Prezent dla rodziców na święta

Zbliżający się okres świąt to czas, w którym zastanawiamy się co nasi najbliżsi powinni otrzymać od nas jako prezent. Nie może to być zbyt oklepane, nie może też być niepraktyczne, najlepiej, żeby sprawiło dużo radości i przypominało o tym, jak bardzo są dla nas ważni.

I właśnie tutaj zaczyna się kłopot.

Zobacz szablon „Prezent na podziękowanie” i inne szablony na podziękowanie dla rodziców

Rodzice – kochamy ich najbardziej na świecie, a zdarza się, że w natłoku codziennych zajęć zapominamy im o tym powiedzieć. Święta to czas, kiedy to właśnie prezent dla rodziców może okazać im naszą wdzięczność, miłość i radość, że możemy spędzać z nimi ten magiczny czas świąt. Oto kilka pomysłów na prezent dla rodziców na święta.

Herbata, specjalnie przyrządzana, z zestawem do parzenia i filiżankami – niestety nie każdy z nas może delektować się kawą. Ciśnienie, zażywane leki czasem to uniemożliwiają. Ale herbata? Aromatyczna, której typ można wybrać w zależności od intensywności, zapachu, rodzaju? Tak samo jak kawa – potrafi poprawić nastrój nawet w najzimniejsze dni, a koc, książka i filiżanka pysznej herbaty… no właśnie, przejdźmy do książek.

Książki – każdy z nas powinien przeczytać rocznie co najmniej 3 książki. Jak z tym bywa – każdy wie. Mama lubi czytać książki o romansach? Tata zaczytuje się w kryminałach? Może oboje lubią poradniki dotyczące gotowania? A może interesują ich podróże? Dlaczego nie umilić im wolnego czasu właśnie cudowną książką, która wprowadzi ich w cudowny świat magii książek?

Szablony

Skoro wspomniałam o podróżach – jest to dość droga opcja, którą należy przemyśleć i jeśli jest możliwość, to ustalić z resztą rodziny. Voucher na dowolnie wybraną wycieczkę – obojętnie czy będzie to rejs statkiem, czy pobyt w górach – w zależności od budżetu, warto przemyśleć opcję nawet weekendową. Świeże powietrze, relaks, czas tylko we dwoje. I dowolny termin wycieczki – nie będzie można się wymigać!

Karnet do SPA lub gabinetu masażu – nasza kochana mama uda się na zabieg, który pozwoli jej się zrelaksować, a tata odda się w ręce doświadczonego masażysty, który rozmasuje obolałe mięśnie. Można połączyć obie te wersje, dla obojga rodziców. A później zaprosić ich na gorącą czekoladę.

Kurs tańca – rodzice tańczą? To świetnie. Zawsze można nauczyć się nowych kroków. Rodzice nie tańczą? No to czas najwyższy! Poprawi się kondycja, poprawi się sprawność fizyczna i na pewno pojawi się między nimi bliskość, o której czasem w pogoni czasu można zapomnieć… Warto spróbować – nawet mimo początkowych oporów – wystarczy kilka zajęć, a może okazać się, że Wasi rodzice to królowie samby!

Kolacja we dwoje – kto z nas nie marzył chociaż raz o pójściu do wykwintnej restauracji, z pysznym jedzeniem, cudowną obsługą, gdzie można poczuć się jak królewska para? Kochanym rodzicom należy się choć odrobina relaksu, za cały trud, który włożyli w nasze wychowanie. Nie zawsze było kolorowo, prawda? Warto wybrać naprawdę dobrą restauracją, z jedzeniem, które rodzice na pewno lubią i wręczyć im voucher podarunkowy na określoną kwotę. Tak, by mogli delektować się pysznym jedzeniem, swoim towarzystwem, nie myśląc o kosztach.

Fotoksiążka – tak, tak, pewnie takich albumów jest mnóstwo. Ale ile jest takich z obecnymi zdjęciami, gdzie pod każdym kolejnym jest nasza dedykacja? Dedykowana fotoksiążka to idealny pomysł na prezent dla rodziców na święta. Warto pomyśleć o tym wcześniej, aby przygotować zdjęcia. Nawet, kiedy nie możemy być przy naszych rodzicach osobiście pomyślmy ile radości da im moment, w którym otworzą album, znajdą wspólne zdjęcie ze swoimi dziećmi i zobaczą podpis : „Nasi najukochańsi rodzice. Kochamy Was najmocniej, Wasze dzieci”.

Skoro był już kurs tańca, była kawa i herbata, to może teraz karnet do kina? Dowolne filmy w dowolne dni, w dogodnej lokalizacji – na wspaniałe, wspólne wieczory! Cudowna opcja, zwłaszcza dla kinomaniaków.

Jak zaplanować podziękowania dla rodziców? Ostatnia propozycja z naszej listy – najważniejsze, aby święta spędzić razem. Na nic prezenty, droższe czy tańsze, kiedy przy wigilijnym stole zabraknie dzieci. Wiadomo – są sytuacje, kiedy nie jest to możliwe. Ale jeśli tylko jest… warto korzystać z tego z całych sił. A jeśli naprawdę nie da rady – oto kilka pomysłów, które można wykorzystać.

Zobacz szablon „Kochanym Rodzicom” i inne szablony na podziękowanie dla rodziców
Prezent dla rodziców na święta
4.4 (88.79%) 91 głosów