Książka kucharska jako gustowny prezent

Istnieje lista prezentów, których podobno nie wypada dawać. Jednym z podarunków, który się na niej znajduje, jest książka kucharska.

Jednak wbrew pozorom może to być bardzo trafiony i miły prezent.

Zobacz szablon “Książka kucharska” i inne szablony kulinarne

Dla amatorów gotowania

Książka kucharska podarowana w prezencie ma podobno sugerować, że obdarowany… nie potrafi gotować! I chociaż to jakiś przestarzały stereotyp, wiele osób boi się podarować ten produkt.

A przecież książka kucharska może być miłym i ciekawym podarunkiem. Powinna albo trafiać w gusta kulinarne obdarowywanego albo mieć wyjątkową formę. O tę drugą bardzo łatwo zadbać.

Książka kucharska w formie fotoksiążki

Nikt nie powiedział, że książka kucharska musi być autorstwa kulinarnego mistrza na miarę Michela Morana. Równie dobrze autorem przepisów możesz być ty sam lub osoba, do której ma trafić książka.

Jak to możliwe? Wystarczy, że książkę kucharską przygotujesz w formie autorskiej fotoksiążki. Kilka zdjęć i sprawdzonych przepisów wystarczy, żeby zaskoczyć obdarowanego nietypowym prezentem.

Szablony

Mistrz kuchni? Mama!

Książka kucharska w formie fotoksiążki nie musi też wcale sugerować, że osoba, która ją otrzymała, nie umie gotować. Wręcz przeciwnie: estetycznie wydane przepisy mogą być dowodem na to, że szczególnie doceniamy jej umiejętności kulinarne.

Typowa książka kucharska zawiera receptury i zdjęcia przygotowanych dań. Jednak przygotowana przez ciebie fotoksiążka kulinarna nie musi być wcale tradycyjna. Wszystko zależy od tego, komu chcesz ją podarować.

Jeśli ma być to prezent dla mamy, której kuchnia jest nie do pokonania, to może oprócz zdjęć dań warto umieścić również fotografie jej autorki. Na pewno gdzieś w domowym archiwum znajdą się fotki mamy w kuchennym fartuszku krzątającej się po kuchni. Kilka takich zdjęć i fotografie z rodzinnych obiadów na pewno wzbogacą standardową książkę kucharską z przepisami. A mamę przekona do tego, że w oczach swoich dzieci jest mistrzem kuchni.

Zobacz szablon “Książka kucharska” i inne szablony kulinarne

Prezent dla przyjaciół

Fotoksiążka kucharska sprawdzi się też jako podarunek dla przyjaciół. Jeśli masz wśród znajomych pasjonata gotowania, książka kucharska z jego popisowymi daniami będzie dla niego miłą niespodzianką. Oczywiście największą trudnością będzie w tym przypadku zdobycie przepisów, które być może będą jest sekretem. Jednak warto się postarać, aby pozytywnie zaskoczyć nietypowym podarunkiem.

Jeśli twój znajomy jest prawdziwym miłośnikiem gotowania, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem dzieli się zdjęciami swych „dzieł” na mediach społecznościowych. Stamtąd też możesz je ściągnąć. Sytuacją idealną jest przypadek, kiedy domorosły kucharz prowadzi kulinarnego bloga. Wówczas musisz jedynie wybrać najlepsze przepisy, umieścić je w fotoksiążce i opatrzyć stosownym tytułem.

Twoja oryginalna książka kucharska dla przyjaciela zostanie dostarczona na wskazany przez ciebie adres w ciągu kilku chwil.