Album naszego dziecka – jak go stworzyć?

Każdy rodzic chce dokumentować kolejne etapy życia swojej pociechy. Najlepszym i najprostszym sposobem, by to osiągnąć są zdjęcia – któż z nas nie ma w rodzinnym domu choć małego albumu poświęconego swojemu dzieciństwu?

Dziś, korzystając z rozwoju technologii możesz stworzyć ponadczasowy i wzruszający album dla dziecka. Wystarczy odrobina wyobraźni.

Zobacz szablon “Rodzeństwo” i inne szablony dziecięce

Album małego dziecka. Wzruszająca pamiątka

Dziecko jest dla rodziców największym skarbem – nic więc dziwnego, że dumni i szczęśliwi chcą uwieczniać jego oblicze na zdjęciach. Pierwszy rok syna, pierwszy dzień w przedszkolu, czy wygrana w zawodach – każda okazja jest dobra, by utrwalić kolejny, mały sukces swojej pociechy.

Obecnie coraz częściej zdjęcia maluchów przechowujemy na dyskach komputera, czy w telefonach. Taka forma zapisu zdecydowanie odbiera fotografiom ich magiczny charakter – nie wspominając o tym, że w każdym momencie zdjęcia mogą ulec utracie. Alternatywą jest powrót do klasycznego albumu dla dziecka, tym razem jednak w nieco unowocześnionej formie.

Szablony

Album dziecka od poczęcia

To oryginalny pomysł dla rodziców, którzy lubią się wyróżniać. Album ze zdjęciami pociech w pierwszym dniu szkoły czy podczas wakacji posiada każdy, ale zdjęcia jeszcze z czasu przed porodem? To dopiero wzbudzi zaskoczenie! Jeśli spodziewasz się pociechy, możesz rozpocząć planowanie Fotoalbumu już na etapie ciąży. Rozpocznij go od zdjęć USG, lub siebie samej – z imponującym brzuszkiem.

Gdy maleństwo pojawi się na świecie, Fotoalbum będziesz mogła kontynuować, wzbogacając go o nowe fotografie.

Spontanicznie, czy u fotografa?

Zdjęcia w albumie małego dziecka mogą pochodzić z profesjonalnej sesji zdjęciowej, jednak jak wielu sądzi – najlepsze będą te nie całkiem zaplanowane. W końcu istotne momenty, takie jak pierwszy kroczek czy występ na szkolnym przedstawieniu są często niespodziewane, a tym samym – najpiękniejsze. Mając w domu małego brzdąca, warto mieć zawsze pod ręką smartphone z aparatem – nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja do niepowtarzalnego zdjęcia.

Pierwsze osiągnięcia w albumie małego dziecka

Album małego dziecka może prezentować kolejne, ważne etapy w życiu malucha, począwszy od narodzin. Pierwszy ząbek, pierwszy, samodzielny krok czy jazda na rowerze – każde, niewielkie osiągniecie jest zdecydowanie warte uwiecznienia. Doskonałym pomysłem będzie Fotoksiążka dokumentująca kolejne sukcesy twojej pociechy. Kiedyś, gdy ta będzie już dorosła, ze wzruszeniem będziecie wspólnie przeglądać karty tej wyjątkowej pamiątki.

Wasza sesja w albumie dla dziecka

Tworząc album małego dziecka, warto pomyśleć również o sesji rodzinnej. Kilka zdjęć w waszym, kompletnym gronie zdecydowanie powinno znaleźć się w tak ważnym zbiorze. Zorganizuj profesjonalną sesję rodzinną, lub zróbcie ją sami – w wybranym plenerze. Piękne, pełne miłości fotografie będą cieszyły waszą rodzinę przez długie lata.

Zdjęcia w tym klimacie również warto rozpocząć już wtedy, gdy dopiero spodziewacie się malucha – w ten sposób połączycie piękną sesję ciążową, z albumem małego dziecka.

Upominkowy Minibook jako album dla dziecka

Twoim przyjaciołom urodziło się dziecko, a na horyzoncie czeka okazja do wręczenia im niebanalnego prezentu? Niewielki Minibook może być idealną inspiracją do stworzenia poruszającego upominku. Jedyne, co musisz zrobić, to zdobyć zdjęcia pociechy znajomych w formie cyfrowej (możesz poprosić o pomoc bliską im osobę). Ze zdobytych fotografii skomponuj Minibook, do którego możesz dodać wzruszającą dedykację. Takiego prezentu twoi bliscy długo nie zapomną.

Minibook jako album dla dziecka to również doskonały prezent dla waszych rodziców, którzy chcą mieć zdjęcia ukochanego wnuka zawsze przy sobie. To idealny upominek z okazji Dnia Ojca, Dnia Matki czy świąt Bożego Narodzenia.

Jak widać, album dla dziecka nie musi być przewidywalny. Jeśli zorganizujemy go w formie innowacyjnego Fotoalbumu czy Fotoksiążki, będzie łączył w sobie wzruszającą tradycję z nowoczesną i praktyczną formą.

Album dla dziecka z całą pewnością zajmie honorowe miejsce na waszej półce z pamiątkami, a wy będziecie powracali do niego wielokrotnie na przestrzeni wielu, kolejnych lat.

Zobacz szablon “Album rodzinny” i inne szablony dziecięce