Idealny album dziecka. Co w nim umieścić?

Album dziecka decyduje się założyć większość rodziców – to w końcu znakomity sposób na to, by zatrzymać wyjątkowe chwile z życia naszej pociechy na dłużej.

W ostatnim czasie, miejsce standardowych albumów zajmują ich unowocześnione formy – Fotoksiążki i Fotoalbumy. Innowacyjna i elegancka postać takich pamiątek w połączeniu z dobrze dobranymi zdjęciami dadzą nam gwarancję, że album dziecka będzie cieszył całą rodzinę przez długie lata.

Jednak – jakie fotografie w nim umieścić? Sprawdź, co obowiązkowo musi znaleźć się w pamiątkowym albumie twojego malucha.

Zobacz szablon “Pamiętnik ciążowy” i inne szablony dziecięce

Album dziecka: pamiątka dla całej rodziny

Każdy z nas, niezależnie od wieku w rodzinnym domu znajdzie bez problemu cały zestaw swoich zdjęć z dzieciństwa. To żadna nowość, że rodzice uwielbiają fotografować swoje dzieci – ich pierwsze kroki, samodzielny posiłek czy pierwszy dzień w przedszkolu to momenty, które obowiązkowo należy uwiecznić.

Album dziecka to nie tylko cenna pamiątka dla samego malucha i jego rodziców. Tego typu fotografie cieszą całą rodzinę – pozwalają spędzać miłe chwile podczas rodzinnych spotkań na przeglądaniu wzruszających pamiątek. Te argumenty powinny wystarczyć, abyś zdecydował się stworzyć oryginalny album dziecka. Czy wiesz, jakie zdjęcia powinny się w nim znaleźć?

Szablony

Zdjęcia w albumie dziecka – postaw na różnorodność

W dziecięcym albumie warto znaleźć miejsce na zróżnicowane fotografie. Umieść w nim zarówno te wykonane w domowym zaciszu jak i z zabaw na podwórku, ale i z momentów bardziej podniosłych, takich jak pierwszy dzień w szkole. Nie zapomnij o zdjęciach, na których maluch jest ze swoimi przyjaciółmi czy członkami rodziny.

Sprawdzi się chronologia

Mimo, że album dziecka powinien zawierać zdjęcia z różnych momentów życia, warto uszeregować je w pewnym, logicznym układzie. W albumie rozmieść fotografie według ich tematyki (na przykład zdjęcia z członkami rodziny, przyjaciółmi i szkolne), bądź chronologiczne względem czasu. Tak skonstruowany album dziecka stworzy niejako ciekawą historię.

Tematyczny album dziecka

Są jednak w życiu malucha okazje, dla których warto zarezerwować osobny album dziecka. To między innymi ważne wydarzenia takie jak chrzest, komunia, czy pierwsze, poważne hobby. Tematyczny album dziecka będzie cudowną pamiątką także i dla niego samego, a nawet da przyszłych pokoleń!

Jak stworzyć album dziecka?

Gdy wybierzesz już odpowiednie fotografie, czas przejść do tworzenia waszego, wymarzonego albumu. Decydując się na Fotoalbum, możesz stworzyć go w zaledwie kilka chwil. Wybierz szablon, rozmieść dowolnie fotografie i dodaj do nich własne opisy. Gotowe – unikatowy album dziecka dotrze do was w kilka dni. Jego nowoczesna, a zarazem bardzo stylowa forma będzie zarówno świetną pamiątką, jak i gustownym dodatkiem zdobiącym regał.

Alternatywa, czyli album dziecka w formie Fotoksiążki

Zamiast Fotoalbumu ze zdjęciami dziecka, możesz wybrać również Fotoksiążkę. Czym się różnią? Przede wszystkim papierem – w przypadku Fotoalbumu, jego strony są kartami o tej samej grubości, zaś Fotoksiążka pozwala ci na wybór rodzaju papieru spośród płóciennego, twardego lub miękkiego. Różnicom podlega również gramatura papieru i sposób otwierania albumów. Wybierz ten, który najlepiej sprawdzi się w przypadku dobranych przez ciebie zdjęć.

Album dziecka jako prezent

Warto dodać, że zdjęcia dziecka w formie modnego albumu mogą stanowić nie tylko świetną, rodzinną pamiątkę, ale i doskonały prezent dla krewnego. Każdy dziadek i każda babcia ucieszą się z takiego upominku od wnuka. To również świetny podarunek dla bliskich, z którymi dzieli nas dużą odległość. W drugim wypadku, możesz zdecydować się również na poręczny Minibook – album o mniejszym formacie, który bez problemu prześlesz pocztą.

Album dziecka zdecydowanie warto stworzyć – niezależnie od tego, ile pociech posiadasz. Dobrej jakości Fotoksiążka lub Fotoalbum pozwolą ci cieszyć się doskonałymi zdjęciami na długo, dzięki wysokiej jakości wykonania. Nie zastanawiaj się i już dziś zaplanuj oryginalny album twojego dziecka.

Zobacz szablon “Album dla dziecka” i inne szablony dziecięce