Pierwsze urodziny – prezent na roczek dla chłopca

Datę przyjścia na świat i datę pierwszych urodzi dzieli jedynie dwanaście miesięcy. Biorąc pod uwagę zachodzące w tym czasie zmiany w życiu maleństwa i jego rodziców, to bardzo krótki okres.

Z drugiej strony pierwsze urodziny są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu najmłodszych członków rodziny. Jaki prezent na roczek dla chłopca będzie odpowiedni?

Zobacz szablon “Pierwszy rok syna” i inne szablony dziecięce

Prezent dla chłopca na pierwsze urodziny

Pomysłów na podarunek dla jednorocznego chłopca może być wiele. Przecież przez lata utarło się, że mali chłopcy lubią bawić się samochodzikami i grać w piłkę. O ile kolorowa, sensoryczna piłka może zainteresować małego kawalera, to nie wszystkie elektroniczne pojazdy będą dla niego odpowiednie.

Wybierając prezent na roczek dla chłopca, trzeba się kierować przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Oczywiste jest, że oznaczenia wieku na dziecięcych zabawkach są po to, aby zbyt małe dzieci nie miały dostępu do gadżetów, które mogłyby stanowić dla nich zagrożenie.

Poza tym przed zakupem podarunku warto skonsultować swoją pomysłowość z rodzicami szkraba. Bowiem nie każda zabawka może spodobać się im, a wtedy obdarowujący wyda jedynie niepotrzebnie pieniądze, bo malec i tak nie będzie mógł się nią bawić.

Szablony

Prezent na pierwsze urodziny czy na lata?

Innym wyjściem z sytuacji jest podarowanie prezentu, który sprawdzi się przez lata. Co może nim być? Często rodzice chrzestni czy dziadkowie małego solenizanta zakładają mu fundusz bądź konto oszczędnościowe. Wpłacając tam regularnie nieduże kwoty, gromadzą oszczędności na przyszłość małego solenizanta.

Taki prezent na roczek jest bardzo rozsądny i może okazać się przydatny w przyszłości. Uzbierane środki będą zabezpieczeniem dla przyszłości dziecka na wypadek trudnej sytuacji życiowej lub będą stanowiły solidny finansowy start w dorosłe życie. Chyba to rozwiązanie jest lepsze niż wydawanie kilkuset złotych na zabawki, które zaraz wylądują w kącie dziecięcego pokoju.

Foto prezent na roczek dla chłopca

Jednak na regularne wpłaty gotówki na konto malca mogą sobie pozwolić jedyne najbliżsi członkowie jego rodziny. Jednak przyjaciele rodziców również mogą podarować malcowi coś, co przez dłuższy czas będzie dla niego cennym podarunkiem.

Fotoksiążka z jego zdjęciami z pierwszych dwunastu miesięcy to z pewnością oryginalny prezent na roczek dla chłopca. I chociaż może maluch nie od razu będzie w stanie samodzielnie przeglądać zdjęcia, to z czasem, kiedy będzie dorastał, będzie chętnie do nich wracał. Poza tym, jeśli – oprócz fotografii solenizanta – znajdą się w niej również zdjęcia jego rodziców czy rodzeństwa, to ten nietypowy prezent na pierwsze urodziny będzie odgrywał również duże znaczenie w edukacji malucha.

Nic nie sprawi mu większej radości niż wskazywanie mamy, taty i siostry na obrazkach swojej własnej książki. Jeśli jednak album ma spełniać również taką rolę, to warto pokusić się o jego nieco droższą wersję – fotoalbum. Zdjęcia drukowane na sztywnych kartach będą znacznie bezpieczniejsze i bardziej atrakcyjne dla poznającego świat szkraba niż miękkie strony fotoksiążki, które mogą się niechcący wyrwać. Oczywiście bez względu na rodzaj produktu, mały solenizant będzie mógł korzystać ze swojego prezentu wyłącznie pod opieką swoich rodziców.

Taki wyjątkowy prezent na roczek dla chłopca sprawi dużo radości zarówno jemu, jak też jego opiekunom.

Zobacz szablon “Album dla dziecka” i inne szablony dziecięce