Moja własna książka kucharska. Jak zrobić książkę ze swoimi przepisami?

Kucharzy każdy z nas. Jednak niewiele osób wie, że oprócz smakowitych dań może stworzyć swoją własną książkę kucharską.
Co więcej, nie trzeba wcale wydawać na ten cel dużych pieniędzy… Wykorzystaj szablony książki kucharskiej Printu i stwórz książkę z własnymi przepisami już dziś!

Zobacz szablon “Moje przepisy” i inne szablony kulinarne

Własna książka kucharska dla każdego

Być może głowisz się, po co właściwie ci potrzebna własna książka kucharska. Zastanów się jednak czy nie masz swoich ulubionych przepisów, które chciałbyś mieć zebrane w jednym miejscu? Przejrzysta receptura opatrzona ciekawym zdjęciem potrawy z pewnością będzie cię jeszcze bardziej zachęcać do przygotowania konkretnego dania.

Własna książka kucharska to bez wątpienia dobry sposób na porządek w przepisach. Przyznaj, że większość receptur masz zgromadzonych na tysiącu rozsypujących się karteczek. Twoje najlepsze przepisy zebrane w zwartej formie to bardzo wygodne rozwiązanie. Karteczki z zapiskami bardzo często lubią się gubić. Gdybyś miał zgromadzone wszystkie przepisy w jednym miejscu, nie musiałbyś regularnie poszukiwać receptury na swoje ulubione danie.

Poza tym wyobraź sobie, że pokazujesz ją swoim bliskim podczas spotkania rodzinnego, mówiąc “To jest moja książka kucharska” – zachwyt gwarantowany!

Szablony

Własna książka kucharska w kilku krokach

Jak zatem szybko i tanio przygotować książkę kucharską? W pierwszej kolejności warto wybrać przepisy, które się w niej znajdą. Objętość książki zależy tak naprawdę od ciebie i może wynosić od 20 do nawet 180 stron! Wszystko zależy od tego, jak dużo przepisów ma pomieścić twoja własna książka kucharska.

Dobierając przepisy, trzeba też pamiętać o tym, że potrzebne będą zdjęcia większości dań. Wprawdzie pstryknięcie fotki nie jest obecnie problemem (każdy z nas ma wysokiej klasy aparat w smartfonie). Jednak trzeba pamiętać o jego zrobieniu w momencie, kiedy ugotujesz konkretną potrawę.

Poza tym dobrze jest zadbać, żeby zdjęcie potrawy było estetyczne. Podanie na ładnym talerzu z gustownym przybraniem z warzyw będzie znacznie lepiej wyglądało niż zupa nalana do byle jakiej miski.

Kiedy przepisy i zdjęcia są już zgromadzone, pora przejść do projektowania samej książki.

Zobacz szablon “Moje przepisy” i inne szablony kulinarne

Książka kucharska w wersji foto

Wykonując książkę kucharską, warto przywiązać wagę do jej estetyki. Przecież ma ona zachęcać do przygotowania konkretnych dań.

Zatem zdjęcia potraw powinny być wydrukowane w wysokiej jakości, a przepisy zapisane odpowiednio dużą czcionką (przecież książka kucharska z reguły leży na stole albo na blacie w pewnej odległości od wzroku gotującego). Własna książka kucharska to szansa na pełne dostosowanie zbioru przepisów do własnych wymogów.

Gdzie jednak to wszystko zebrać, aby miało estetyczny wygląd? Idealnym rozwiązaniem będzie fotoksiążka. Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu umieścisz w niej wszystkie zdjęcia i przepisy, a sam jej wydruk i dostarczenie na twój adres zajmie dosłownie kilka dni.

Dużym atutem fotoksiążki jako książki kucharskiej jest nie tylko wysokiej jakości wydruk jej zawartości, ale również możliwość dostosowania jej wymiaru i okładki do indywidualnych oczekiwań domowego kucharza. Masz do wyboru podręczny format lub fotoksiążkę w dużej czytelnej wersji. Twoja własna książka kucharska może oprawę miękką lub twardą. Zatem możesz ją w pełni dostosować do swoich oczekiwań. Wszystko po to, aby skorzystanie z niej było wygodne i przyjemne.