Jak dodać zdjęcia do fotoksiążki?

Wgranie zdjęć do edytora i zamieszczenie ich w projekcie to podstawa, od której należy zacząć projektowanie fotoksiążki.Sprawdź, jak wgrać zdjęcia do edytora(kliknij tutaj). Możesz skorzystać aż z 6 źródeł. Jednym z nich, jest możliwość wgrywania zdjęć z telefonu. W tym filmie pokażę Ci, jak uniknąć powtarzania się tych samych zdjęć w projekcie. Z filmu dowiesz się również, jak dodać nową komórkę zdjęciową. Aby to zrobić, musisz włączyć tryb ekspert, o którym mówię w osobnym filmie→ klik. Zapraszam Cię do oglądania!

 

Transkrypcja odcinka: Jak dodać zdjęcia do fotoksiążki?

Dzisiaj pokażę Ci, jak dodać zdjęcia do twojego projektu. Jak widzisz, na dole znajdują się wszystkie wgrane przeze mnie zdjęcia. Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcie było w tym miejscu, kliknij w to pole a następnie w zdjęcie lub kliknij w zdjęcie i przeciągnij je. Proste, prawda?

Te cyferki oznaczają, ile razy dane zdjęcie zostało użyte. Aby uniknąć powtarzania się tych samych zdjęć w projekcie, kliknij tutaj. Teraz pokazują się wszystkie zdjęcia. Wybierając opcję: “pokaż użyte”, zobaczysz, które zdjęcia znajdują się już w Twojej fotoksiażce. Ostatnia opcja to: “pokaż nieużyte” – jeśli nie chcesz dwóch jednakowych zdjęć w swoim projekcie, koniecznie ją zaznacz.

Możesz usunąć zdjęcie z wgranej kolekcji, pamiętaj, że nie może ono znajdować się w projekcie. Najedź na nie, następnie kliknij w czerwony krzyżyk. Jeśli chcesz dodać pole zdjęciowe do Twojego projektu, włącz opcję ekspert i kliknij w ikonkę “zdjęcie” – gotowe.