Pomysły na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to okazje, w których możemy przypomnieć bliskim nam osobom, jak wiele dla nas znaczą. W końcu dla większości z nas, dziadkowie zaraz po rodzicach odgrywają najważniejszą, rodzinną rolę.

W dniu ich świąt warto wręczyć im poruszający drobiazg, który będzie przywoływał skojarzenia z ukochanym wnukiem. Jak sprawić, aby standardowe upominki na Dzień Babci i Dziadka zyskały oryginalny charakter?

Zobacz szablon „Prezent na Dzień Dziadka” i inne szablony dla babci i dziadka

Dzień Dziadka – wierszyki i życzenia w odświeżonej wersji

Życzenia lub wierszyki w postaci laurki na Dzień Dziadka to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent dla dziadka. Nie ma się czemu dziwić – w końcu nic nie porusza tak bardzo, jak własnoręcznie wykonany prezent, w który włożyliśmy mnóstwo serca. Jeśli chcesz zaskoczyć swojego dziadka, unowocześnij tradycyjną laurkę, wykonując ją w nieco inny niż do tej pory sposób.

Inspiracją do wykonania laurki na Dzień Dziadka mogą być zainteresowania obdarowywanego. Twój dziadek pasjonuje się wędkarstwem? Wykorzystaj do stworzenia kartki okolicznościowej żyłki, haczyki czy inne akcesoria wędkarza. Do wykonania wyjątkowej laurki nie potrzebne są ci nadzwyczajne zdolności plastyczne, a jedynie dobry pomysł. Jeśli jednak kompletnie nie ufasz swoim umiejętnościom manualnym, możesz zdecydować się również na laurkę na Dzień Dziadka wykonaną techniką komputerową, która pozwala na o wiele bardziej precyzyjne wykonanie dowolnej grafiki czy dodanie wierszyka lub życzeń.

Niebanalnym pomysłem będzie także wykonanie laurki w postaci prezentacji multimedialnej – w tym wypadku, możesz wykorzystać zarówno wierszyki na Dzień Dziadka, zdjęcia i podkład muzyczny. Twój dziadek z całą pewnością będzie mile zaskoczony!

Polecane szablony

Wzruszający prezent na Dzień Babci. Życzenia w oryginalnym wydaniu

Nie ulega wątpliwości, że obdarowywana ucieszyła by się ze zwykłej laurki na Dzień Babci. Jeśli jednak chcesz ją zaskoczyć prezentem, którego by się nie spodziewała, życzenia na Dzień Babci połącz z upominkiem nawiązującym do jej zainteresowań i stylu życia. Twoja babcia uwielbia zajmować się kwiatami? Wręcz jej roślinkę w donicy, którą własnoręcznie ozdobisz, a przy okazji dodasz do niej życzenia lub wierszyk na Dzień Babci.

Jeśli z kolei masz do czynienia z miłośniczką gromadzenia pięknych i wymownych pamiątek, zaprojektuj dla babci album ze zdjęciami, do którego także możesz dołączyć osobiste życzenia. Umieść w nim fotografie z waszych wspólnie spędzonych chwil – gwarantujemy, że w oku twojej babci zauważysz błysk wzruszenia.

Dobrym pomysłem na prezent dla babci będzie także wręczenie gadżetu z pamiątkowym napisem lub zdjęciem. Może być to koszulka, kubek czy poduszka. Modnym motywem są również naścienne ozdoby w formie samodzielnie komponowanych napisów. Życzenia w takiej wersji z pewnością zaskoczą twoją babcię bardziej, niż standardowa laurka.

Wierszyki na Dzień Babci i dziadka w wersji „na żywo”

Pamiętasz, gdy będąc dzieckiem z ogromną ochotą występowałeś przed całą rodziną recytując wyuczone w przedszkolu wierszyki? Niezależnie od twojego wieku, pomysł ten warto wykorzystać z okazji dnia babci i dziadka także i teraz. Zorganizuj dla bliskich rodzinne spotkanie w restauracji, podczas którego wygłosisz samodzielnie przygotowane życzenia lub zabawny wierszyk. Taki występ z pewnością przyniesie mnóstwo uciechy nie tylko twoim dziadkom, ale i reszcie krewnych.

Jeśli dodatkowo odnajdujesz w sobie zdolności aktorskie, wraz z rodziną możecie przygotować zabawną scenkę sytuacyjną nawiązującą do życia twoich dziadków, którą uwiecznicie na pamiątkowym nagraniu video.

Więc co kupić na Dzień Babci i Dziadka? Jak wiadomo, w przypadku okazji takich jak Dzień Babci i Dziadka, najistotniejsza jest pamięć i czas spędzony wspólnie z bliskimi. Pamiętajmy jednak, że aby sprawić radość, nie musimy wcale wydawać krocie na wyszukany prezent dla babci i dziadka.

Dobry pomysł i odrobina naszego zaangażowania sprawi, że samodzielnie przygotowana laurka na Dzień Dziadka i babci okaże się upominkiem idealnym. Wystarczy, że przygotujemy ją w nieco innej niż dotychczas wersji.

Zobacz szablon „Dla Dziadków” i inne szablony dla babci i dziadka
Pomysły na Dzień Babci i Dziadka
4.5 (90.77%) 143 głosów