Sesja ślubna 2022 – miejsca i pomysły na zdjęcia w ślubnym plenerze

Sesja ślubna to bardzo ważne wydarzenie, które jest zwieńczeniem stresujących przygotowań, a także samej uroczystości zaślubin i pełnego radości wesela. To właśnie w trakcie pleneru ślubnego, nowożeńcy mogą w pełni skupić uwagę na sobie i uczuciu, jakim się darzą.

Zadaniem profesjonalisty jest uwiecznienie tego na fotografiach i zachowanie uchwyconej przez niego miłości na zdjęciach ze ślubnego pleneru.

Jednak jakie miejsce wybrać na sesję ślubną? To pytanie często stawiają sobie Pary Młode, zaraz po wyborze odpowiedniego fotografa. Niezwykłych miejsc, jak i pomysłów jest naprawdę sporo, jednak warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Plener ślubny - jakie miejsce wybrać?
Decydując się na plener ślubny postawcie na aktualne trendy lub wybierzcie miejsce, które określa Wasze charaktery

Pomysł na sesję ślubną – co jest dla Was ważne?

Najważniejsza wydaje się być odpowiedź na pytanie: na czym zależy Parze Młodej? Jeśli plener ślubny ma nawiązywać do motywu przewodniego wesela lub bazować na aktualnych trendach ślubnych, to należy poszukać właśnie odpowiedniej do tego lokalizacji. Być może uda Wam się wykonać kilka zdjęć ślubnych, już w trakcie wesela? Jeżeli znikniecie na 30 minut, to z całą pewnością zaproszeni goście nie odczują braku Waszej obecności, a fotograf zrobi kadry pełne emocji tego wielkiego dnia.

Warto też zastanowić się nad wyborem miejsca sesji ślubnej, które będzie miało dla nowożeńców wartość sentymentalną lub w pełni odda ich charakter i styl życia. Być może sesja ślubna z alpakami to marzenie, które właśnie teraz można spełnić?

Pamiętajcie, że nie musi być nudno! Za to warto postawić na oryginalne lub sprawdzone miejsca – wtedy macie pewność, że zdjęcia z sesji plenerowej staną się pięknym powrotem do tego najważniejszego dnia w Waszym życiu…

Poniżej znajdziecie kilka propozycji, które warto rozważyć planując sesję ślubną.

Gdzie wykonać zdjęcia ślubne w plenerze?
Ważne jest, aby wybierając lokalizację, myśleć także o komforcie! Pewność siebie i dobre samopoczucie przełoży się na piękne ujęcia

Sesja ślubna nad morzem – A może nad morze?

Uwielbiacie wspólnie spędzać czas nad polskim morzem? Warto zatem rozważyć tę lokalizację jako plener ślubny.

Jeżeli będziecie przebywać w miejscu, które lubicie i przywołuje ono w Was same dobre wspomnienia, to z pewnością będzie to widać także na fotografiach!

Zdjęcia ślubne nad morzem to częsty wybór wśród Par Młodych. Piaszczyste plaże, urocze leśne tła, a także widoki na bałtyckie morze i klimatyczne mola stale zachęcają do wyboru właśnie tej destynacji na sesję ślubną.

Obawiacie się o pogodę? Niepotrzebnie! Morze o każdej porze roku wygląda zachwycająco – nawet w trakcie zimowej sesji ślubnej efekty są zaskakujące i tworzące niezwykły klimat.

Sesja ślubna nad morzem
Jeśli woda to Wasz żywioł, warto postawić na sesję ślubną na bałtyckiej plaży

Sesja ślubna nad morzem – gdzie?

Stawiając na polską linię brzegową należy rozważyć między innymi Gdynię Orłowo, Hel, czy Kołobrzeg. To właśnie te miejsca cieszą się największą popularnością. Oczywiście możecie także wybrać mniej popularne miejsca. Wasz fotograf z pewnością doradzi Wam intymniejsze miejsca, które pozwolą także wykonać piękne kadry z sesji ślubnej nad morzem.

Nie zapominajmy, że plener ślubny nad morzem nie musi być w Polsce! Wtedy też macie pewność w kwestii pogody i fantastycznych widoków. Jeśli postawicie na zagraniczny plener ślubny, to Wasze fotograficzne wspomnienia staną się znacznie bardziej egzotyczne – piękna biała suknia w połączeniu z lazurową wodą nada całości niesamowitego charakteru i uroku. Oczywiście wiąże się to z dużo większymi utrudnieniami – choćby wynikającymi z dopasowania kalendarza Pary Młodej z fotografem.

