko kilkoro najbliższych osób, możecie zdecydować się na niewielki kościółek. Co innego, kiedy planujecie to wydarzenie z większym polotem – duża ilość gości wymaga odpowiednio obszernej, a tym samym – obszernej świątyni. Weźcie pod uwagę również fakt, że zwłaszcza w dużych miastach Chrzest bywa uroczystością łączoną – możliwe więc, że o tej samej porze, co wasze dziecko, będzie chrzczone także kilkoro innych.

Po wyborze kościoła nie pozostaje wam nic innego, jak dopełnienie wszelkich formalności związanych z dokumentami.

Szablony

Organizacja Chrztu Świętego: po drugie – spotkanie po Chrzcie w domu, a może uroczystość w lokalu

Po Chrzcie Świętym przychodzi moment, w którym należy odpowiednio ugościć przybyłych na uroczystość krewnych. Jednak – co będzie leżało w dobrym guście? Kameralne spotkanie w rodzinnym domu przy potrawach gotowanych przez babcię, a może elegancki obiad w drogiej restauracji?

Tak naprawdę, trudno mówić tu o jakiejkolwiek zasadzie innej niż ta, która nakazuje kierować się oczekiwaniami waszych gości. Jeśli wiesz, że większość rodziny zdecydowanie lepiej będzie czuła się w „swojskiej” atmosferze prywatnego domu, raczej skieruj się ku organizacji niezobowiązującego spotkania. Jeśli jednak w waszym gronie specjalne okazje zwykle zwieńczane są eleganckim obiadem w restauracji, bez obaw możecie kontynuować tę tradycję.

W przypadku Chrztu miej jednak na uwadze dodatkowo wygodę najważniejszego uczestnika imprezy – niezależnie od tego, jakie miejsce na rodzinne spotkanie wybierzecie, wasze dziecko powinno czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Pamiątka Chrztu Świętego – czyli jak uwiecznić wspomnienia

Cudowne chwile w miłym gronie najbliższych osób szybko miną, a wy chcielibyście, aby na długo pozostały w waszej pamięci. Jak zatem upamiętnić Chrzest Święty dziecka, aby na długie lata zachował emocje zaistniałe w tym wyjątkowym dniu? Najprostszym, a zarazem najlepszym pomysłem na pamiątkę Chrztu są oczywiście piękne zdjęcia.

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na usługi profesjonalnego fotografa, czy może wykonacie zdjęcia samodzielnie, takie Pamiątki Chrztu Świętego pozwolą całej waszej rodzinie wspominać go ze wzruszeniem na długie lata. Po wykonaniu fotografii zadbaj o ich odpowiednią oprawę – chyba każdy zgodzi się, że zdjęć z tak wyjątkowego wydarzenia nie powinniśmy przechowywać wyłącznie na dysku komputera, czy w zbiorowym albumie tuż obok zdjęć z wakacji.

Doskonałym pomysłem na skompletowanie wyjątkowych fotografii jest Fotoksiążka – chrzest ukochanego dziecka przedstawicie w niej według własnej koncepcji, wliczając kolorystykę, układ czy dodanie do niej dowolnych adnotacji. Własnoręcznie zaprojektowany album na chrzest przez długi czas będzie cieszył oczy wasze i najbliższych osób.

Jak widać, w uroczystości Chrztu Świętego warto skupić się na jedynie kilku, najważniejszych elementach, które mają sprawić, aby jej główny bohater oraz goście czuli się tego dnia wyjątkowo.

Dbając o komfort gości, ale i odpowiednie upamiętnienie uroczystości sprawicie, że to wydarzenie będzie ciepło wspominane przez całą waszą rodzinę przez długie lata.

Zobacz szablon “Pamiątka Chrztu Świętego” i inne szablony na chrzest