Prezent na 80 urodziny – zrób niespodziankę i podaruj coś wyjątkowego!

80 lat to naprawdę sędziwy wiek. Osoby, które go osiągnęły, pamiętają jeszcze pierwszą połowę minionego wieku.

Tak wyjątkowy dzień zasługuje na szczególne uczczenie. Oprócz rodzinnej imprezy warto również zadbać o ciekawy prezent, który będzie wspaniałą niespodzianką na 80 urodziny bliskiego. Co na 80 urodziny będzie więc najlepszym wyborem?

Fotoksiążka rodzinna jako prezent na 80 urodziny dla babci lub dziadka
Zrób coś kreatywnego ze swoimi zdjęciami – zobacz szablony urodzinowe i stwórz fotoksiążkę

Dopasowany prezent na 80 urodziny babci i dziadka

Zanim przystąpisz do poszukiwań idealnego podarunku, najpierw dokładnie się zastanów co rzeczywiście ucieszy osobę w tym wieku. Śmieszne prezenty dla 80-latka lub nikomu niepotrzebne zestawy kosmetyków raczej nie sprawdzą się w tym przypadku. Prezent dla 80-latki lub 80-latka musi w pełni odpowiadać okazję, z jakiej ma być podarowany.

Kwiaty i czekoladki na prezent to klasyczny zestaw, pasujący na każdą okazję. Ale czy w tak wyjątkowym dniu, jakim są 80 urodziny bliskiej osoby chcemy wręczać prezent taki jak zawsze – uniwersalny, ale i kompletnie nie zapadający w pamięci?

Biorąc pod uwagę podeszły wiek solenizanta, a tym samym jego wieloletnie życiowe doświadczenie, warto poszukać czegoś, co pozwoli docenić jego całe dotychczasowe poświęcenie. Formę prezentu warto również dostosować do tego, kim jest dla nas jubilat. Nie chcesz przecież, aby upominek okazał się nietrafioną niespodzianką na 80 urodziny.

Jubileusz taty lub dziadka – czyli prezent na 80 urodziny dla mężczyzny

Zastanawiasz się jaki prezent na 80 urodziny dziadka będzie najlepszym rozwiązaniem? Trudno się nie zgodzić – pomysł na prezent dla mężczyzny często bywa kłopotliwy. Kolejna para skarpetek czy perfumy to niezbyt oryginalny prezent. Sytuacja może być jeszcze trudniejsza, gdy musimy sprawić prezent dla teścia – czyli podarunek w dobrym guście i z klasą.

W przypadku tak niecodziennej okoliczności, jaką są 80 urodziny, nie można postawić na śmieszny prezent z grawerem w postaci zabawnego kufla do piwa czy noża myśliwskiego. Niestety nie odzwierciedlają one istoty tego wyjątkowego dnia. Prezent dla 80-latka powinien wyróżniać się charakterem, ale i przekazywać niecodzienne emocje.

Ciekawą propozycją prezentu na 80 urodziny dziadka, taty, wujka czy teścia jest fotoksiążka rodzinna. Starannie wykonana i zaprojektowana z myślą o solenizancie będzie stanowiła oryginalny urodzinowy prezent dla 80-latka.

Szablony

A kiedy jubilatem jest kobieta? Wybierz trafny prezent na 80 urodziny babci lub mamy

Jeśli solenizantką jest twoja mama lub babcia, z pewnością zasługuje na wyjątkowy prezent na 80 urodziny. Zastanów się jaką część życia z tych 80 lat poświęciła rodzinie. Odpowiedni prezent dla 80-latki to idealna okoliczność podziękowania jej za cały trud włożony w pełnienie roli matki, babci i żony.

Fotoksiążka jest równie trafnym pomysłem na prezent urodzinowy dla kobiety. Przecież to one dbają o to, aby cały dom ozdobiony był ramkami ze zdjęciami najbliższych. Z tego względu fotoksiążka, w której zebrane będą fotografie całej rodziny wydaje się być prezentem idealnym. Mamę czy babcię z pewnością ucieszą zdjęcia jej męża, pociech i wnuków. Może warto spróbować ułożyć fotografie chronologicznie, aby stanowiły krótką historię rodzinną zamkniętą w jednej fotoksiążce?

Można być pewnym, że tak wyjątkowy prezent dla 80-latki wywoła wielkie wzruszenie. Fotografie najbliższych zawsze chwytają za serce, bez względu na wiek.

Spraw, aby prezent na 80 urodziny był przyjemny

Osoby starsze borykają się z wieloma dolegliwościami. Często więc jako prezent na urodziny otrzymują syropy, witaminy, maści i inne produkty apteczne. Niestety, nie jest to dobry sposób na oderwanie myśli solenizanta od tych przykrych stron osiągnięcia sędziwego wieku. Nie warto przypominać mu o jego dolegliwościach, z którymi zmaga się każdego dnia.

