Prezent na Dzień Babci i Dziadka: pomysł na upominek ze zdjęciem

Dziadkowie zapewniają nam wspaniałe dzieciństwo – rozpieszczają, cieszą i troszczą się o nas na każdym kroku.

Święto Dziadków, podczas którego możemy okazać naszym bliskim czułość i wdzięczność to doskonała okazja do tego, by popisać się kreatywnością w tworzeniu prezentu na Dzień Babci i Dziadka. Choć jak wiadomo – najbardziej liczą się intencje i pamięć, upominek wykonany własnoręcznie o wiele lepiej pokaże nasze zaangażowanie.

W Dniu Babci i Dziadka warto wręczyć poruszający drobiazg, który będzie przywoływał skojarzenia z ukochanym wnukiem. Co kupić na Dzień Babci i Dziadka, aby upominek wywołał prawdziwe emocje?

Prezent na Dzień Babci i Dziadka - pomysły
Stwórz prezent, który pozwoli Twoim Dziadkom cieszyć się pięknymi wspomnieniami w każdej chwili

Kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka? Data warta zapamiętania

Temat tego wyjątkowego święta warto zacząć od podstaw, czyli od tego kiedy kalendarz podpowiada nam, że daty Dnia Babci i Dziadka są coraz bliżej. Co roku 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a następnego dnia, 22 stycznia – Dzień Dziadka.

To wyjątkowo radosne święta, z okazji których możemy poświęcić naszym ukochanym seniorom trochę więcej czasu. W tych dniach wręczane są też drobne upominki. Każdy wnuk chce w ten sposób wyrazić miłość swoim najwspanialszym Dziadkom oraz podziękować im za każdą nieocenioną pomoc.

Dlatego bez znaczenia wydaje się wiek wnuków – maluchy obchodzą Dzień Babci i Dziadka już od najmłodszych lat. W dorosłym życiu również nie zapominamy o wspaniałych seniorach w dniu ich święta. Mijające lata jeszcze bardziej motywują nas do wręczenia na Dzień Babci i Dziadka prezentu, który będzie wyjątkowy.

Polecane szablony

Fajny prezent na Dzień Babci i Dziadka – trudy ich poszukiwania

Co roku to samo – niezręczny problem z upominkiem na Dzień Babci i Dziadka. Jeżeli czasy szkolnych lat masz już dawno za sobą, a prezent ma zostać podarowany Twoim Dziadkom, to dylemat wydaje się jeszcze większy. Przecież nie wykonasz laurki, jak za dawnych czasów. Kolejny raz wręczyć likier lub książkę? Tradycyjne kwiaty też nie wydają się najlepszym pomysłem… Pytanie o to, co kupić na Dzień Babci i Dziadka nadal zdaje się być niemałym problemem.

Decyzja o wyborze prezentu z reguły nie jest prosta. Jest jednak pewien upominek na Dzień Babci i Dziadka, który z pewnością zachwyci najbliższe nam osoby, wyróżnia go trwałość i na pewno nie przypomina byle jakiego podarunki, który po prostu “wypada” wręczyć. A co, jeśli okaże się również, że można go wykonać już w 30 minut, bez wychodzenia z domu?

Laurki na Dzień Babci i Dziadka w formie fotoksiążki
Pamiętaj o Babci i Dziadku w dniu ich święta – podaruj im upominek, który wywoła wielkie wzruszenie!

Co kupić na Dzień Babci i Dziadka – prezenty od serca sprawdzą się najlepiej

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka są symboliczne. W końcu nie chodzi o to, aby inwestować w drogi podarunek, który nie ma żadnej wartości emocjonalnej. A relacje, jakie łączą Cię z Dziadkami są przecież wyjątkowe!

Dlatego upominkiem na Dzień Babci i Dziadka powinno być coś, co przede wszystkim pozostanie sentymentalną pamiątką na lata, a ponadto wywoła radość na twarzach bliskich nam seniorów. Jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka będzie idealny?

Dzień Babci i Dziadka - prezenty w postaci fotoksiążek
Prezent na Dzień Babci i Dziadka wcale nie musi być kłopotliwy. Zaprojektuj fotoksiążkę bez wychodzenia z domu!

Fotoksiążka: najlepszy pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Nie od dziś wiadomo, że dla osób starszych zdjęcia są wyjątkowo ważne. Fotografie to jedyne źródło upamiętnienia ich minionych lat, poza urywkami wspomnień, które tkwią w ich pamięci.

Dziadkowie uwielbiają powracać do najpiękniejszych chwil, zarówno tych z ich młodości, jak i z czasów dorastania ich dzieci czy wnuków. Czy w związku z tym prezent na Dzień Babci i Dziadka ze zdjęciami nie wydaje się być strzałem w dziesiątkę?

Pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka, który skrywa w sobie cząstki przeszłych, ale jakże magicznych lat, to najpiękniejszy upominek, jaki możesz podarować bliskim Ci seniorom. Właśnie taką możliwość oferuje fotoksiążka – czyli elegancka oprawa i zatrzymane w środku chwile warte upamiętnienia.

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka wykonane w przedszkolu
Wzruszenie i uśmiech na twarzy Babci i Dziadka to najczęstsza reakcja, jaką wywołuje fotoksiążka na prezent

Prezent na Dzień Babci i Dziadka w dorosłym wieku

Jakie zdjęcia na Dzień Babci i Dziadka umieścić w fotoksiążce? Możliwości jest mnóstwo. W prezencie na Dzień Babci i Dziadka możesz wydrukować swoje zdjęcia od lat dziecięcych, aż po obecne dni. Szczególną uwagę warto poświęcić fotografiom, na których jesteś właśnie z nimi. Od pierwszego kadru, na którym trzymają Cię na rękach jako noworodka, po wszystkie wspólnie spędzone wakacje, wycieczki i uroczystości rodzinne. Z pewnością w swojej kronice rodzinnej znajdziesz takie ujęcia.

Nie przejmuj się tym, że nie posiadasz ich wersji elektronicznej – stare zdjęcia wystarczy zeskanować i umieścić w edytorze fotoksiążki, aby móc na nowo cieszyć się wspomnieniami.

Rozbudowane kartki na Dzień Babci i Dziadka
Fotografie pozwalają wrócić pamięcią do najprzyjemniejszych chwil, a Dziadkowie kochają powspominać dawne czasy

Fajny prezent na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka i starszego dziecka

Podobnie wygląda sprawa prezentu na Dzień Babci i Dziadka, który ma zostać podarowany w imieniu Twojego maluszka. Jeżeli jesteś mamą niemowlaka, przedszkolaka czy dziecka w wieku szkolnym to fotoksiążkę na prezent na Dzień Babci i Dziadka wykonasz jeszcze łatwiej. Twój komputer i telefon przechowują przecież mnóstwo zdjęć malucha z Dziadkami.

Wystarczy wybrać najlepsze ujęcia. W fotoksiążce na prezent na Dzień Babci i Dziadka możesz umieścić zarówno uroczyste rodzinne fotografie świąteczne, jak i zabawne wakacyjne kadry. Dziadkowie uwielbiają powracać do takich chwil! Dobrze wiesz, że każda sekunda spędzona z ukochanymi wnukami jest dla nich bezcenna.

Jeśli Twój maluch przejawia zdolności artystyczne i uwielbia codziennie tworzyć nowe malunki, warto w fotoksiążce zamieścić również skan jego obrazków na Dzień Babci i Dziadka – czyli rysunków, które przedstawiają na przykład portrety Dziadków.

Fotoksiążka świetnie sprawdzi się również jako prezent na pierwszy Dzień Babci i Dziadka – tak niepowtarzalnej okazji nie może towarzyszyć przecież zwykły upominek. Babcią i Dziadkiem pozostaje się raz w życiu. Zachowane w fotoksiążce chwile z pierwszych dni, tygodni czy miesięcy maluszka to najpiękniejszy prezent na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka jaki możesz im podarować!

Upominki na Dzień Babci i Dziadka
Zeskanuj zdjęcia z dawnych lat i przedstaw w fotoksiążce Waszą fotograficzną historię rodzinną!

Oryginalne prezenty na Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Występy maluchów organizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu to już prawdziwy zwyczaj. Dzieciaki mają okazję zaprezentować swoje talenty, ale i przełamać pierwszą tremę, wynikającą z publicznego wystąpienia.

To cudowny moment, gdy w oczach Dziadków pojawiają się łzy wielkiego wzruszenia, nawet gdy w wierszyku wypowiedzianym przez ich wnuka zostały poprzestawiane wyrazy, a całość brzmiała dosyć niezrozumiale. Przecież to właśnie w tym kryje się cały urok!

Niestety i takie chwile szybko przemijają. Dlatego każdej akademii przedszkolnej towarzyszą również trwałe upominki na Dzień Babci i Dziadka. I najczęściej stanowią one trudny dylemat, zarówno dla samych rodziców, jak i przedszkolnych wychowawców.

