Podziękowania dla rodziców – pomysły

Podziękowania dla rodziców są głęboko zakorzenioną tradycją w naszej kulturze. Żadna Młoda Para nie wyobraża sobie, aby podczas przycięcia zabrakło tego elementu w przygotowaniach.

Jednakże coraz częściej idziemy w stronę nowoczesnych prezentów, indywidualnych projektów i ciekawych pomysłów, które nie tylko mają chwytać za serce, ale sprawić, dużo uśmiechu!

Zobacz szablon “Bardzo bardzo dziękujemy” i inne szablony na podziękowanie dla rodziców

Choć podziękowania dla rodziców i teściów są tradycyjną formą, którą niemal każda Młoda Para włącza w przygotowania do przyjęcia weselnego, to można zauważyć, że coraz częściej odchodzimy od tej znanej nam formy. Kwiaty i płomienną przemowę zamieniamy na film, napisaną przez nas piosenkę czy prezent niespodziankę. Podzielę się z Wami dzisiaj pomysłami, które wymyślili moi znajomi w ostatnich latach, ale zacznę od swoich doświadczeń.

Totalna personalizacja tej chwili

Mieliśmy to szczęście, że nasi rodzice są bardzo do siebie podobni pod wieloma względami. Dlatego śmiało wprowadziliśmy pomysł jednego prezentu weselnego. Nie jesteśmy fanami tradycyjnych, lekko przeterminowanych pomysłów i piosenek, które każdy już grał podczas swojego przyjęcia. Tym samym zamiast życzeń dla rodziców, poprosiliśmy DJa o zagranie jednej z lubianej przez nich piosenki – tak, na szczęście wszyscy są fanami klasycznego rocka, więc sprawa była niezwykle prosta.

Zamiast kwiatów, na prezent dla rodziców wymyśliliśmy weekend w SPA – w końcu po tak ciężkich przygotowaniach, w których chcieli nam pomagać i im należał się krótki wyjazd we dwoje. Jedni rodzice pojechali na Mazury, drudzy w góry!

Szablony

Film z przekazem

Kolejną formą podziękowań dla rodziców, jaką zauważyłam na weselach jest kręcenie filmu. Młoda Para, jeszcze jako narzeczeństwo wychodzi w plener i za pomocą wydrukowanych haseł, stara się przekazać wszystkie wartości, których nauczyli ich osoby wychowujące przez ostatnie lata. Do tego świetna muzyka, piękne widoki rodzinnego miasta, zdjęcia z młodości i połowa sali miała łzy w oczach. Jak dla mnie – dodatkowy materialny prezent jest tutaj po prostu zbędny!

Piosenka skomponowana i zaśpiewana przez Parę Młodą

Śpiewać każdy może, to jest fakt niezaprzeczalny, ktoś lepiej, ktoś gorzej, ale czy to jest najważniejsze? Liczy się przekaz, gest i pomysł. Moi przyjaciele postanowili iść na całość, wybrali świetną melodię, którą praktycznie każdy znał i stworzyli własny tekst piosenki, w której dziękowali rodzicom za trud w wychowaniu, przekazane wartości i to, że pokazali im świat i miłość. Mało tego! Chwycili za mikrofon i samodzielnie zaśpiewali całą piosenkę przed salą pełna gości. Było śmiesznie, było wzruszająco i co ważne – było od serca.

Fotoksiążka z pokazem slajdów

Ostatnią formę, którą chcę Wam pokazać to podziękowania dla rodziców na prezent w postaci wspominania chwil. Pomyślicie sobie „banał”, ale wcale tak nie jest! Na jednym weselu Para Młoda postanowiła przygotować slajdy ze zdjęciami – te z sesji narzeczeńskiej, połączyli ze zdjęciami z młodości, na których nie zabrakło samych rodziców.

Taki pokaz był widoczny z rzutnika, ale młodzi zrobili coś jeszcze – zachowali ten pomysł w postaci fotoksiążki, którą dali jako dodatkowy prezent dla rodziców. W ten sposób będą oni mogli w każdej chwili powrócić do tego dnia, a także zobaczyć, jak wyglądało dzieciństwo partnera swojego dziecka – świetne, prawda? Niby takie proste, a jakże ujmujące i chwytające za serce.

Jak sami doskonale widzicie, nie musimy korzystać z tradycyjnej formy, wierszyków dla rodziców czy piosenek, które grali już na każdym weselu. Wybierajmy niestandardowe rozwiązania, zróbmy coś od serca, nie zawsze dużym nakładem finansowym!

Na pewno taki prezent dla rodziców będzie zdecydowanie lepszy, niż kupione kwiaty, które zwiędną przed Waszym powrotem z podróży poślubnej, czy kartka z podpisami – pokażmy, że też się staramy, tak jak oni przez ostatnie lata naszego życia, w których uczyli nas miłości i szacunku.

Zobacz szablon “Bardzo bardzo dziękujemy” i inne szablony na podziękowanie dla rodziców