Wyjątkowe cytaty o fotografii

Patrz oczyma, fotografuj sercem… To tylko jeden z wielu cytatów dotyczących fotografii.

Krótkie sentencje wypowiedziane przez mniej lub bardziej znanych mistrzów fotografii doskonale obrazują dziedzinę sztuki, jaką jest robienie zdjęć. Co więcej, wiele z nich może skutecznie inspirować…

Zrozumieć sztukę fotografii

Cytaty o fotografii nie są jedynie pustymi frazesami. Z reguły trafnie ujmują to, w czym tak naprawdę tkwi sekret fotograficznej sztuki. Niekiedy kilka słów wystarczy, aby oddać prawdziwą rolę zdjęć i fotografa – …choć aparat fotograficzny nie może wyrazić duszy, to może to zrobić fotografujący czy Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć? to tylko niektóre wyjątkowe cytaty o fotografii.

Sztuka robienia zdjęć jest dziedziną, w której od wiedzy teoretycznej bardziej liczą się umiejętności praktyczne. Cytaty o fotografii autorstwa znanych fotografów mogą być ważną wskazówką w szkoleniu własnego warsztatu.

Czyjeś sentencje, moje zdjęcia

Osoby, które chciałyby zgromadzić najcenniejsze cytaty o fotografii, mogą przygotować ciekawą fotoksiążkę, w której oprócz sentencji mogą znaleźć się zdjęcia. Fotografie mogą być zarówno autorstwa autorów wypowiedzi, jak również samego właściciela albumu.

Ciekawym projektem będzie ukazanie poprzez własne zdjęcia tego, jak cytaty o fotografii wpływają na naszą twórczość i sposób postrzegania świata. Taka fotoksiążka to dobry sposób na prezentację swojego fotograficznego dorobku. Bez względu na to, czy będą ją oglądać wyłącznie twoi znajomi czy może potencjalni klienci twoich usług.

Cytaty jako niespodzianka

Cytaty o fotografii umieszczone w fotoksiążce mogą być też pomysłem na prezent dla fotografującego znajomego. Zamiast zdjęć jego autorstwa możesz w niej umieścić jego zdjęcia podczas fotograficznej pracy. Kilka z nich może znajdziesz na jego stronie internetowej bądź profilu w mediach społecznościowych. A jeśli nie, to możesz spróbować pstryknąć mu kilka fotek. Wprawdzie nie będą one tak artystyczne jak jego fotografie, ale przecież w tym przypadku chodzi o pokazanie pasji, z jaką wykonuje swoją pracę. Tym sposobem być może zainspirujesz go również do tego, aby stworzył swoje portfolio dla fotografa.

Chcąc przygotować prezent dla niego w formie fotoksiążki, cytaty o fotografii powinieneś dobrać w zupełnym odniesieniu do charakteru twojego przyjaciela. Taki prezent nie tylko sprawi mu dużą niespodziankę, ale udowodni również, że bardzo dobrze go znasz i doceniasz to, czym się zajmuje. Uznanie w oczach innych jest wart o wiele więcej niż najdroższy, markowy prezent.