Pomysł na prezent dla męża

W ostatnich latach jednym z najmodniejszych trendów stało się tworzenie własnej fotoksiążki. Jest to idealne rozwiązanie na prezent dla bliskiej nam osoby. Być może zbliża się Wasza rocznica ślubu i chciałabyś obdarować męża wyjątkową i stworzoną całkowicie z myślą o Nim pamiątką?

Zobacz szablon “Prezent dla męża” i inne szablony dla niego

Łączenie pierwszej fotoksiążki może z początku wydać się przytłaczające i zniechęcające, więc miejmy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci przejść przez proces podejmowania decyzji i umożliwią Ci przygotowanie Twojej pierwszej fotoksiążki.

Jaki typ książki?

To jaki typ książki wybierzesz, będzie miało wpływ na całość realizacji. Poczynając od jej celu, tematyki oraz co również istotne, na koszty związane z jej stworzeniem.Tradycyjnie, fotoksiążki mają twardą, błyszczącą oprawę, ale nie ma żadnych ograniczeń. To Twoja książka, więc możesz swobodnie dobierać opcję wykończenia niezależnie od wybranego formatu.

Zastanów się dokładnie nad rodzajem zdjęć, które chcesz uwzględnić, czy lepiej dopasują się do większego układu na mniejszej ilości stron, czy też chcesz poświęcić każdą stronę na jedno, mniejsze zdjęcie.

Tematyka i treść

Najlepsze fotoksiążki mają spójny temat, nie są tylko najlepszą kolekcją zdjęć z Waszego życia. W swoim indywidualnym albumie możesz skompilować zdjęcia opierające się na jednym motywie, lub wybrać wszystkie zdjęcia z konkretnego roku. Ważne jest, aby w zachować wspólny łącznik, aby nadać mu strukturę i spójność. Zmusi cię do dokładniejszej pracy i zaowocuje fantastycznym prezentem dla męża.

Szablony

Wybór zdjęć

Starannie dobrane zdjęcia są absolutnie niezbędne przy składaniu pierwszej książki. Selekcja obejmuje wszystkie Twoje najlepsze prace, do stworzenia fotoksiążki o najwyższym standardzie, ale ważne jest, aby pamiętać, że jako całość musi mieć rytm, który opowiada całą historię. Jeśli uwzględnisz tylko najlepsze zdjęcia, prawdopodobnie Twoja książka utraci myśl przewodnią. Stanie się po prostu albumem luźno powiązanych ze sobą fotografii.

Ważne jest, aby stworzyć kontekst dla silniejszych obrazów, dodając to, co można uznać za słabsze obrazy. Jednak nie musisz wykorzystywać każdego zdjęcia jakie wpadnie Ci w ręce. Dobrze być selektywnym i krytycznym wobec pracy, którą rozważasz swoim prezencie dla ukochanego.

Kolejność zdjęć – opowiadanie historii

Po wybraniu zdjęć, które chcesz dodać, musisz teraz rozważyć kolejność, w jakiej mają być prezentowane.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, książka podarowana jako prezent dla mężczyzny powinna niemal opowiadać historię, więc rozważ przepływ “narracji”. Możesz w niej opowiedzieć historię Waszej miłości od jej początków, wpleść te najmilsze i najszczęśliwsze chwile. Pomysłów jest tyle, ile osób które tworzą swoje własne fotoksiążki.

Dołączyć tekst czy nie?

Podpisy nie są obowiązkowe, warto jednak je uwzględnić jeśli myślisz, że dodają coś, czego sama fotografia nie przekazuje.

Te szczegółowe informacje mogą dotyczyć lokalizacji, nazwy, daty, szczegółów lub wydarzenia. Nie powtarzaj tego, co jest już oczywiste na zdjęciu. Jeśli zdecydujesz się na dołączanie podpisów, upewnij się, że uwzględnisz je w układzie, nie umieszczaj ich w miejscu, w którym ledwo się mieści, muszą być dyskretne i dopasowane do całej fotoksiążki.

Okładka

Obraz, który chcesz umieścić na pierwszej stronie książki, będzie oczywiście pierwszą rzeczą, na którą zwróci uwagę Twój ukochany. Powinien również mieć wysoką jakość. Jeśli możesz, znajdź obraz, który najbardziej reprezentuje temat książki, tak aby na pierwszy rzut oka było oczywiste, o czym mówi książka.

Zobacz szablon “Prezent dla chłopaka” i inne szablony dla niego

Mamy więc prosty przewodnik o tym jak złożyć swoją własną fotoksiążkę. Może się wydawać, że istnieje wiele procesów jej tworzenia, ale staranne dobranie jej zawartości będzie tym bardziej satysfakcjonujące, gdy tak pieczołowicie przygotowany album wręczysz jako prezent dla męża. Gorąco zachęcamy do spróbowania i zebrania swojej pracy w fotoksiążce.

Nie mamy wątpliwości, że tak wyjątkowa dokumentacja Waszego wspólnego życia, nieraz pozwoli Wam umilić codzienną, nie zawsze kolorową rzeczywistość.