Jednak jeśli sesja ślubna za granicą jest na liście Waszych marzeń, to warto zrobić wszystko, aby je spełnić!

Sesja ślubna za granicą
Niech plener ślubny będzie przygodą! Postawcie na zagraniczną sesję ślubną

Sesja ślubna w górach – wieczność i siła górskich szczytów

Widok gór potrafi zapierać dech w piersi, dlatego tak często Młode Pary wybierają właśnie tę lokalizację na miejsce swojej sesji ślubnej. Oczywiście taka decyzja może być podyktowana także ogromną sympatią do górskich wspinaczek, a to zdecydowanie najlepszy powód wybrania gór na plener ślubny – wspólna pasja.

Odpowiednio ustalona godzina z fotografem potrafi zdziałać cuda – imponujące góry w połączeniu z elegancką Parą Młodą, będą pięknie prezentować się w blasku wschodzącego, jak i zachodzącego słońca. Tak zwane “golden hour” dodadzą romantyzmu kadrom zakochanej Pary Młodej w trakcie sesji w górach.

Jakie miejsca wybrać na sesję ślubną w górach? Spośród najczęściej wybieranych ślubnych plenerów w górach nowożeńcy stawiają na sesję ślubną w Tatrach:

 • Kasprowy Wierch i Morskie Oko,
 • Rusinowe Pola,
 • Halę Gąsienicową.

Popularnością cieszą się także Pieniny. Jeśli zależy Wam na nieco mniej majestatycznych górskich widokach, a jesteście ze Śląska, to godną polecenia lokalizacją jest realizacja sesji ślubnej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

sesja ślubna w górach
Sesja ślubna w górach to pewność, że każda pora roku doda zdjęciom magicznego charakteru

Sesja ślubna w lesie – magiczne miejsce na sesję plenerową

Leśne klimaty to kolejna z propozycji, którą wybiera Para Młoda na oryginalną sesję ślubną. Różne odcienie zieleni, porośnięte mchem drzewa i cudowne leśne polany to bardzo magiczna sceneria – idealna na zorganizowanie pleneru ślubnego. Może być naprawdę bajkowo!

Co ciekawe, las to miejsce na sesję ślubną, które o każdej porze roku doda kadrom niezwykłego uroku. Sprawdzi się zarówno w okresie wiosennym, czy w trakcie upalnego lata – kiedy cienie drzew zapewnią nieco ochłody, a pięknie zazieleniony las podbije kolor sukni Panny Młodej. Jeżeli natomiast ten wielki dzień odbędzie się w drugiej połowie roku, to pod uwagę warto wziąć jesienną sesję ślubną – pełną odcieni żółci i czerwieni, co w połączeniu z Parą Młodą pozwoli wykonać fotografowi niezwykłe, kontrastowe w barwach fotografie.

sesja ślubna w lesie
Gra świateł w trakcie ślubnej sesji w lesie powoli uzyskać kadry pełne miłości i niezwykłego klimatu

Nie ma zatem najmniejszej wątpliwości, że nowożeńcy będą fantastycznie prezentować się na zdjęciach ślubnych w lesie. To magiczne miejsce na plener ślubny ma wiele odsłon i jest stosunkowo łatwo dostępne, dlatego nie warto z góry odrzucać tej propozycji na sesję ślubną.

Dobrym pomysłem może być także wykorzystanie rekwizytów do sesji ślubnej – takie dodatki wprowadzą ciekawe urozmaicenie i mogą także nawiązywać do przewodniej tematyki ceremonii zaślubin.

Sesja ślubna w mieście – plener ślubny

Ostatnio dużą popularnością cieszą się plenery ślubne w mieście. Pary Młode wybierają jedne z najpiękniejszych i urokliwych miejsc na mapie Polski lub stawiają na nowe i oryginalne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie klimat industrialny, na który z dużą aprobatą decydują się właśnie Młodzi w trakcie sesji ślubnej.

Myśląc o takim plenerze ślubnym warto rozważyć Śląsk. To właśnie w tym województwie odnajdziesz pełne industrialnego klimatu budowle i miejsca, które sprawdzą się idealnie. Wśród poleceń najczęściej pojawiają się następujące propozycje na sesję:

 • sesja ślubna w Katowicach,
 • sesja ślubna w Rybniku.