Uczyń, aby tak ważny jubileusz mógł spędzić w radości, ciesząc się z pozytywnych aspektów osiągnięcia 80-tki, którymi jest bez wątpienia liczna, wielopokoleniowa rodzina.

Fotoksiążka jako wspaniały prezent dla 80-latki
80 urodziny to najlepsza okazja, by podarować naszym bliskim prezent, płynący prosto z serca

Co kupić na 80 urodziny? Fotoksiążka ze starych zdjęć, czyli klimat ubiegłych lat

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że postęp technologiczny dopiero od niedawna pozwala na wykonywanie fotografii w znakomitej jakości. Niestety za czasów naszego solenizanta nie było takich możliwości. W niczym to jednak nie przeszkadza! Pamiętajmy o tym, że czarno-białe fotografie z lat 60-tych mają swój niepowtarzalny klimat! Co prawda nie odznaczają się one najwyższą jakością, ale uchwycone na nich momenty są w pełni naturalne i jedyne w swoim rodzaju.

Aby wykonać fotoksiążkę ze skanowanych zdjęć nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu – wystarczy udać się ze swoimi fotografiami do najbliższego punktu ksero, w którym za kilka złotych wykonane zostaną skany. Następnie, razem z pozostałymi zdjęciami w formie elektronicznej, pozostaje tylko wgrać je do edytora dostępnego na stronie Printu. Rozmieszczenie ich we własnym projekcie fotoksiążki to już czysta przyjemność.

Przy pomocy skanów zdjęć będziemy mogli wykonać fotoksiążkę, przedstawiającą wszystkie pokolenia w naszej rodzinie – od osób, które już odeszły, aż po najmłodsze prawnuki. Ciekawym pomysłem na prezent urodzinowy dla 80-latka jest stworzenie fotoksiążki w formie drzewa genealogicznego. Solenizant z pewnością częstokrotnie będzie powracał do takiego prezentu, siedząc wieczorem w fotelu i rozmyślając o minionych latach. Taki prezent z pewnością będzie udaną niespodzianką na 80 urodziny.

A kiedy do uroczystości 80 urodzin zostały 2 dni…

Jeżeli uroczystość 80-tych urodzin odbywa się za kilka dni i nie zdążysz wykonać i zamówić fotoksiążki na czas, lub po prostu nie masz tylu zdjęć, które chciałbyś umieścić w fotoksiążce to nic straconego. Możesz wówczas wspomnieć solenizantowi, że czeka go jeszcze jedna niespodzianka po uroczystości – fotoksiążka jubileuszowa.

Na samej imprezie koniecznie dokumentuj każdy ważny moment – zapraszaj bliskich do pozowanych zdjęć z jubilatem, ale również wykonuj je z zaskoczenia. Dzięki temu zbierzesz materiał na wykonanie fotoksiążki z samej uroczystości.

Jak wiadomo – wszystko co dobre, szybko się kończy – daj solenizantowi możliwość powrotu do tych radosnych momentów. 80-te urodziny to jedna z nielicznych okazji, podczas których cała rodzina skupia uwagę na jednej osobie. Dla jubilata oznacza to wiele emocji, wzruszenia i radości. Zaprojektowana fotoksiążka pozwoli zatrzymać te najcenniejsze chwile i powracać do nich w każdym momencie.

Idealny prezent na 80 urodziny babci to fotoksiążka ze zdjęciami najbliższych
Umieść wspomnienia bliskiej Ci osoby w estetycznej fotoksiążce – zobacz szablony urodzinowe i zainspiruj się

Dlaczego fotoksiążka jako prezent na 80 urodziny to dobry pomysł? – podsumowanie

    • Dla osób w podeszłym wieku rodzina to najważniejsza wartość. Gdy wiedzą, że mają wokół siebie wspierające je osoby czują się bezpieczniej. Jako prezent na 80 urodziny podaruj im fotoksiążkę, która upewni ich o tym, że są wokół nich osoby, na które zawsze mogą liczyć i pozostaną z nimi do końca.
    • Fotoksiążka może pełnić rolę drzewa genealogicznego. Wystarczy zeskanować pamiątkowe zdjęcia swoich przodków.
    • Możesz w niej zamknąć całą wielopokoleniową historię rodzinną. Wyobraź sobie reakcję obdarowywanej osoby – w jednym miejscu odnajdzie zarówno zdjęcia osób, które już dawno odeszły i pozostawiły po sobie ślady w pamięci, jak i nowo narodzone pokolenie wnucząt.