Sesja noworodkowa – wyjątkowa pamiątka dla całej rodziny

Choć wykonywanie mnóstwa zdjęć maleństwu od dawna nikogo z nas nie dziwi, sesje noworodkowe dopiero od niedawna zyskują ogromną popularność.

Coraz więcej rodziców chce zachować piękne, profesjonalne fotografie pociechy, by w przyszłości móc chwalić się nimi i wspominać cudowne momenty.

Czy wiesz, jak zorganizować sesję noworodka, by zdjęcia okazały się naprawdę wyjątkowe?

Zobacz szablon “Sesja noworodkowa” i inne szablony dziecięce

Sesja noworodkowa – tradycja w nowej odsłonie?

Każdy z nas bez wątpienia posiada w domu rodzinnym album, który jest poświęcony przede wszystkim jego dzieciństwu. Noworodki fotografujemy od dziesiątek lat – po to, by zachować wspomnienia szybko mijających chwil, a jednocześnie uwieczniać kolejne postępy rozwojowe malucha.

Dziś, gdy sesje zdjęciowe organizowane przez fotografów są łatwo dostępne i o wiele tańsze, niż kiedyś, wielu rodziców decyduje się powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Szablony

Jak wybrać fotografa do sesji noworodka?

Fachowiec, który wykona zdjęcia naszej pociechy nie może być przypadkową osobą – powinien cechować się dobrym podejściem do dzieci, cierpliwością i wyrozumiałością. Jak wiadomo, noworodek miewa swoje humory i nie zawsze będzie skłonny współpracować, dlatego podczas sesji noworodkowej fotografowi, ale i nam będą potrzebne duże pokłady spokoju.

Najlepiej, gdy przed wyborem fotografa do sesji noworodkowej przejrzysz dotychczasowe opinie jego klientów. Jeśli cieszy się dobrą renomą, śmiało możesz powierzyć malucha w jego ręce.

Sesja noworodkowa w plenerze, czy w domu?

Jakie tło powinno towarzyszyć idealnej sesji? To zależy wyłącznie od was – weźcie pod uwagę czynniki takie jak m. in. pogoda i to, jak wasz maluch czuje się poza domem. Gwarantujemy, że doskonałą sesję wykonać można zarówno w okolicznościach natury, jak i w dziecięcym pokoiku.

Sesja bez fotografa

Jak wiadomo – fotograf nie jest konieczny do tego, by wykonać wyjątkowe zdjęcia waszego malucha! Jeśli posiadacie własny aparat i głowy pełne pomysłów, sesję możecie przygotować i wykonać samodzielnie. Ważne, by była przepełniona miłością – to z pewnością doda zdjęciom niepowtarzalnego charakteru.

Zdjęcia podczas porodu. Czy to dobry pomysł?

W ostatnich latach dociera do nas zachodnia moda na wykonywanie zdjęć dziecka już podczas rozwiązania. To nadal kwestia kontrowersyjna – wiele szpitali nie zgadza się na podobne działania, a jeśli już do nich dojdzie, młodzi rodzice spotykają się z nie zawsze pochlebnymi opiniami rodziny i znajomych. Zastanawiasz się nad sesją podczas porodu? Głównym kryterium powinno być wyłącznie wasze podejście do sprawy.

Jeśli uznajecie tą intymną chwilę za naturalną i godną uwiecznienia, estetycznie wykonane zdjęcia mogą stanowić doskonały wstęp do dziecięcego albumualbumu dla dziecka. Pamiętajcie jednak, że sesja porodowa powinna odbywać się bez nerwów – tak, aby przyszła mama czuła się możliwie jak najbardziej komfortowo.

Wywoływanie zdjęć i co dalej?

Udało się – sesja wyszła doskonale, fotograf dostarczył ci gotowe zdjęcia twojej pociechy. Nasuwa się pytanie – co z nimi zrobić? Przechowywać na dysku komputera, a może umieścić w albumie? Dobre zdjęcia wymagają równie dobrej oprawy, dlatego powinieneś stworzyć z ich wykorzystaniem unikatowy Fotoalbum.

Wybierz odpowiedni szablon, zestaw najładniejszych zdjęć maluszka i gotowe – z wykorzystaniem innowacyjnej aplikacji Printu oryginalna pamiątka na lata będzie gotowa w kilka chwil.

Sesja noworodkowa i Fotoksiążka z rodzicami

Warto dodać, że podczas sesji noworodkowej możecie towarzyszyć swojemu maleństwu jako dodatkowi bohaterowie zdjęć. Wzruszające fotografie umieście w Fotoksiążce, która będzie każdorazowo będzie wywoływała niesamowite emocje, a dla waszego dziecka w przyszłości okaże się doskonałą pamiątką.

Sesja noworodkowa to pozytywny trend – każdy z młodych rodziców powinien o niej pomyśleć. Pamiętaj, że dziecko rozwija się błyskawicznie, a cudowne chwile z jego najwcześniejszych momentów miną bezpowrotnie.

Zachowaj wzruszające wspomnienia i radosne chwile, które będą cieszyły was i całą rodzinę przez długie lata.

Zobacz szablon “Momenty warte zapamiętania” i inne szablony dziecięce