Pomysł na prezent dla mamy

Mama jest dla większości z nas najważniejsza. To ona pokazała nam świat i nauczyła najważniejszych wartości. Dlatego, gdy tylko pojawia się ku temu okazja, warto wyrazić swoją wdzięczność za to wszystko, co zrobiła dla swoich dzieci.

Aby to zrobić, warto znaleźć idealny prezent dla mamy, który sprawi jej radość.

Zobacz szablon „Prezent dla mamy” i inne szablony dla mamy

Co dla mamy na prezent?

Wbrew pozorom znalezienie oryginalnego prezentu dla rodzicielki nie jest wcale proste. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy jego podarowanie ma być jedynie wypełnieniem dziecięcego obowiązku czy rzeczywiście być wyrazem wdzięczności. Oczywiście z pomoc przychodzi szereg sklepów proponujących praktyczny prezent na urodziny dla mamy i nie tylko.

Jednak jak często można dawać kosmetyki, perfumy czy… elementy wyposażenia kuchni. Ja, szukając podarunku, staram się zawsze kierować zasadą, że ma być to dobry prezent dla mamy, a nie dla otaczających ją ludzi. Mnie też niezbyt cieszył by nowy komplet zastawy stołowej z okazji moich urodzin. Dlatego nad wyborem właściwego prezentu warto się dobrze zastanowić.

Piękny prezent dla mamy

Szukając interesującego podarunku dla mojej rodzicielki, kieruję się jej gustem i własnym poczuciem estetyki. Warto jednak pamiętać, że piękno jest pojęciem względnym. To, co dla mnie wydaje się ładne, na kimś innym może nie robić żadnego wrażenia. Dlatego w wyborze prezentów z kategorii „ładnych” też należy być ostrożnym. Nad tym, co dla mamy będzie najlepszą niespodzianką, zastanawiałam się dość długo. Przede wszystkim dlatego, że nie chciałam podarować jej kolejnego sztampowego upominku.

Jednak po wielu poszukiwaniach udało mi się znaleźć coś, co wydawało mi się trafionym pomysłem na prezent. Kiedy podarowałam go mamie, miałam 100% pewność, że wymyślony przeze mnie prezent był strzałem w 10-tkę!

Szablony

Prezent dla mamy od dziecka

Warto pamiętać, że dla każdej mamy jej dziecko zawsze pozostaje dzieckiem. Nie zmieni tego nawet fakt, że potomek kończy właśnie 40-stkę. Dlatego w moim prezencie chciałam podkreślić fakt, że jest to podarunek od dziecka. Fotoalbum to był mój ciekawy prezent dla mamy. Wydrukowane zdjęcia w ekskluzywnym wydaniu wydały mi się gustownym podarunkiem.

Jednak mój fotoalbum nie był zwyczajny. Jego strony przywoływały wiele miłych wspomnień. Wszystko dzięki moim wspólnym zdjęciom z mamą, które umieściłam w dedykowanym matkom szablonie. Całość uzupełniały krótkie cytaty wyrażające moją wdzięczność.

Radość w oczach mamy, kiedy oglądała fotografie, była dowodem na to, że mój prezent się udał. Dla tej chwili warto było przewertować szuflady w poszukiwaniu wyjątkowych zdjęć z dzieciństwa

Prezent w kilka chwil

Mój idealny prezent dla mamy miał jeszcze inna zaletę: jego wykonanie zajęło mi dosłownie kilka chwil. Wystarczyło wybrać zdjęcia, wkomponować je w specjalny szablon (za pomocą intuicyjnego programu) i zamówić całość. Gotowy produkt dotarł do mnie kurierem w ciągu tygodnia. Wybrany przeze mnie fotoalbum był nieco droższą wersją prezentu fotograficznego.

Ci, którzy szukają nieco tańszej opcji, powinni zainteresować się fotoksiążką czy minibookiem, które również pozwalają zaprezentować zdjęcia w oryginalny sposób. Taką formę prezentu można również wręczyć ukochanej rodzicielce z innej okazji, np. na Dzień Mamy. Jednak najważniejsze jest, żeby w tym wszystkim nie zapomnieć komu ma być dedykowany ten prezent.

Wystarczy włożyć serce w jego projektowanie, a z pewnością zachwyci jedną z najważniejszych osób w naszym życiu – mamę.

Zobacz szablon „Prezent dla mamy” i inne szablony dla mamy