Przepis na fotoksiążkę w 15 minut – poznaj 5 skutecznych trików

Wydaje Ci się, że wykonanie fotoksiażki jest bardzo czasochłonne? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który obali ten mit. Stworzenie fotoksiążki może być szybkie, proste i przyjemne. Wystarczy, że użyjesz polecanych przez nas trików.

Z Printu wykonasz fotoksiążkę w 15 minut, nie marnuj czasu i rozpocznij swój projekt już teraz! Zrób to, posiłkując się wskazówkami na filmiku lub zapoznaj się z trikiem, który na danym etapie będzie dla Ciebie najbardziej pomocny.

“Nie mam na to czasu” – brzmi znajomo?

Chcesz wydrukować najlepsze zdjęcia, ale wciąż brakuje Ci czasu? Dobrze trafiłeś! Pokażemy Ci, że zalegające na dysku komputera lub w pamięci telefonu zdjęcia mogą w kilka sekund trafić na strony fotoksiążki.

Poznaj 5 skutecznych trików:

  1. Wgraj zdjęcia bezpośrednio z telefonu
  2. Wybierz szablon fotoksiążki z gotową historią
  3. Zrób jeden projekt, zamów personalizowane prezenty dla całej rodziny
  4. Wybierz opcję autowypełnienia stron fotoksiążki
  5. Połącz wszystkie 4 metody… czyli sposób idealny
Fotoksiążka szybko i wygodnie
Zrób fotoksiążkę w mgnieniu oka i powracaj do najważniejszych chwil w swoim życiu

Brak czasu i pomysłu na zakup prezentu? Mamy rozwiązanie

Potrzebujesz prezentu dla najbliższych, ale nie masz do tego głowy? Nie trać czasu na bieganie po sklepach. Zamów fotoksiążkę, która gwarantuje prawdziwe wzruszenie! Taka pamiątka ożywi wspomnienia i sprawi radość Twoim bliskim.

Zaprojektowanie prezentu zajmie Ci minimum czasu, a zapewni maksimum satysfakcji. I co ważne – problem trafienia w gust obdarowanego już Cię nie dotyczy.

Zakup prezentu online to bardzo wygodna opcja. Żadnych tłumów, kolejek, straconych godzin i nerwów. Czy to nie brzmi wspaniale?

Nie trać czasu i poznaj pierwszy sposób na ekspresowe wykonanie fotoksiążki!

TRIK 1: Wgraj zdjęcia bezpośrednio z telefonu

Projektując fotoksiążkę możesz pobrać zdjęcia bezpośrednio z telefonu komórkowego.

Jest to o tyle wygodne, że obecnie większość naszych zdjęć jest robiona właśnie smartfonem. W końcu, gdy dzieje się coś szczególnego, jesteśmy w stanie wyjąć telefon z kieszeni i zrobić zdjęcie w ciągu dosłownie kilku sekund! Twój telefon z pewnością skrywa masę spontanicznych ujęć, które przedstawiają najprzyjemniejsze, często też najzabawniejsze wspomnienia.

Jak w szybki sposób zgrać zdjęcia z telefonu do projektu fotoksiążki? Preczytaj instrukcję w trzech krokach:

KROK 1:

Podczas projektowania fotoksiążki w edytorze, kliknij na DODAJ ZDJĘCIA. Następnie wybierz ikonę TELEFON.

KROK 2:

Masz 3 możliwości wgrania zdjęć ze smartfona – podając numer telefonu, skanując kod QR lub wpisując swój adres e-mail. Każda z tych opcji doprowadzi Cię do specjalnego linku.

Wejdź w niego na telefonie komórkowym. Kolejno wybierz zdjęcia, które chcesz umieścić w fotoksiążce i naciśnij przycisk GOTOWE.

KROK 3:

Wróć do edytora fotoksiążki na komputerze. Zapisz swój projekt (przycisk ZAPISZ w górnym panelu), a następnie odśwież stronę.

Gotowe – Twoje zdjęcia z telefonu właśnie znalazły się w edytorze fotoksiążki.

TRIK 2: Wybierz szablon fotoksiążki z gotową historią

Printu posiada w swojej ofercie ponad 150 szablonów fotoksiążek. Z łatwością wybierzesz więc oprawę graficzną, która spełni Twoje oczekiwania. Każda z nich gwarantuje Ci stworzenie estetycznej, spójnej i wciągającej historii, złożonej z Twoich fotografii.

Szablony sprawiają, że proces projektowania fotoksiążki staje się wyjątkowo szybki i prosty! Masz pewność, że Twoje fotografie będą dobrze się prezentować bez względu na to, czy posiadasz umiejętności graficzne. Twoje zadanie ogranicza się do rozmieszczenia zdjęć w projekcie. Przejrzysty układ stron i krótkie sentencje same podpowiedzą Ci, jakie zdjęcia w nim umieścić.

Jesteś ciekaw, jak wykonać fotoksiążkę, pełną fotograficznych opowieści? Przeczytaj wskazówki, w których wyjaśniamy, jak wybrać szablon na stronie Printu:

KROK 1:

Kliknij w zakładkę SZABLONY na stronie Printu. Po lewej stronie zobaczysz wszystkie kategorie dostępnych szablonów. Wybierz oprawę pasującą do tematyki zdjęć, które chcesz wydrukować.