W każdej z wyżej wymienionych miejscowości, znajdzie się miejsce wpisujące się w industrialny charakter sesji ślubnej. Często nie trzeba daleko szukać! Taka sceneria przewija się na wielu ulicach śląskich miast w postaci klimatycznych restauracji i barów. Fotograf z tej części Polski z pewnością będzie doskonale znał lokalizacje, które chwycą za serce i nadadzą fotografiom magii.

sesja ślubna w mieście
Rozejrzyj się i poznaj niezwykłe miejsce na sesję ślubną w okolicznych miastach

Gdzie zrobić sesję ślubną w plenerze?

Jednak jeśli zależy Wam na znanych i powszechnie wykorzystywanych pomysłach na sesję ślubną w plenerze, to warto postawić na poniższe destynacje. Miejsca te odnajdziecie na mapie całej Polski – czasem wystarczy nieco się rozejrzeć i sprawdzić, jakie piękno nas otacza 🙂

 • sesja ślubna – Ogrody Kapias,
 • Palmiarnia – sesja ślubna w Gliwicach,
 • Zamek w Pszczynie – sesja ślubna,
 • sesja ślubna – Ogrodzieniec,
 • Moszna Zamek – sesja ślubna,
 • sesja ślubna – Łazienki Królewskie,
 • Ogród Botaniczny w Krakowie – sesja ślubna.

Jak widzicie, większość tych propozycji znajdziecie w największych miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, w województwie wielkopolskim czy dolnośląskim. Podobne miejsca będzie znał także Wasz fotograf, dlatego jeśli nie będzie mieć pomysłu, gdzie wykonać ciekawą sesję ślubną, to koniecznie go popytajcie!

sesja ślubna w plenerze
Postaw na sprawdzone miejsca na sesję ślubną – Ogrody Kapias czy Wawel w Krakowie! To zawsze się sprawdz

Ciekawe miejsca na sesję plenerową – gdzie ich szukać?

Jeśli Para Młoda jest pełna spontaniczności, odwagi i niestandardowych rozwiązań, to warto postawić na miejsca… oryginalne. Zorganizowanie sesji ślubnej w nietypowej lokalizacji nie musi być trudne, jedynym ograniczeniem może być wyłącznie wyobraźnia.

Sesja w plenerze może być także dobrym pretekstem do spełnienia marzeń – kiedy, jak nie teraz? Wybór może być także podyktowany wspólnym hobby. Co powiecie na sesję ślubną, z widokiem na trybuny stadionu ulubionej drużyny piłkarskiej? W tej sytuacji realizacji sesji będzie wzbudzać dodatkowe emocje.

Nie warto zapominać, że to naprawdę idealny moment na nieoczywisty wybór.

Wśród tych oryginalnych miejsc na sesję ślubną w plenerze wyróżnić można:

 • lawendowe pole – sesja ślubna,
 • sesja ślubna – Energylandia,
 • sesja ślubna na koniach,
 • sesja ślubna na stadionie,
 • sesja w szklarni,
 • sesja ślubna z alpakami,
 • sesja na Pustyni Błędowskiej.
plener slubny
Nie pozwólcie, by ograniczała Was wyobraźnia – warto postawić na oryginalny plener ślubny

Plener ślubny – podsumowanie

Wybierając miejsce na sesję ślubną warto mieć na uwadze fakt, aby Para Młoda czuła się w trakcie niej doskonale! To wpłynie zarówno na komfort pracy fotografa, jak i samopoczucie Nowożeńców. Zapewniamy – będzie to widoczne także na fotografiach z pleneru ślubnego. Poza tym warto wybrać miejsce, które:

 • przywołuje pozytywne wspomnienia,
 • klimatem nawiązuje do motywu obowiązującego w trakcie zaślubin, jak i samego wesela,
 • pozwoli spełnić marzenia Młodej Pary.

Najważniejsze jest jednak, aby nie zapominać, że sesja ślubna stanie się przygodą życia i wspomnieniem na długie, długie lata małżeństwa. Sposobem na utrwalenie tych cennych chwil jest przygotowanie pamiątki, która pozwoli na powrót do ślubnych wspomnień w dowolnym momencie.

Wypróbujcie fotoksiążkę ślubną lub fotoalbum ślubny, by przechować swoje zdjęcia z sesji ślubnej w pięknej oprawie na wieki!