Oryginalny pomysł na prezent dla taty

Znalezienie oryginalnego prezentu na Dzień Ojca wbrew pozorom nie zawsze okazuje się łatwym wyzwaniem. Mimo, że obdarowywanego znamy praktycznie całe życie, pomysłów niejednemu z nas w końcu zaczyna brakować. Ciągle zastanawiasz się, co podarować ukochanemu tacie z okazji Dnia Ojca? Bez obaw – mamy dla ciebie kilka wskazówek, które pozwolą ci sprawić ojcu wielką radość, bez ryzyka nietrafionego prezentu.

Zobacz szablon „Prezent dla taty” i inne szablony dla taty

Pomysł 1: Fotoksiążka pełna wspomnień

Jaki prezent na Dzień Ojca? Nie ma co ukrywać – najlepszy prezent dla ojca to ten, który skomponujemy samodzielnie. Własnoręczny prezent dla taty nie tylko udowodni mu, jak wiele wysiłku włożyliśmy w przygotowanie oryginalnej niespodzianki, ale także przez długi czas będzie przywoływał ciepłe skojarzenia. Fotoksiążka lub fotoalbum, który stworzymy według własnej wizji bez wątpienia okaże się takim właśnie upominkiem.

Co zamieścić w fotograficznym prezencie na Dzień Ojca? Najlepiej te fotografie, które stale będą przypominały mu o tym, kto mu go podarował. Skomponuj fotoksiążkę z waszych wspólnych zdjęć z różnych momentów życia. Możesz mieć pewność, że twój tata będzie naprawdę wzruszony.

Pomysł 2: Karta podarunkowa

Jeśli twój tata jest kreatywny, podaruj mu kartę podarunkową, która umożliwi mu skomponowanie i zakup swojej własnej fotoksiążki czy fotoalbumu. Ten pomysł na prezent dla taty jest także opcją „nieco bezpieczniejszą” wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, czy album skomponowany przez nas na pewno trafi w gusta obdarowywanego.

Karta podarunkowa okaże się także prawdziwą gratką dla pasjonatów fotografii – jeśli twój tata uwielbia robić zdjęcia, będzie mógł w ten sposób stworzyć swój własny, profesjonalny zbiór, który z dumą będzie prezentował podczas rodzinnych spotkań.

Szablony

Pomysł 3: Rodzinna sesja fotograficzna

Chciałbyś wręczyć w prezencie dla taty fotoksiążkę lub album, jednak okazuje się, że nie posiadasz żadnych odpowiednich rodzinnych fotografii? Doskonałym prezentem dla taty będzie zorganizowanie sesji fotograficznej, podczas której wykonasz odpowiednie zdjęcia.

Nie musisz wcale wynajmować profesjonalnego fotografa – najważniejsze, aby wykonane zdjęcia były pełne ciepłych emocji, które w późniejszym czasie wypełnią także własnoręcznie wykonany album.

Pomysł 4: Wspólnie spędzony czas

Żaden z prezentów nie zastąpi naszym bliskim cennego czasu, jaki możemy im poświęcić. Jeśli jesteś zapracowany i ciągle trudno ci znaleźć choćby chwilę na spędzenie czasu z rodzicami, wspólny wypad to doskonały pomysł na prezent na Dzień Ojca. Zaplanuj wycieczkę rowerową, piknik, czy wypad do kina lub na koncert – cokolwiek, abyście mogli cieszyć się swoim towarzystwem.

Przy okazji, to także doskonałe okoliczności, by wykonać nowe, wspólne zdjęcia.

Pomysł 5: Coś odrobinę szalonego

Dzień Ojca to także doskonała okazja na to, by podarować tacie odrobinę ostrzejszych emocji. Niezależnie od jego wieku, z pewnością ucieszy go drobna odskocznia od codzienności. Od dawna marzył o przejażdżce drogim, sportowym samochodem? A może jego marzeniem był lot paralotnią?

Wystarczy, że przeprowadzisz z nim dyskretną rozmowę na temat jego szalonych marzeń, a inspiracja do oryginalnego upominku dla taty znajdzie się sama. Emocjonujący prezent dla taty na długo pozostawi po sobie świetne wspomnienia.

Pomysł 6: Impreza niespodzianka

Kto powiedział, że idealny prezent na dzień ojca to wyłącznie ten w formie przedmiotu? Wraz z rodzeństwem przygotujcie prezent dla taty w postaci rodzinnego przyjęcia-niespodzianki w lekko amerykańskim stylu. Balony i plastikowe kubeczki mile widziane! Dodatkowo, na potrzeby przyjęcia możecie przygotować prezentację z fotografiami, w której podziękujecie swojemu tacie za wszystkie cudowne wspomnienia.

Jak widać, prezenty na Dzień Ojca nie muszą być nudne i przewidywalne. W tym roku zaskocz swojego tatę, podarowując mu coś, czego absolutnie się nie spodziewa.

Pamiętajmy, że najlepsze prezenty to te, w które włożymy serce i zaangażowanie – wtedy możemy mieć absolutną pewność, że pozostawią po sobie pozytywne emocje na naprawdę długi czas.

Zobacz szablon „Prezent dla taty” i inne szablony dla taty
Oryginalny pomysł na prezent dla taty
4.5 (90.1%) 97 głosów