Dlatego przy najbliższej okazji odbierania swojej pociechy z przedszkola porozmawiaj o tym z opiekunami i zaproponuj grupowe wykonanie fotoksiążek. Każda Babcia i Dziadek otrzymaliby po wystąpieniu unikatową pamiątkę! Warto zapisać na kartach fotoksiążki rolę każdego z dzieciaków tak, by Dziadkowie mogli po latach dokładnie przypomnieć sobie ten moment. W każdym egzemplarzu fotoksiążki może się również znaleźć miejsce na odręczny podpis czy obrazek na Dzień Babci i Dziadka, wykonany przez malucha.

Printu oferuje atrakcyjne rabaty przy zamówieniach na większą liczbę fotoksiążek – skontaktuj się z działem obsługi Printu i dopytaj o szczegóły! Tak fajny prezent na Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu z pewnością zachwyci wszystkich obdarowanych.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka
Zrób fotoksiążkę na Dzień Babci i Dziadka wypełnioną zdjęciami ich wnucząt – zachwyt gwarantowany!
Co zrobić na Dzień Babci i Dziadka – scenariusz, który sprawdzi się u każdego

Potrzebujesz scenariusza na Dzień Babci i Dziadka bo chcesz samodzielnie zorganizować Twojemu maluchowi to święto? Przede wszystkim należy przemyśleć kilka kwestii. Co najbardziej raduje Dziadków? Oczywiście czas spędzony z wnukami! Bez znaczenia jest, co dokładnie zaplanujesz na ten dzień – Dziadkowie z pewnością ucieszą się z każdego scenariusza na Dzień Babci i Dziadka, jaki dla nich przygotujecie.

Wszystko zależy od upodobań seniorów. Może po prostu zaproś Dziadków na herbatę i ciastka, wypiekane razem z Twoją pociechą? Albo, jeżeli Dziadkowie lubią aktywnie spędzać czas wybierzcie się wspólnie na basen czy łyżwy. Po powrocie do domu wnuczek może zrobić mały występ i zaśpiewać jakąś prostą piosenkę na Dzień Babci i Dziadka.

Scenariusz na Dzień Babci i Dziadka powinien przede wszystkim przewidywać skupienie się na ukochanych seniorach. Miło spędzone popołudnie, być może nawet mały występ malucha i wręczenie bezcennego upominku, takiego jak fotoksiążka to najlepsze, co możecie w tych dniach dla nich zrobić.

Pomysły na Dzień Babci i Dziadka - propozycja fotoprezentu
Pssst… zapytaj Printu o rabat na większą liczbę fotoksiążek. To idealny prezent na zakończenie przedszkolnego występu dla Dziadków

Kartki na Dzień Babci i Dziadka w nowej aranżacji

Dziadkowie ubóstwiają wszystko, co ich wnuki wykonują własnoręcznie. Kartka to swego rodzaju laurka – jeżeli decydujemy się na jej samodzielne wykonanie.

Kupno gotowych kartek na Dzień Babci i Dziadka nie wydaje się być dobrym pomysłem – prezent prosto z serca powinien cechować się wkładem własnym. Co prawda gotowa kartka jest nieco trwalsza od laurki, szybko gubiącej swoje elementy, ale nie przekazuje przy tym żadnej wartości emocjonalnej.

Co myślisz o tym, aby sam zamysł kartki na Dzień Babci i Dziadka nieco rozbudować i poza życzeniami i uroczymi grafikami, móc uzupełnić ją zdjęciami najbliższych? Będąc mamą możesz umieścić w niej nawet twórczość Twojego dziecka, czyli rysunki na Dzień Babci i Dziadka, które zostały przygotowane specjalnie pod tę okazję.

Tak duże możliwości aranżacji projektu daje tylko fotoksiążka. Łączy ona możliwość wykonania prezentu na Dzień Babci i Dziadka DIY w solidnej i estetycznej formie, którą cechują gotowe pamiątki.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka ze zdjęciem
Wręcz Dziadkom upominek, który da im poczucie ciągłej bliskości z Tobą. Zaprojektuj fotoksiążkę pełną wyjątkowych zdjęć

Życzenia i wierszyki czyli to, co Dziadkowie lubią najbardziej!

Nic tak nie wzrusza naszych ukochanych Dziadków, jak wierszyki, które ich wnuki lekko niezdarnie, ale niezwykle uroczo recytują, patrząc im prosto w oczy.

Jeżeli Twoja pociecha, jest właśnie na takim etapie to koniecznie poświęć chwilę czasu na naukę krótkiej rymowanki.

Jest to jednak tylko moment, który mija bezpowrotnie. Nieocenione jest zamknięcie takich życzeń w trwałej oprawie. Idealnym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich w fotoksiążce, zawierającej wszystkie najpiękniejsze wspomnienia.

