Jaki prezent dla mamy?

Dzień Matki zbliża się ogromnymi krokami. Najwyższa pora poszukać odpowiedniego podarunku z tej okazji. Jaki prezent na Dzień Matki będzie tym odpowiednim? Poniżej przedstawiam kilka ciekawych propozycji.

Zobacz szablon „Prezent dla mamy” i inne szablony dla mamy

Pomysł nr 1: oryginalne podziękowanie dla mamy

26 maja to doskonała okazja do wyrażenia swojej wdzięczności za cały wysiłek, jaki w nasze wychowanie włożyły mamy. Jak jednak powiedzieć „dziękuję!”, żeby zapadło to naszej rodzicielce w pamięć?

Wystarczy znaleźć oryginalny pomysł na prezent dla mamy. W przypadku podziękowań doskonale sprawdzi się tzw. minibook, czyli poręczna książka z wydrukowanymi fotografiami. Chociaż nazwa produktu wskazuje, że zostaną w niej umieszczone zdjęcia z popularnego serwisu społecznościowego, to w przypadku, kiedy ma być to prezent na Dzień Matki, może zawierać zdjęcia przesłane chociażby z twojego komputera. Wkomponowanie fotografii w dedykowany szablon zajmuje kilka minut, a gotowy minibook dotrze do ciebie w kilka dni.

Nietypowa forma podziękowania dla mamy sprawi jej z pewnością wiele radości. Ponadto dzięki poręcznemu rozmiarowi książki mama spokojnie zmieści ją w swojej torebce, aby ją zabrać na spotkanie z przyjaciółkami. Okazję do pochwalenia się swoimi dziećmi – nawet na zdjęciach – wykorzysta każda mama!

Szablony

Pomysł nr 2: prezent na Dzień Matki własnoręcznie robiony

Z pewnością część z was, kiedy przeczytała hasło „własnoręcznie robiony, poczuła dreszcze na plecach. Jak to własnoręcznie, skoro nie posiadacie nawet najmniejszych zdolności plastycznych?! Bez obaw! Ja też nie potrafię narysować nawet psa, a mój szkic kwiatka ogranicza się do kilku kółek (dla jasności: pełnią rolę płatków) i trzech kresek (to zaś jest łodyżka i listki). Mimo to udało mi się przygotować wyjątkową niespodziankę dla mamy. Była nią fotoksiążka z moimi zdjęciami z dzieciństwa.

Podczas jej projektowania skorzystałam oczywiście z udostępnionego przez drukarnię szablonu produktu, jednak samodzielnie dobrałam kolorystykę, dodatkowe ozdobniki, wzruszające cytaty czy rodzaj oprawy oraz zaplanowałam ułożenie zdjęć. Jak dla mnie – totalnego plastycznego analfabety – to i tak dużo! Dzięki mojej osobistej inwencji stworzyłam oryginalny prezent na Dzień Matki.

Pomysł nr 3: książka dla mamy „Dzień Mamy”

Skoro poszukiwany jest prezent z okazji 26 maja, to może warto przygotować prezent dla mamy dedykowany temu świętu? Każdy chciałby dostać książkę o samym sobie. A jeśli będzie to fotoksiążka o mojej mamie zatytułowana „Dzień Mamy” i zawierająca nasze wspólne zdjęcia i krótkie, lecz wzruszające podziękowania, to z pewnością będzie to wyjątkowy prezent dla mamy.

Kiedy uzupełnię ją o specjalną dedykację i datę przygotowania, to stanie się ona dla mamy szczególną pamiątką!

Zobacz szablon „Prezent dla mamy” i inne szablony dla mamy

Pomysł nr 4: fotoalbum

Fotoksiążka czy Minibook, mimo wysokiej jakości wykonania, mogą nie spełniać wymagań niektórych osób. Gdyby mój prezent dla mamy miałby być z tzw. wyższej półki, sięgnęłabym po fotoalbum.

Solidna okładka, duży format i strony w formie rozkładówek pozwalają na jeszcze lepszą prezentację fotografii. Ponadto, jeśli foto prezent na Dzień Matki ma zawierać zdjęcie zajmujące dwie strony, to fotoalbum pozwoli je w pełni zaprezentować (w przypadku fotoksiążki ze względu na sposób łączenia stron część fotografii może być niewidoczna).

Jeśli nadal nie wiesz, co kupić na Dzień Matki, albo na prezent na urodziny dla mamy i nie tylko, żeby zaskoczyć mamę swoim podarunkiem, to fotoalbum będzie na pewno miłą, a dodatkowo ekskluzywną niespodzianką!