Oryginalny pomysł na prezent na Dzień Ojca

Corocznie obchodzony Dzień Ojca to doskonała okazja, by przypomnieć ukochanemu tacie, jak bardzo doceniamy jego poświęcenie, które włożył w nasze wychowanie. Co jednak, gdy pomysły na prezent się kończą, a czasu ubywa?

Spieszymy z pomocą podpowiadając, jak zaskoczyć tatę wręczając mu oryginalny, niebanalny upominek.

Zobacz szablon „Prezent dla ojca” i inne szablony dla taty

Idealny prezent na Dzień Ojca? Powrót do prostoty

Z wiekiem specyfika prezentów wręczanych tacie zmienia się – zaczynamy od zwykłych laurek, przechodząc do prezentów droższych i bardziej wyrafinowanych. Oczywiście – niejeden tata ucieszy się z nowej wiertarki czy drogiej walizki, jednak z czasem zapominamy, jak wielka moc drzemie w prostych upominkach, w które wkładamy mnóstwo serca.

Być może tym razem warto wręczyć tacie na Dzień Ojca coś, co przywoła ciepłe wspomnienia związanie z najbliższymi osobami, a nie tylko spełni kolejną, praktyczną potrzebę?

Wzruszający upominek dla taty

Zamiast kolejnego gadżetu, wręcz tacie coś, co za każdym razem będzie wywoływało na jego ustach szczery uśmiech i poczucie wzruszenia. Idealnym pomysłem na prezent na Dzień Ojca jest Fotoalbum skomponowany specjalnie na tę okazję. Umieść w nim wasze, wspólne fotografie zarówno z czasów twojego dzieciństwa, jak i czasów obecnych.

Jeśli masz rodzeństwo, to zadanie okaże się jeszcze prostsze. Tak przepełniony emocjami prezent z pewnością zajmie dumne miejsce na półce.

Szablony

Tata w roli głównej

Innym pomysłem jest Fotoksiążka poświęcona wyłącznie głównemu bohaterowi – twojemu tacie. Postaraj się dotrzeć do jego fotografii z młodości i przygotuj chronologiczny zestaw zdjęć, który uzupełnisz samodzielnie dobranym szablonem i życzeniami. Tego typu prezent dla taty możesz skomponować w wersji nostalgicznej, lub wręcz przeciwnie – humorystycznej. Wszystko zależy od tego, jakie fotografie wybierzesz do stworzenia unikalnej Fotoksiążki.

Twój tata z całą pewnością będzie zachwycony!

Rodzinne zdjęcia zawsze pod ręką

Jeśli twój tata jest typem pracoholika lub zwyczajnie spędza niewiele czasu z najbliższymi, doskonałym prezentem okaże się Minibook z rodzinnymi fotografiami. Umieść w nim zdjęcia bliskich mu osób, a dzięki niewielkim rozmiarom albumu solenizant będzie mógł mieć je zawsze pod ręką. Minibook to propozycja nie tylko dla ojców zapracowanych – tego typu uroczy album warto mieć ze sobą w służbowej walizce czy samochodzie, gdy nadarzy się okazja, aby pochwalić się koledze piękną żoną czy wyjątkowymi dziećmi.

Album ze zdjęciami małżeńskimi

Dzień Ojca może być również doskonałą okazją, by wręczyć tacie prezent kojarzący się jednocześnie z ukochaną kobietą. Fotoalbum możesz przygotować w klimacie małżeńskim, umieszczając w nim zdjęcia rodziców z różnych okresów życia.

Tego rodzaju upominek dla taty okaże się doskonały zwłaszcza, gdy twoi rodzicie nie posiadają jeszcze wspólnego albumu.

Stwórzcie prezent na Dzień Ojca wspólnie

Twój tata ucieszy się, gdy zaproponujesz mu wspólną sesję fotograficzną, po której skomponujecie wasz album razem. Zaplanujcie Dzień Ojca pełen atrakcji, zbierając ze sobą aparat fotograficzny. Później, wspólnymi siłami obmyślcie waszą koncepcję Fotoksiążki lub Fotoalbumu. Taki prezent dla taty będzie całkiem nowym przeżyciem, które możecie powtórzyć także w kolejnym roku.

Karta podarunkowa

Być może twój tata sam chciałby skomponować swój album? W takiej sytuacji doskonałym upominkiem okaże się karta podarunkowa umożliwiająca mu stworzenie dowolnego albumu samodzielnie, bez obaw o koszty. To oryginalny pomysł na prezent dla taty, tym bardziej, jeśli sam lubi robić zdjęcia. W takiej sytuacji nie będziesz musiał obawiać się, że fotografie wybrane przez ciebie nie przypadną solenizantowi do gustu.

Zamiast podarowywać tacie na Dzień Ojca kolejny, pozbawiony emocji prezent, zaskocz go wzruszającym zestawem wyjątkowych zdjęć. Jeśli do tej pory twój ojciec nie otrzymał podobnego prezentu możesz być pewien, że zrobi on na nim ogromne wrażenia.

Tymczasem ty i twoja rodzina będziecie mogli cieszyć się wspólnie przeglądanym albumem podczas każdego spotkania.

Zobacz szablon „Prezent dla taty” i inne szablony dla taty