Dziennik ciążowy – stwórz swój pamiętnik ciąży w formie fotoksiążki!

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety – w oczekiwaniu na ukochane maleństwo zmieniamy się, a cały nasz świat wywraca się do góry nogami.

Każda mama wie, jak szybko mijają te wyjątkowe dziewięć miesięcy, dlatego warto zachować wspomnienia magicznego, pełnego wzruszeń czasu na znacznie dłużej. Doskonałym sposobem, by to zrobić jest prowadzenie własnego dziennika ciąży.

Zobacz szablon “Pamiętnik ciąży” i inne szablony dziecięce

Dziennik ciąży – uchwyć klimat cudownych chwil

Z momentem, w którym dowiadujemy się o pojawieniu dziecka wszystko diametralnie się zmienia. Jesteśmy zmuszone do totalnej zmiany priorytetów i naszego stylu życia. Odmianie ulega nie tylko nasze ciało, ale i osobowość. Mimo wielu, fizycznych dolegliwości, jakie niesie ze sobą ciąża, większość kobiet i tak wspomina ją czule, jako jeden z najpiękniejszych okresów.

Gdy maleństwo pojawia się na świecie, często myślimy o tym, by stworzyć jego własny album ze zdjęciami, który pozwoli dokumentować piękne wspomnienia. Jednak – dlaczego by nie zacząć już zanim pojawi się na świecie?

Zdjęcia ciążowe pamiątką dla Ciebie i najbliższych

W trakcie stanu błogosławionego nie unikniemy zdjęć – nasi najbliżsi z radością będą nam je wykonywali, aby upamiętnić ten wyjątkowy czas. Zwłaszcza, gdy jest to nasza pierwsza ciąża, chcemy się nią chwalić i dzielić szczęściem zresztą świata.

Jednak – zamiast wykonywać zdjęcia ciążowe i przechowywać je na dysku komputera, stwórzmy z nich pamiętnik ciąży, który będzie stanowił album wspomnień nie tylko dla nas samych, ale i dla całej rodziny.

Szablony

Sesja ciążowa – jak ją zorganizować?

Nie potrzebujesz profesjonalnego fotografa, aby móc cieszyć się swoim dziennikiem ciąży. Wystarczy ci pomoc twojego partnera, a cudowną pamiątkę stworzycie z niebywałą łatwością, przy tym doskonale się bawiąc.

Ciążową sesję możesz zorganizować praktycznie wszędzie – zarówno w domowym zaciszu, jak i wyrafinowanych plenerach. Ważne, abyś podczas niej czuła się szczęśliwa i zrelaksowana – tylko wtedy zdjęcia okażą się naprawdę niesamowite i pełne emocji.

Oto kilka pomysłów na to, w jakim klimacie wykonać ciążowe fotografie:

  • W modzie pozostają sesje ciążowe w formie artystycznych aktów. O ile tylko masz w sobie odpowiednio wiele odwagi, możesz się zdecydować na ukazanie piękna kobiecego ciała w błogosławionym stanie.
    Innym pomysłem na unikalną, ciążową sesję jest konwencja humorystyczna. Narysujcie na brzuszku zabawne ilustracje, wykorzystajcie wesołe gadżety i zabawki.
  • Dziennik ciąży możesz stworzyć także bazując na zdjęciach wykonanych na łonie natury. Łąka, las, czy plaża – każdy z tych plenerów podkreśli nastrój związany z niesamowitym okresem, jakim jest ciąża. Zadbaj również o własną charakteryzację, w której wykorzystasz naturalne motywy, takie jak wianek, czy zwiewna suknia wzorowana na rusałkach.
  • Kreatywni z pewnością doskonale poradzą sobie organizując ciążową sesję przebieraną, na przykład w konwencji filmowej, czy zgodnie z duchem minionej epoki. Ogranicza cię tylko kreatywność!

Tworzymy swój dziennik ciążowy

Dziennik ciąży możemy skonstruować na wiele różnych sposobów. Może opierać się on wyłącznie na naszych zdjęciach z kolejnymi, brzuszkowymi postępami. O wiele ciekawszą alternatywą będzie dodanie do fotografii opisów i historii z życia wziętych. Zdjęcia opatrzcie kilkoma słowami, na przykład odnośnie tego, co zmieniło się w tobie w danym miesiącu ciąży i jak rozwija się maleństwo.

Znakomitym pomysłem będzie również podpisanie zdjęć zabawnymi historyjkami, czy słowami kierowanymi wprost do oczekiwanego z niecierpliwością malucha.

To ważne, aby w ciążowym albumie zamieszczać zdjęcia z kolejnych etapów cudownego stanu – tak, aby kolejne zmiany w twoim ciele były wyraźnie zauważalne. Po narodzinach dziecka z przyjemnością będziesz wspominała czas, w którym wszystko tak dynamicznie się zmieniało.

Nieoceniona rola partnera w pamiętniku ciążowym

W tworzeniu dziennika ciąży nie może zabraknąć inicjatywy twojego partnera. Jego obecność sprawi, że wasz album będzie wspaniałą pamiątką na całe życie. Poza szczęściem związanym z cudownym czasem, dziennik ciąży stanie się również wyrazem łączącego was uczucia.

Dziennik ciążowy – dobierz odpowiedni szablon

W Printu znajdziesz poruszające szablony do dzienników ciąży, dzięki którym nie tylko ich zawartość będzie wyjątkowa. Twój album będzie znakomicie prezentował się na półce, przykuwając uwagę gości. To nowoczesna propozycja kierowana zwłaszcza do młodych mam, lecz nie tylko – obecnie dziennik ciąży może sobie zafundować każda kobieta oczekująca z niecierpliwością na dziecko, ponieważ wszystkie te chwile to momenty warte zapamiętania .

Podczas tworzenia dziennika ciąży czeka nas wiele, niesamowitych przeżyć i emocji, które dzięki nowoczesnym technologiom fotograficznym możemy uwiecznić praktycznie na zawsze.

Taka pamiątka będzie powodem do wzruszeń zarówno dla ciebie i twojego partnera, jak i dla twojego dziecka, któremu w przyszłości ów album możesz podarować.

Zobacz szablon “Dziennik ciąży” i inne szablony dziecięce