KROK 2:

Klikając w konkretny szablon zobaczysz jak wygląda w środku. Aby to zrobić, naciśnij przycisk ZOBACZ SZABLON, znajdujący się na okładce. Używając strzałek możesz obejrzeć każdą ze stron projektu.

KROK 3:

Gdy wybierzesz szablon, który podoba Ci się najbardziej, kliknij w przycisk ZRÓB FOTOKSIĄŻKĘ i zacznij tworzyć swój projekt.

Zobacz też krótki poradnik w formie video, w którym pokazujemy jak wybrać szablon fotoksiążki (kliknij tutaj).

TRIK 3: Zrób jeden projekt, zamów personalizowane prezenty dla całej rodziny

Czasem potrzebujemy prezentów dla kilku osób. Święta Bożego Narodzenia, Dzień Babci i Dziadka czy podziękowania na ślubie są tego dobrym przykładem. Najlepiej, gdy każdy otrzyma dedykowaną pamiątkę.

Wbrew pozorom wcale nie wiąże się to z ogromem pracy. Wystarczy stworzyć jeden projekt fotoksiążki, który będzie bliski każdemu z obdarowanych.

Jak tego dokonać? Umieść w projekcie zdjęcia ze wszystkich rodzinnych spotkań i przypomnij wyjątkowe dla krewnych historie. Możesz także każdej osobie poświęcić pojedynczą stronę na dedykowane jej fotografie.

Gotowy projekt fotoksiążki wystarczy skopiować. Spersonalizowanie poszczególnych projektów to już kwestia kilku chwil.

Jak to zrobić?

KROK 1:

Wejdź w zakładkę MOJE PROJEKTY, w której znajdują się wszystkie utworzone przez Ciebie fotoprodukty. Przy odpowiednim projekcie kliknij w opcję DUPLIKUJ.

Stworzysz w ten sposób kopię, którą możesz dowolnie edytować, nie obawiając się o zawartość poprzedniego projektu. Powtórz to działanie tyle razy, ile fotoksiążek jest Ci potrzebnych.

KROK 2:

W każdym zduplikowanym projekcie zmień tekst i zdjęcie, znajdujące się na okładce fotoksiążki. Jeżeli fotoksiążki planujesz podarować dziadkom, rodzicom i rodzeństwu wystarczy, że na każdej z okładek umieścisz ich zdjęcia i odpowiednio je podpiszesz.

Tyle tak naprawdę wystarczy, by każdy otrzymał spersonalizowany rodzinny upominek.

Wyobraź sobie reakcję najbliższych, gdy każdy z osobna rozpakowuje prezent i zaczyna przeglądać swoją fotoksiążkę, pełną ciepłych wspomnień.

TRIK 4: Wybierz opcję autowypełnienia stron fotoksiążki

Utworzenie projektu fotoksiążki nadal wydaje Ci się czasochłonne? Chciałbyś ominąć etap ręcznego umieszczania zdjęć na poszczególnych stronach projektu?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – Printu posiada funkcję automatycznego rozmieszczania zdjęć w projekcie na poszczególnych stronach.

Jak to zrobić?

KROK 1… i ostatni 🙂

Gdy wszystkie Twoje zdjęcia będą załadowane w edytorze fotoksiążki, kliknij w przycisk AUTOWYPEŁNIJ, który znajduje się w panelu po lewej stronie. Na widocznej rozkładówce projektu edytor umieści za Ciebie zdjęcia we wszystkich komórkach. Teraz wystarczy powtórzyć tę czynność na pozostałych rozkładówkach.

Ta prosta opcja pozwala Ci wykonać fotoksiążkę w ciągu 5 minut!

Projekt możesz od razu zamówić lub zmodyfikować jego poszczególne elementy.

TRIK 5: Połącz wszystkie 4 metody… czyli sposób idealny

4 poprzednie triki pokazały Ci, że przygotowanie fotoksiążki może być szybkie, proste i przyjemne.

Każda z metod dotyczy innego etapu tworzenia projektu, dlatego zastosowanie ich razem da Ci gwarancję najszybszego sposobu na wykonanie cennych pamiątek i prezentów dla najbliższych.

Przypomnijmy krótko jak to zrobić:

  • Wybierz wyjątkowy szablon fotoksiążki, w którym wydrukujesz swoją fotograficzną historię.
  • Wgraj do edytora najlepsze zdjęcia – wykorzystaj te, które przechowujesz w pamięci swojego telefonu.
  • Korzystając z opcji automatycznego ułożenia zdjęć i wypełnij strony projektu w kilka sekund.
  • Na koniec skopiuj projekt fotoksiążki i spersonalizuj go pod konkretną osobę.
Fotoksiążka z szablonami
Zrób pamiątkę sobie lub swoim bliskim – zatrzymaj Wasze najpiękniejsze wspomnienia w fotoksiążce Printu!

 

To wszystko co dla Ciebie przygotowaliśmy. Jesteśmy pewni, że z tym poradnikiem wykonasz wymarzone fotoksiążki w ciągu kilku chwil. Przyjemnego projektowania!