Obrazki na Dzień Babci i Dziadka
W fotoksiążce, poza zdjęciami, możesz zapisać życzenia dla Babci i Dziadka, do których będą mogli powrócić w każdej chwili

Laurka na Dzień Babci i Dziadka w nowoczesnym wydaniu

Zwyczajowo, na okoliczności typu Dzień Dziadka i Babci, otrzymują oni laurki od swoich wnuków, jeżeli te są właśnie na etapie przedszkolnym. Jest to bardzo przyjemny zwyczaj! Dziadkowie kochają obserwować postępy wnuków.

Takie laurki nie są jednak trwałe – pozaginane rogi czy odpadające elementy wyklejanki to tylko nieliczne “problemy”, z jakimi zmaga się niejedna laurka na Dzień Babci i Dziadka. Poza tym, z upływem lat, te pojedyncze prezenty stają się coraz trudniejsze dla Dziadków w przechowywaniu.

Doskonałą alternatywą jest fotoksiążka w formie laurki na Dzień Babci i Dziadka. Jak mogłaby ona dokładnie wyglądać?

Poza elementami, znajdującymi się w tradycyjnej laurce, takimi jak odręczne rysunki i podpisy, możesz umieścić również skany fotografii sprzed lat, ale również ciekawe kadry z zeszłych wakacji czy urodzin. Tak wykonany prezent na Dzień Babci i Dziadka DIY będzie zarówno wyjątkową pamiątką, jak i pięknie prezentującą się ozdobą.

Pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka
Fotoksiążka to elegancka oprawa Twoich najprzyjemniejszych wspomnień. Świetnie sprawdzi się również jako prezent na Dzień Babci i Dziadka

Prezent na Dzień Babci i Dziadka ze zdjęciem – zrób to sam!

Pamiętaj, że prezent na Dzień Babci i Dziadka DIY nie musi być czasochłonny i trudny w wykonaniu. Co więcej – nie potrzebujesz też wyjątkowych talentów plastycznych, by wykonać własnoręcznie pamiątkę, która jest taka, jak Twoi Dziadkowie!

Skorzystaj z gotowego szablonu fotoksiążki, a następnie spersonalizuj swój projekt w kilka chwil! Kreator fotoksiążki jest niezwykle intuicyjny – wystarczy umieścić w nim fotografie i opisy w polach tekstowych.

Taki pomysł sprawdzi się zarówno jako prezent na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka, jak i dorosłych wnuków. Wszystko zależy od tego, jaką historię zechcesz opowiedzieć Dziadkom poprzez wspólne zdjęcia.

Z szablonami fotoksiążek na Dzień Babci i Dziadka zaprojektujesz niezwykłą pamiątkę z okazji ich święta. Subtelne grafiki, wzruszające sentencje i Wasze fotograficzne wspomnienia sprawią, że Babcia i Dziadek będą powracać do wspomnień zamkniętych w fotoksiążce przez wiele, wiele lat!

Zdjęcia na Dzień Babci i Dziadka w fotoksiążce
Własnoręczne prezenty dla Dziadków wcale nie muszą być czasochłonne. Wykonaj fotoksiążkę na stronie Printu już w 30 minut!

Podsumowanie: Co na Dzień Babci i Dziadka? – wspólny prezent

Podsumowując temat prezentu na Dzień Babci i Dziadka Printu podpowiada, aby stworzyć jedną wspólną fotoksiążkę lub wydrukować jej projekt w dwóch egzemplarzach.

Poszukiwania dwóch osobnych prezentów na Dzień Babci i Dziadka to nie lada wyzwanie, w końcu Dziadkowie mają zupełnie różne upodobania. Nie zadręczaj sobie tym głowy!

Możesz stworzyć jeden wspólny projekt fotoksiążki dla Dziadków lub zamówić dwa osobne egzemplarze. Nie oznacza to, że każdy z projektów musi zostać wykonany osobno. Wystarczy, że po umieszczeniu zdjęć i rysunków w edytorze fotoksiążki powrócisz do panelu użytkownika na stronie Printu i stworzysz duplikat projektu. W kopii możesz dostosować kilka detali (zmienić zdjęcie na okładce, wpisać inny tytuł fotoksiążki, wstawić spersonalizowany wierszyk) i drugi prezent gotowy!

W ten sposób nie tylko zyskujesz emocjonalną pamiątkę, z której Dziadkowie będą zachwyceni. Oszczędzasz również sporo czasu i energii na poszukiwania odpowiednich prezentów na Dzień Babci i Dziadka w sklepach stacjonarnych. Fotoksiążka zostanie dostarczona pod wskazany przez Ciebie adres i będzie od razu gotowa do wręczenia Twoim najwspanialszym Dziadkom.