Co na Dzień Babci i Dziadka?

Święta, w których możemy okazać naszym bliskim czułość i wdzięczność to doskonała okazja do tego, by popisać się kreatywnością w tworzeniu upominków. Choć jak wiadomo – najbardziej liczą się intencje i pamięć, prezent wykonany własnoręcznie o wiele wyraźniej świadczy o naszym zaangażowaniu.

Jeśli nie wiesz, jakie prezenty przygotować na Dzień Babci i Dziadka, a nie chcesz wręczać im przewidywalnego upominku, sprawdź kilka naszych propozycji na oryginalne podarunki.

Zobacz szablon “Dla Dziadków” i inne szablony dla babci i dziadka

Pomysły na prezent dla babci – kreatywne i wzruszające DIY

Babcia dla większości z nas jest jedną z najważniejszych osób w życiu. Zaraz po rodzicach, ma największy wpływ na ukazywanie nam świata w dzieciństwie, dodatkowo pełniąc rolę „rozpieszczającej” i pozwalającej na to, na co rodzice nigdy by się nie zgodzili. Dzień Babci to doskonała okazja do tego, aby wyrazić swoją wdzięczność za wszystkie, wspaniałe lata. Możesz być pewien, że własnoręcznie wykonany prezent dla babci ucieszy ją bardziej, niż drogi, gotowy upominek.

A jeśli tylko dobrze znasz obdarowywaną – sprawa będzie banalnie łatwa!

1. Prezent na dzień babci DIY – upominki dla miłych wspomnień

Stosownym prezentem dla babci zawsze okaże się ten, który przypomina o jej najbliższych osobach. Najprostszym, a zarazem pewnym upominkiem będą zdjęcia w rozmaitych formach. Możesz zdecydować się na własnoręcznie zdobioną ramkę z waszym wspólnym zdjęciem, czy wydrukowanie fotografii na gadżecie takim jak poduszka. Wzruszającym prezentem na Dzień Babci będzie także własnoręcznie skomponowany album fotograficzny, w którym umieścisz zdjęcia z waszych najpiękniejszych, wspólnych chwil, dodatkowo uzupełniając je życzeniami prosto z serca.

2. Prezenty dla babci-dekoratorki: eleganckie dodatki do domu

Jeśli twoja babcia uwielbia przystrajać swój dom używając różnych gadżetów, kwestia wyboru prezentu idealnego nie powinna być trudna. Samodzielnie możesz wykonać dekorację na stół, czy też własnoręcznie zdobioną donicę (pomalowaną specjalnymi farbami do ceramiki). Jeśli interesujesz się rękodziełem, sprawa będzie jeszcze prostsza – wykonaj dla babci oryginalny wazon, serwetki robione na drutach, lub własnoręcznie malowany obraz.

3. Słodki prezent na Dzień Babci: domowe wypieki

Jeśli lubisz piec, a twoja babcia nie stroni od słodyczy, oryginalnym prezentem na Dzień Babci okaże się własnoręcznie robione ciasto, muffinki, czy – w przypadku zaawansowanych kucharzy – domowe pralinki. Przygotowane słodycze spakuj do samodzielnie zdobionego opakowania ze specjalną dedykacją.

Polecane szablony

Jaki prezent dla dziadka? Praktyczne upominki DIY

Choć ukochany dziadek z pewnością ucieszy się z każdego, nawet najmniejszego upominku, w jego przypadku najbardziej sprawdzą się prezenty piękne, ale i użyteczne. Oczywiście – tradycyjna laurka dla dziadka zawsze będzie wzruszającym, trafionym pomysłem, jednak warto dołączyć do niej małe, praktyczne co nieco.

1. Pojemne pudełko dla dziadka – majsterkowicza

Pasją twojego dziadka jest majsterkowanie, lub kolekcjonowanie drobnych przedmiotów? Podaruj mu pojemne, drewniane pudełeczko, które możesz ozdobić własnoręcznie dowolnymi metodami.

2. Przybór do pisania ze specjalną dedykacją dla dziadka

Wielu dziadków jest entuzjastami rozwiązywania łamigłówek czy krzyżówek. Jeśli i twój dziadek zalicza się do tej grupy, podaruj mu długopis lub pióro z okazjonalnym grawerem, który będzie przypominał mu o ukochanym wnuku.

3. Zakładka dla mola książkowego

Dziadkowie lubiący czytać ucieszą się z drobnego, ale praktycznego upominku, jakim jest własnoręcznie wykonana zakładka. Wystarczą ci blok techniczny, farby i dowolne ozdobniki, a wyjątkowy prezent dla dziadka wykonasz w zaledwie kilka chwil.

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe okazje, w których najważniejsze jest towarzyszenie bliskim w radosnych, rodzinnych chwilach. Własnoręcznie wykonane upominki dla dziadków bez wątpienia okażą się chwytającym za serce dodatkiem do wspólnie spędzonego dnia.

Jak widać – wcale nie musimy dysponować dużymi funduszami, by sprawić najbliższym odrobinę radości. Wystarczą jedynie odrobina kreatywności i chęci, żeby znaleźć pomysły na Dzień Babci i Dziadka!

Zobacz szablon “Dla Dziadków” i inne szablony dla babci i dziadka