Jak wybrać prezent dla taty na święta?

Rozpieszczał nas, chronił i dbał, abyśmy zawsze otrzymywali to, o czym skrycie marzymy – tata to bezapelacyjnie jedna z najważniejszych osób w życiu każdego z nas.

W podziękowaniu za dobro, które od niego otrzymaliśmy, warto pamiętać o każdej okazji do wręczenia mu choćby drobnego upominku. Jedną z takich okoliczności są święta – czas spędzany
w rodzinnym gronie, gdy przypominamy sobie nawzajem, jak wiele dla siebie znaczymy.

Dziś podpowiadamy, jak wybrać idealne prezenty dla ojców o różnych temperamentach.

Zobacz szablon „Prezent dla ojca” i inne szablony dla taty

Prezent dla ojca – jak wybrać odpowiedni trop?

Większość z nas z łatwością przygotowuje prezent dla żeńskich członków rodziny – nawet, gdy nie do końca znane są nam gusta obdarowywanej, możemy przypuszczać, że typowo damskie upominki takie jak kosmetyki czy biżuteria okażą się trafione. Problem często pojawia się, gdy przychodzi czas na wręczenie prezentu świątecznego mężczyźnie, na przykład ojcu.

Mimo, że znamy go całe życie, często wybór standardowego upominku okazuje się nie lada wyzwaniem. Niejeden tata stroni od eleganckich perfum, a modne, galanteryjne dodatki po odpakowaniu wrzuca w czeluście szafy. Kłopotem okazuje się także ojciec, który z racji intensywnego życia zawodowego nie ma czasu na realizację własnych pasji.

Czym zatem kierować się wybierając świąteczny prezent dla taty? Głównym kryterium, nad którym powinniśmy się pochylić jest tryb życia naszego ojca. Zastanówmy się, co na co dzień sprawia mu najwięcej radości, a czego być może akurat mu brakuje. Przestudiujmy także jego zainteresowania – małe i duże – które mogą okazać się tropem idealnym do przygotowania idealnego upominku. Podarunkami, które zawsze wywołają uśmiech na twarzy są również wzruszające foto-prezenty.

Szablony

Świąteczny prezent dla taty-domatora

Jeśli twój ojciec to typ spokojnego pana domu, pomysł na prezent dla taty paradoksalnie nie będzie należał do najprostszych. Powinieneś dokładnie obserwować, co twój tata najchętniej robi po powrocie do domu po pełnym pracy dniu. Jeśli relaksuje się przy muzyce jazzowej sprawdź, czy w ostatnim czasie nie pojawił się nowy krążek nieznanego mu jeszcze zespołu.

Ojcowie spędzający wolne chwile czytając kryminały ucieszą się z owej publikacji ich ulubionego autora. Można przypuszczać, że tata-domator to osoba rodzinna, dla której bliscy stanowią istotny element codzienności. Wobec tego, prezent dla taty na święta może śmiało nawiązywać także do najbliższych mu osób. Łza wzruszenia w oku twojego ojca pojawi się, gdy podarujesz mu samodzielnie przygotowany Fotoalbum ze zdjęciami rodziny.

Taki podarunek sprawdzi się idealnie podczas wspólnie spędzanych, świątecznych dni, gdy wszyscy razem będziecie mogli przeglądać familijne fotografie.

Jaki prezent dla ojca zapracowanego?

Nietrudno też o ojców, którzy większość dnia spędzają w pracy, niejednokrotnie „przynosząc ją” do domu. Świąteczny prezent dla taty zapracowanego powinien być przede wszystkim praktyczny – sprawdzą się tu więc upominki takie jak na przykład nowa teczka, organizer na dokumenty czy eleganckie pióro. Możesz także zapewnić swojemu tacie odrobinę relaksu, fundując mu weekendową wycieczkę czy po prostu zwykły wypad do kina na film, który ostatnio go zainteresował.

Jeśli twój zapracowany tata często wyjeżdża, z pewnością bardzo tęskni za widokiem najbliższych. Doskonałym upominkiem w takim wypadku okaże się Minibook – wasze rodzinne fotografie w mini wydaniu. Dzięki ich kompaktowości, tata pracujący zawsze będzie mógł mieć zdjęcia bliskich osób przy sobie.

Prezent dla taty-pasjonata

Najprostszą wydaje się sytuacja, w której nasz tata znany jest wszystkim z charakterystycznego hobby, które stale kultywuje.

W tej sytuacji, prezent dla ojca na święta powinien stanowić niejako urozmaicenie jego zainteresowań. Pasjonat gotowania ucieszy się z nowego kompletu noży lub książki kucharskiej ulubionego kucharza, z kolei majsterkowiczowi z pewnością przyda się nowe pudełko na narzędzia.

Tata posiadający życiowe hobby zapewne posiada także mnóstwo zdjęć z nim związanych. Strzałem w dziesiątkę okaże się Fotoksiążka, w której je umieścisz, dobierając indywidualny szablon i dodając do zdjęć zabawne podpisy.

Zobacz szablon „Prezent dla ojca” i inne szablony dla taty
Jak wybrać prezent dla taty na święta?
4.5 (89.48%) 97 głosów