Co kupić na Dzień Babci i Dziadka?

Zapewniają nam wspaniałe dzieciństwo, często będąc mniej restrykcyjną alternatywą dla rodziców. Rozpieszczają, cieszą i troszczą się o nas na każdym kroku.

Dziadkowie bez wątpienia dla większości z nas są jednymi z najważniejszych osób w życiu. W ramach wdzięczności za wszystko, co dla nas zrobili, powinniśmy pamiętać o Dniu Babci i Dziadka – okazjach, w których możemy okazać im swoją miłość poprzez wręczenie drobnego upominku.

Jakie prezenty dla dziadków będą najodpowiedniejsze? Czy wystarczy poprzestać na tradycyjnej laurce, a może warto postawić na coś bardziej niestandardowego?

Zobacz szablon „Dla Dziadków” i inne szablony dla Babci i Dziadka

Jaki prezent na dzień babci i dziadka? Klasyka kontra ekstrawagancja

Zapewne każdy z nas od wczesnego dzieciństwa obdarowuje swoich dziadków z okazji takich jak Dzień Babci czy Dzień Dziadka. Własnoręcznie wykonywane laurki, portrety czy papierowe kwiaty –brzmi znajomo? Tego rodzaju prezenty bez wątpienia wzruszały każdego. Nie ma zatem wątpliwości, że twoi dziadkowie ucieszyliby się z nich i dzisiaj. Jednak, być może tym razem warto wręczyć im coś, czego kompletnie się nie spodziewają?

Analizując pomysły na Dzień Babci i Dziadka najlepiej będzie kierować się kilkoma kryteriami, które dotyczą obdarowywanych. Idealny prezent będzie odpowiadał stylowi życia twoich dziadków, trafiał w ich gusta estetyczne, a także – przede wszystkim – przypominał stale o ukochanym wnuku.

Polecane szablony

Pomysły na prezent dla babci

Babcia jako osoba, która zapewniła nam cudowne dzieciństwo kojarzące się z ciepłym domem, troską i opieką, zasługuje na wyjątkowy upominek, którym wyrazimy swoją wdzięczność. Niezależnie od okazji – czy będzie to Dzień Babci, czy po prostu urodziny – zastanów się, co akurat ucieszyłoby ją najbardziej.

Babcie, które są pasjonatkami gotowania (a jak powszechnie wiadomo – takich nie brakuje), ucieszą się z gadżetów takich jak spersonalizowany fartuszek, na którym możesz umieścić własny nadruk. Dobrym pomysłem może okazać się także drobiazg, który posłuży w kuchni za dekorację – ładny obraz bądź zdjęcie w gustownej oprawie. Każda z babć bezapelacyjnie ucieszy się również z nowej książki kucharskiej, która pozwoli jej urozmaicić swoje umiejętności.

Jeśli twoja babcia to typowa estetka, sprawienie jej doskonałego prezentu powinno być jeszcze prostsze. Typowo kobiecy prezent, taki jak perfumy czy biżuteria zawsze okażą się trafione. Świetnym pomysłem na prezent dla babci będą też upominki piękne, ale i praktyczne – eleganckie filiżanki, czy roślina, którą można uprawiać na balkonie bądź parapecie.

Jaki prezent dla dziadka wybrać? Postaw na funkcjonalność

Dzień Dziadka to okazja, która pozwala nam na wyrażenie wdzięczności kolejnej osobie, która wprowadzała nas w świat ucząc, wspierając i okazując swoją troskę. Nie ukrywajmy – większość dziadków ucieszy się z prezentu, który będzie przede wszystkim praktyczny. Najprościej, gdy zasugerujesz się zainteresowaniami obdarowywanego. Szachy, wędkarstwo, a może czytanie?

Każde z zainteresowań twojego dziadka w prosty sposób może nakierować cię na pomysł idealny. Bez obaw możesz pomyśleć także o bardziej osobistych upominkach, takich jak portfel z grawerem, nowe etui na okulary czy elegancki krawat. Nie zapominajmy, że wzruszająca laurka dla dziadka zawsze będzie dobrym wyborem – może tym razem wykonasz ją komputerowo?

Wybór zawsze trafiony: pamiątkowe prezenty dla dziadków

Jeśli nadal trudno ci zdecydować się na prezent dla dziadków, zawsze możesz zdecydować się na któryś z pomysłów-pewniaków. Mowa o upominkach, które wzruszą i pozwolą zachować wspomnienia o ukochanym wnuku na długo. Tego rodzaju podarunkiem będzie na przykład album ze zdjęciami, który przygotujesz dla nich samodzielnie. Umieść w nim fotografie ze swojego dzieciństwa, a także wasze, wspólne zdjęcia.

Gwarantujemy, że taki prezent wywoła na twarzach twoich dziadków ogromny uśmiech!

Niezależnie od tego, jaki prezent dla babci i dziadka wybierzemy, liczy się przede wszystkim intencja. Nie zapominajmy, że w tych dniach najważniejsza okaże się nasza obecność u boku najbliższych – wspólny obiad, spacer i wyrażenie wdzięczności za wszystko, co dzięki nim zyskaliśmy.

Zobacz szablon „Dla Dziadków” i inne szablony dla Babci i Dziadka
Co kupić na Dzień Babci i Dziadka?
4.5 (89.65%) 141 głosów