Moda na sesje ciążowe. Dlaczego powinnaś ją zorganizować?

W ostatnich latach sesje ciążowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród przyszłych mam. Coraz więcej z nas chce uwiecznić na zdjęciach wyjątkowe 9 miesięcy, które miną szybko i niepostrzeżenie.

Zastanawiasz się, czy sesja ciążowa to pomysł dobry dla ciebie? Sprawdź, dlaczego powinnaś się na nią zdecydować.

Zobacz szablon “Pamiętnik ciążowy” i inne szablony dziecięce

Sesje ciążowe – trend ostatnich lat

Zdjęcia w ciąży w ostatnim czasie stają się prawdziwym hitem. Ciężarne chętni aranżują scenerię i swój wygląd po to, by w wyjątkowy sposób uwiecznić cudowny czas “stanu błogosławionego”.

Okazuje się, że sesja w ciąży dawniej nie była równie popularna, co dziś. Niegdyś poczęcie dziecka traktowano z większym dystansem, pozostawiając wieść o nim tylko dla najbliższego grona. Sama ciężarna nie zawsze chciała być fotografowana. Jak jest dziś?

Panie z coraz większą chęcią pokazują światu swój ciążowy brzuszek, podkreślając go strojem i uwieczniając na fotografiach. Ta wspaniała tendencja sprawia, że po upływie 9 miesięcy ciąży pozostają nam cudowne wspomnienia w postaci fotografii, które przez resztę życia będą wzruszały nas i naszych najbliższych.

Szablony

Sesje ciążowe – wybór scenerii

Jeśli zastanawiasz się nad własną sesją ciążową, z pewnością twoje myśli zaprząta wybór odpowiednich okoliczności. Wśród trendów zauważyć można sesje ciążowe na łące, w lesie, na plaży, ale i w domowym zaciszu.

Ważne, aby miejsce twojej sesji ciążowej było dla ciebie w pełni komfortowe. To gwarancja doskonale wykonanych zdjęć – gdy będziesz czuła się dobrze, doskonale wyjdą zarówno te wykonane na malowniczej polanie, jak i w twojej sypialni.

Wygląd przyszłej mamy na sesji ciążowej

W makijażu, czy saute? Sesja w eleganckiej sukni, czy może rozbierana – wzorem największych celebrytek? Zrób tyle, na ile się odważysz – pamiętaj, że zdjęcia z sesji ciążowej po latach będzie chciało oglądać całe grono twoich bliskich.

Jeśli chcesz, wykonaj dwie partie zdjęć – eleganckie, które udostępnisz wszystkim, zainteresowanym osobom i te wykonywane nago, prezentujące piękno kobiecego ciała w ciąży – do wglądu tylko dla najbliższych osób.

Wskazówka: każdorazowo warto podkreślić swój ciążowy brzuszek – czy to strojem, czy zabawnymi ilustracjami.

Rola przyszłego taty

Nie zapominajmy, że ciąża dotyczy was obojga. Warto pozwolić przyszłemu tacie na uczestniczenie w sesji ciążowej, czy nawet jego udział w kilku fotografiach. Dla ciebie to gwarancja, że przed obiektywem będziesz czuła się pewniej i bardziej komfortowo, dla niego – bez wątpienia niesamowite wyróżnienie.

Zdjęcia z sesji ciążowej – jak je oprawić?

Stało się – pierwszą sesję ciążową masz już za sobą i możesz cieszyć się poruszającymi zdjęciami. Następnym etapem jest zapewnienie im należytej oprawy, która pozwoli tobie i twoim bliskim wygodnie móc przeglądać fotografie przez całe lata.

Nośniki cyfrowe i tradycyjne albumy z pewnością nie sprawdzą się równie znakomicie, co okazjonalny Fotoalbum czy Fotoksiążka. Innowacyjna aplikacja pozwoli ci na dowolne rozmieszczenie zdjęć z sesji ciążowej, dodanie dowolnych podpisów i wybór odpowiedniego szablonu. Zaprojektowanie tak znakomitej pamiątki zajmie ci zaledwie kilka chwil, a już po kilku dniach otrzymasz ją pocztą.

Doskonała pamiątka dla bliskich

Fotoalbum lub Fotoksiążka ze zdjęciami z sesji ciążowej to wspaniała pamiątka dla ciebie i twojej rodziny. Również i twoje dziecko, którego dopiero się spodziewasz z chęcią za parę lat obejrzy wykonane w tym cudownym czasie fotografie. To również znakomity pomysł na pamiątkowy prezent dla męża, czy rodziców.

Zdjęcia z sesji ciążowej możesz wykorzystać również do stworzenia minimalistycznego Minibooka, który w wygodny sposób prześlesz pocztą tym bliskim, którzy akurat nie mogą towarzyszyć ci w tym wyjątkowym momencie życia.

Wniosek jest jeden – sesję ciążową powinna wykonać bez wyjątku każda ciężarna, a zwłaszcza ta, która przeżywa ten wyjątkowy stan po raz pierwszy w życiu. Po latach, ty, twoje dziecko oraz wasi najbliżsi ze wzruszeniem i radością będziecie przeglądać pamiętnik ciąży, czyli zdjęcia z jednego z najpiękniejszych okresów życia kobiety.

Zobacz szablon “Roczek” i inne szablony dziecięce